Miłe Natalii początki

Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski - kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik?

Dziesięcioletni Jarek - zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny - zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów.

Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza...

Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską.

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka cyklu powieści sensacyjnych "Natalii 5" i wielu innych powraca w prequelu serii.

Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Informacje dodatkowe o Miłe Natalii początki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-05-14

Kup książkę Miłe Natalii początki

Miłe Natalii początki - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2024-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Choć wolę książki Olgi Rudnickiej, których bohaterkami są kobiety, i ta lektura była ciekawa. Jest to prequel serii o 5 siostrach Nataliach, które dotąd nie wiedziały o swoim istnieniu. Jak to się stało, że Jarosław Sucharski doczekał się 5 córek z różnymi kobietami, wszystkim dał to samo imię i żadna rodzina nie dowiedziała się o sobie nazwajem? Tego dowiemy się z tej książki.

Seria o Nataliach to jedna z moich ulubionych polskich książek. Nigdy się tak nie uśmiałam podczas czytania jak przy tych powieściach. Chociaż czasami nie wszystko rozumiałam ponieważ tych kobiet nie da się zrozumieć. Nie dane nam było poznać ich ojca który popełnił samobójstwo więc autorka napisała prequel tej histori dzięki czemu możemy przyjrzeć się jak do tego doszło że miał 5 córek i każda miała tak samo na imię.

Jarosław Sucharski był specyficznym człowiekiem. Potrafił załatwić wiele nielegalnych rzeczy ze stoickim spokojem jednak gdy przychodziło do spotkania z którąś z jego kobiet bądź córek to zamieniał się w melepete. Nie potrafił siebie z żadną poradzić i w sumie to każdej się bał.

Przezabawna historia przy której spędziłam miło czas

Swojego czasu zaczytywałam się "w Nataliach" i powiem szczerze, że jak zobaczyłam ten tom oznaczony jako 0,5, zaczęłam się zastanawiać dlaczego nie trafiłam na niego wcześniej. Data wydania sprowadziła mnie na właściwe tory i zagłębiłam się w historię Jarosława Sucharskiego. Nieprawdopodobna teraz (w dobie internetu i komputerów), ale bardzo prawdopodobna w PRL-u.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2020-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Humorystyczna historia o Janku, który już od dziecka miał skłonności do oszustw i manipulacji. Nauczył się, że informacja zapewni Ci wszystko, czego będzie potrzebował. Bohater radzi sobie ze wszystkim, tylko nie ze swoimi kobietami. Kobiety doprowadzają go do zguby.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

„Miłe Natalii początki” to prequel serii o Nataliach. Głównym bohaterem powieści jest Jarosław Sucharski. Poznajemy go jako dziesięcioletniego chłopca, brakuje mu autorytetu ojca, którego nie ma, odnajduje go w Kazimierzu Kozibrodzie oficerze SB, który odkrywa w chłopcu potencjał, inteligencje, chce wciąć go pod swoje skrzydla, dać wyksztalcenie, lepsze życie, wie, że Jarek przyda mu sie w dorosłym życiu. Jarek z biegiem lat jest coraz bardziej zalezny od Kazimierza, jest na jego każde zawolanie, podejmuje się każdego wyzwania, które jest mu stawiane, powoli odkrywa, że działania oficera nie są legalne a on sam stał się tajnym wpółpracownikiem, oszustem, dzialającym na czarnym rynku, sprzedającym nielegalne i kradzione cenne eksponaty. W życiu osobistym nie jest stały w uczuciach, zmienia partnerki i żony, w pewnym momencie staje się bigamistą. Z każdą kobietą z którą żył ma córkę, pięć dziewczynek, każdej z nich dał na imię Natalia, aby nogdy nie pomylić się, żadna z kobiet ani córek miala nigdy nie dowiedzieć się o sobie nawzajem.

Czy ten rudy kot to pies?
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Czy ten rudy kot to pies?

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica! Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha...

Fartowny pech
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Fartowny pech

Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna...