Miłość, kłamstwa i sekrety

Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość. Jak przyjdzie co do czego, bardziej kusi słodki smak kłamstwa.

Vincent to słynny youtuber kulinarny. Jest przystojny i uwielbiany, mieszka w romantycznej starej willi odziedziczonej po dziadku. Charyzmatyczny przodek dał mu nie tylko posiadłość, lecz także zeszyt z przepisami na potrawy, które kiedyś przyrządzał w prestiżowej francuskiej restauracji. Idealna sytuacja?

Mnóstwo kobiet kocha go wirtualnie. W tym również Wiki, która uwielbia zmiany - farbuje włosy tak często, że nawet jej narzeczony za nią nie nadąża. Franek to ciepły, serdeczny mężczyzna. Wzór męża dla Wiki?

Mirki nikt nie oszuka. Wynajęta przez Wiktorię detektyw specjalizująca się w tropieniu wszelkich kłamstw jest twarda i rzeczowa. Ma na swoim koncie wiele rozwiązanych spraw. Ale wyciąganie sekretów na światło dzienne zwykle przynosi kłopoty.

Czy kiedy wszyscy spojrzą prawdzie w oczy, coś się wreszcie zmieni?

Krystyna Mirek

Autorka popularnych książek obyczajowych. Tworzy pogodne opowieści, choć nie ucieka od życiowych problemów i prawdy. Czytelniczki kochają ją za pełne optymizmu i dobrych emocji historie, pozwalające im utożsamiać się z bohaterkami. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, gdzie uczyła języka polskiego. Pisanie było jej pasją, a stało się także sposobem na życie. Na swoim koncie ma ponad trzydzieści powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zdobywają listy bestsellerów. Mama czwórki dzieci. Mieszka pod Krakowem.

Informacje dodatkowe o Miłość, kłamstwa i sekrety:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-10-26

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Miłość, kłamstwa i sekrety

Miłość, kłamstwa i sekrety - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-01-07,

❤️💔❤️ RECENZJA ❤️ 💔❤️ Autor: @krystyna.mirek.pisarka Wydawnictwo: @wydawnictwoluna Miłość kłamstwa i sekrety. Vincent jest znanym i dość rozpoznawalnym Youtuberem kulinarnym. Przystojny i uwielbiany przez fanów mężczyzna, mieszka w starej willi, odziedziczonej po dziadku. To on przekazał mu notatki, z przepisami kulinarnymi. Czy zapiski przodka, pomogą w dalszej karierze chłopaka? 🤔 Kobiety kochają się w Vincencie, nawet wirtualnie. Nawet Wiki, która ma narzeczonego. To dziewczyna zwariowana, która uwielbia ciągłe zmiany. Jej narzeczony Franek, jest ciepłym i serdecznym. Jest on również bratem Vincenta, z którym nie ma dobrych relacji. Dlaczego bracia są skonfliktowani? 🤔 Franek jest idealnym materiałem na męża. Ale czy dla Wiki? 🤔 Czy dziewczyna wyjdzie za Franka? 🤔 Czy da się kochać kogoś innego będąc w związku? 🤔 Czy bracia się pogodzą? 🤔 A może już zawsze będą się nienawidzić? 🤔 Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce. Książki tej autorki zawsze mi się podobały i ta też się do nich zalicza. Tę pozycję czytało mi się szybko, ponieważ wciągnęła mnie od pierwszych stron. Okładka również na plus. Polecam Wam zapoznać się z tą pozycją 📚📖. Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️. Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2023-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Zastanawiacie się, czy szczerość zawsze jest dla nas dobra? Czy zawsze chcemy poznać prawdę mimo bólu, przykrości i rozgoryczenia, które może przynieść? Czasami na pewne sprawy lepiej spuścić zasłonę milczenia, udawać, że o niczym nie ma się pojęcia lub próbować coś zamieść pod dywan niż kogoś zranić, zdołować i spowodować nieprzyjemną utratę złudzeń. Istnieje pojęcie białego kłamstwa, które w pewnych okolicznościach potrafi być bardzo przydatne. Mimo iż może nam ono pomóc wybrnąć z niezręcznej sytuacji rodzinnej, towarzyskiej czy zawodowej zawsze pozostanie moralnie dwuznaczne. Według niektórych badań każdy z nas codziennie wypowiada 0,75 kłamstwa. Nawet nie chcę wiedzieć, w jaki sposób zostało to zbadane i obliczone...

Franek i Weronika, mimo iż są jak ogień i woda tworzą szczęśliwy związek i zaplanowali ślub. Przed nim jednak wpadli na pomysł zorganizowania kolacji zaręczynowej dla rodziny i przyjaciół. Spokojny, opanowany, serdeczny, życzliwy i prawdomówny Franek wyznaje kobiecie, że ma brata, z którym nie utrzymuje kontaktów. Może to i nie byłoby dla Weroniki jakoś szczególnie ważne, gdyby nie fakt, że tym bratem jest słynny kulinarny youtuber, którego relacje z kuchennych rewolucji nałogowo ogląda wraz ze swoją przyjaciółką. Przystojny, elokwentny, energiczny, o wielkich medialnych zasięgach – to sprawia, że narzeczona Franka wirtualnie się w nim zakochała. Weronika kobieta z pomysłem, polotem, kochająca zmiany, idąca do przodu jak taran nie przejmując się uczuciami innych, postanawia odnaleźć sławnego brata i zaprosić go na kolację zaręczynową. Niestety nie tylko w celu pogodzenia zwaśnionych braci. Ma swój mały plan B... Do odnalezienia i nawiązania kontaktu z Vincentem angażuje prywatnego detektywa oraz wtajemnicza w swój plan Miśkę swoją wieloletnią przyjaciółkę. Nie wie, że tym samym wprawia dziewczynę w prawdziwe zakłopotanie, bo ta chce być wierna przyjaciółce, ale jednocześnie jest po uszy zakochana w jej narzeczonym. Co zrobić by wilk był syty i owca cała? Czy pani detektyw zdoła odnaleźć słynnego youtubera? Czy kogoś skusi słodki smak kłamstwa? A może każdy dowie się prawdy o sobie samym, o swoich marzeniach, o tym, co mu w duszy tak naprawdę gra?

Krystynie Mirek udało się stworzyć lekką i humorystyczną lekturę, która zmusza jednak do refleksji i chwilowego przystopowania w biegu codzienności. Czytając, szukałam odniesień do samej siebie. Czy mijając się z prawdą, zrobiłam dobrze, czy kogoś nieświadomie skrzywdziłam? A może to właśnie białe, niewinne kłamstewko poprawiło komuś samopoczucie, zmieniło postrzeganie świata? A może właśnie takim myśleniem oszukuję sama siebie? Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość... Lektura przypomina nam także, że pozory mogą mylić, że nie należy zbyt pochopnie oceniać drugiego człowieka, że to, co pokazywane jest w szeroko pojętym internecie, nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością. Najważniejsze jednak to uwidocznienie na przykładzie perypetii bohaterów jak ważna w relacjach międzyludzkich jest szczera rozmowa, a brak zaufania w związku oznacza jego powolny koniec. Jest to ważny przekaz, o którym często zapominamy lub brakuje nam na rozmowę  zarówno chęci, jak i czasu.

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Redakcji Sztukater.

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Vincent to słynny youtuber kulinarny. Przystojny i uwielbiany mężczyzna, który odziedziczył po dziadku restauratorze duży majątek oraz historyczny zeszyt z przepisami.
Wiktoria to jedna z wielkich fanek Vincenta. Dziewczyna uwielbiam zmiany wizerunkowe, jest przebojowa i pewna siebie.
Michalina to przyjaciółka Wiktorii, a zarazem jej całkowite przeciwieństwo. Spokojna, cicha i poukładana dziewczyna.
Franek to narzeczony Wiktorii. Ciepły, serdeczny i troskliwy mężczyzna.
Mirka to pani detektyw, która jest niezwykle skuteczna w tym co robi.
Jak potoczą się losy bohaterów? Kto skrywa jaką tajemnicę? Czy wszystkie sekrety wyjdą na jaw? Czy bohaterowie odnajdą miłość?
Ta książka jest świetna. Im daleka ją czytamy, tym więcej tajemnic wychodzi na jaw, a bohaterowie decydują się podejmować coraz trudniejsze decyzję. Jednak zmiany jakie wywołują te decyzje przynoszą im same korzyści. Muszę przyznać, że polubiłam bohaterów tej książki. Najbardziej do gustu przypadła mi Miśka. Najmniej polubiłam się natomiast z Wiktorią. Vincent udowodnił, że pozory często mylą, a Franek to dla mnie taki idealny facet. Ostatecznie jednak każdy z nich bardzo dużo wnosił do całej historii.  Każdego z bohaterów czekają duże zmiany, każdy odkrywa prawdę o sobie, pokazuje swoje prawdziwe oblicze.
Jest to książka, która niesie ze sobą morał i pouczenie. Udowadnia, że internet często kłamie, jak ważna jest rozmowa, że szczerość to podstawa związku, a także przypomina, że "nie ocenia się książki po okładce".
Książka napisana jest lekkim i przyjemnym stylem, dzięki czemu czyta się ją szybko. Jest ona pisana z perspektywy każdego z bohaterów, dzięki czemu możemy ich lepiej poznać i dużo się o nich dowiedzieć.
"Miłość, kłamstwa i sekrety" to moje drugie spotkanie z twórczością Autorki. Jestem jeszcze bardziej oczarowana niż za pierwszym razem. Genialnie bawiłam się czytając tę historię i wiem, że z przyjemnością  będę sięgała po kolejne książki Pani Krystyny.
Jeśli macie ochotę na bardzo przyjemną historię, w której nie brakuje tajemnic i sekretów, ale także miłości, to jest to książka właśnie dla was. Ja serdecznie polecam. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Luna za egzemplarz. ❤️

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2023,

„Miłość, kłamstwa i sekrety” – Krystyna Mirek

Historia dwóch braci, Vincenta, który jest znanym kulinarnym youtuberem oraz Franka zakochanego chłopaka, który prowadzi spokojne życie przy boku narzeczonej Wiktorii, z którą planują ślub.

Niby nic nadzwyczajnego, lecz bracia od wielu lat nie mają ze sobą kontaktu. Franek ma żal do starszego brata. Zawsze w życiu trafiał lepiej, a spadek po dziadku ostatecznie ich rozdzielił. Franek musiał sobie radzić sam po stracie obojga rodziców.

Franek pewnego dnia mówi Wiktorii, że Vincent to jego brata. Ta postanawia, że pogodzi braci. W związku z czym zatrudnia prywatnego detektywa, który za zadanie ma odnaleźć Youtubera, który jest nie uchwyty i nikt nie wie, gdzie się ukrywa. Wika uważa, że straszy brat się jej bardziej podoba. Nawet zauroczyła się i codziennie wyczekuje nowych nagrań. Czy porzuci Franka?

Mira jest wynajętą pani detektyw, która z każdym poczynionym krokiem odkrywa nowe karty tej zagadkowej historii. Okaże się, że narzeczona Franka wcale nie ma dobrych intencji. Co ciekawego się wydarzy?

Przedstawiona historia po głębszym zapoznaniu wcale nie jest lekka. Posiada drugie dno, które zrani nie jedną osobę, a przed innymi otworzy drzwi na szczęście i prawdziwą miłość.

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Od pierwszych stron da się ich lubić, gdyż każde z nich ma inny charakter. Nawet Wiktoria, która jest zmienna jak kameleon sprawia, że człowiek ma ochotę przysiąść i pomyśleć nad swoim życiem.

Pamiętajmy, że to co widzimy w internecie, nie zawsze jest prawdą. Często osoby po drugiej stronie ekranu okazują się zupełnie kimś innym. Zyskali swa popularność przez pewne zachowania, wygląd, lecz rzeczywistość często zamazuje te nasze wierzenia. Nie wierzmy w to co widzimy.

Książka ze świetnym morałem, który nie jednej osobie otworzy oczy na rzeczywistość, w której się obracamy. Całość zachwyciła mnie bardzo. ♥️

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2023-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Krystyna Mirek to jedna z autorem, których książki uwielbiam. Styl, fabuła, humor, emocje, to coś, co autorka ma perfekcyjnie opanowane. Nie tylko potrafi zachwycić czytelnika, ale i przyciagnąć do siebie.

Franek i Wiktoria planują ślub. On - przystojny, dobry, miły, opiekuńczy, kochający swoją Wiki. Ona - szalona bankierka, zmienna jak kameleon. Co chwilę inny kolor włosów, lubiąca bogatych facetów i celebryckie życie. By nie mieć przed narzeczoną żadnych tajemnic, chłopak decyduje się wyjawić jej największą tajemnicę. Okazuje się, że Vincent, ulubieniec Wiktorii i jej przyjaciółki Michaliny, mega bogaty i przecudnej urody znany kucharz o francuskich korzeniach, to brat Franka, nieutrzymujacy z nim żadnych kontaktów. Na Wiktorii sama informacja o rodzinnych więzach nie zrobiła zbyt dużego wrażenia, co możliwość spotkania się z samym  celebrytą i zaproszenia go na zaręczynową kolację. W związku z tym, w tajemnicy przed przyszłym mężem, postanawia wynajać prywatnego detektywa w osobie Mirki i odnaleźć dobrze ukrytego przed światem Vincenta. Czy jej się to uda? A może ktoś szybkiej odkryje prawdę?

W tej powieści znajdziecie wszystko co w tytule, a więc miłość, kłamstwa i tajemnice. Czasem okazuje się, że to co widać na pierwszy rzut oka, wcale takie nie jest. Rewelacyjna książka, którą pokochacie.

Wiktoria i Franek są zaręczeni. Niebawem ma odbyć się ich kolacja zaręczynowa, jednak zanim do niej dochodzi, mężczyzna zdradza jej swój sekret. Okazuje się, że jego bratem jest sławny youtuber kulinarny – Vincent. Jednak pewne sprawy sprawiły, że nie utrzymują ze sobą kontaktów. Kobieta uwielbia oglądać jego filmiki, a także transmisje na żywo, dlatego, kiedy tylko dowiaduje się, kim jest dla jej narzeczonego, postanawia go odnaleźć. Pragnie zaprosić go na ich kolację zaręczynową i poznać bardzo blisko. Jest tylko jeden dość duży problem. Nikt nie wie, gdzie on mieszka, Vincent doskonale się ukrywa. Jednak ona nie zamierza siedzieć bezczynnie, ma w planach wynająć detektywa i to nie byle jakiego. Wiktoria udaje się do samej Mirki, która na swoim koniec ma same sukcesy. Czy i tym razem zlecenie zakończy sukcesem? Czy Vincent zostanie odnaleziony? Co takiego poróżniło Vincenta i Franka? Jak zareaguje Franek, kiedy dowie się, co zrobiła jego narzeczona? Jak tak naprawdę wygląda życie sławnego Vincenta?

Książkę przeczytałam na jedno podejście, bardzo mi się podobała. To nie jest jedna historia, mamy tu kilku bohaterów, których oczami czytamy, co się dzieje. Autorka wszystko doskonale połączyła z sobą, tworząc spójną całość. To historie o miłości, przyjaźni, nieporozumieniach, niedomówieniach, a jednocześnie tym jak różne potrafi być to, co realne, a to, co widzimy na ekranach swoich telefonów\komputerów. Momentami zabawna, momentami wzruszająca. Akcja dość sprawnie poprowadzona.

Bohaterowie moim zdaniem ciekawi, dość dobrze wykreowani. Poznajemy Wiktorię, Franka, Vincenta, Mirkę oraz Michalinę. Drogi ich wszystkich w pewnym momencie się przecinają, jednak, jak i dlaczego nie mogę wam zdradzić. Każdy bohater jest inny, każdy ma wady i zalety, przez co jest dość realistyczny.

„Miłość, kłamstwa i sekrety” to książka, z którą spędziłam miło czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-12-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Miłość, kłamstwa i sekrety" to obyczajówka pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Poznajemy Franka ciepłego i serdecznego informatyka. Ma narzeczoną Wiktorię, fankę szalonych metamorfoz.
Vincent to znany bloger kulinarny, który mieszka w romantycznej starej willi odziedziczonej po dziadku. Przystojny, charyzmatyczny, bogaty i uwielbiany wirtualnie przez tłumy kobiet. Także przez Wiktorię, która ma idealnego partnera na męża.
Okazuje się, że Vincent jest domniemanym bratem Franka. Wiktoria zatrudnia panią detektyw, która jest specjalistką w tropieniu kłamstw i oszustw.
O co chodzi Wiktorii? Dlaczego chce odnaleźć brata Franka?
Co stanie się gdy na wierzch wyjdą wszystkie kłamstwa i sekrety z przeszłości?

Moim zdaniem jest to przyjemna obyczajówka. Ciekawa fabuła i fajnie wykreowani bohaterowie. To taka historia, która udowodni Wam, że to co widzimy w internecie może być tylko pokazywanym kawałkiem prawdy o sobie. Nie warto wierzyć wszystkiemu, co widzimy w internecie. Zobaczycie, że kłamstwo ma krótkie nogi.
Tajemnice, sekrety, kłamstwa, miłość, zwroty akcji, przyjaźń, relacje rodzinne, problemy. To wszystko sprawi, że nie oderwiecie się od tej książki. Ja z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów, aby dowiedzieć się co stanie się gdy prawda o Vincencie wyjdzie na jaw i co stanie się gdy bracia spotkają się po tylu latach.
Zapewniam Was, że prawda wstrząśnie Wami, a jedna bohaterka doprowadzi Was do szewskiej pasji.
Zakończenie jest świetne. Lubię takie książki z morałem.
Jeśli chcecie przekonać się, że na prawdziwą miłość warto czekać to sięgnijcie po tę książkę.
Idealna propozycja dla fanek powieści obyczajowych.

Polecam!

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2022-12-11,

Czy zdarzało się Wam, że coś (lub ktoś) czym (kim) byliście absolutnie zachwyceni, w rzeczywistości okazywało się dalekie od prawdy?

Wiki to dziewczyna kameleon. Kolor włosów zmienia tak często, że ryzyko ich wypadnięcia zwiększa się z każdym kolejnym kolorem, który zaczyna gościć na jej głowie. Pewnego dnia dowiaduje się od swojego narzeczonego, Franka, że jej brat jest znanym kulinarnym youtuberem. Tak się składa, że Wiki wraz z Michaliną, swoją najlepszą przyjaciółką na bieżąco śledzą kanał przystojnego Vincenta. Niestety, Franek nie utrzymuje kontaktów ze swoim bratem i nie zamierza tego zmieniać. Wiki wpada na pomysł odnalezienia Vincenta i zaproszenia go na uroczyste zaręczyny jej i jego brata, które wkrótce mają się odbyć. Aby zrealizować swój cel, dziewczyna wynajmuje prywatną detektyw. Wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, a w całą plątaninę wydarzeń zostaje wmieszana Michalina. Kim naprawdę jest Vincent i dlaczego tak trudno go odnaleźć? I czy potrawy, które gotuje są tak smaczne, na jakie wyglądają?

Motywem przewodnim tej książki powinno być stare jak świat powiedzenie, że nie wszystko złoto co się świeci. Autorka stworzyła historię, którą chłonie się z ogromną ciekawością. Bo kto z nas nie lubi czytać o tytułowej miłości, kłamstwach i sekretach? A ta opowieść ma bardzo współczesny wydźwięk - potrafimy zachwycić się tym, co widzimy przez szklany ekran, w pełni to kupujemy i zawierzamy temu na sto procent.

Książkę czyta się bardzo dobrze, chociaż myślałam, że to będzie bardziej komedia niż obyczajówka. Jedyne zastrzeżenie mam do głównej bohaterki, irytującej, egoistycznej i mającej w nosie prośby swojego narzeczonego, Wiki. A irytujący bohater jest jeszcze gorszy niż czarny charakter! Historia sama w sobie została zaplanowana i opisana w bardzo przyjemny dla czytelnika sposób i mimo pozornej lekkości, dotyka spraw trudnych i podejmuje ważne problemy.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Franek nie chce zaczynać nowej drogi życiowej z Wiktorią z sekret, który skrywa od lat, dlatego wyznaje jej, że sławny kulinarny youtuber Vincent jest jego bratem, z którym nie utrzymuje kontaktu. Wiki, kobieta lubiąca zmiany, pragnie poznać sławnego przyszłego szwagra i w tym celu wynajmuje panią detektyw za plecami Franka. Dlaczego bracia nie utrzymują relacji? Czy pani detektyw odnajdzie Vincentego? Dlaczego Wiki tak mocno chce go poznać?

MIŁOŚĆ, KŁAMSTWA I SEKRETY to bardzo sympatyczna i lekka powieść komediowo obyczajowa, która idealnie sprawdzi się na poprawę nastroju po ciężkim dniu pracy.

Twórczość Pani Krystyny znam i lubię, więc z czystą radością sięgnęłam po najnowszą książkę, która premierę miała 9 listopada. I kolejny raz nie zawiodłam się miło spędzając czas z bohaterami tejże powieści. Ale tak to już bywa z pozycjami od autorki, czyta się je jednym tchem, najlepiej w połączeniu z milutkim kocem i kubkiem gorącego napoju w ręku.

Fabuła powieści wciągnęłam mnie już od pierwszych stron, za sprawą świetnie wykreowanych postaci i ciekawej historii, przedstawionej z perspektywy kilku bohaterów. Lubię takie narracje, ponieważ mogę wgryźć się w ich myśli i niekiedy zrozumieć ich zachowania. A trochę się tutaj działo, bowiem tę piątkę bohaterów łączyły ze sobą mniejsze lub większe kłamstwa, sekrety i niepowiedzenie.

Autorka pod płaszczykiem tej lekkiej historii zwraca nam uwagę na to jak działa wirtualny świat, jak pozory mogą mylić, a kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-12-04,

Wiki i Franek planują ślub. Gdy Wiktoria dowiaduje się, że brat jej narzeczonego to słynny youtuber kulinarny, nie wyobraża sobie, że miałoby go zabraknąć na uroczystości. Ale czy robi to z pobudek uczuciowych, czy raczej widzi w tym jakąś korzyść dla siebie?

Wiktoria wynajmuje detektywa, żeby odnalazł brata Franka, ale to nie jest takie proste, mężczyzna jakby zapadł się pod ziemię. Jednak całkiem przypadkiem na jego trop trafia przyjaciółka Wiktorii.

Franek i Vincent nie utrzymują ze sobą kontaktów. Czy ślub brata może coś zmienić w ich relacji?

„Miłość, kłamstwa i sekrety” to przede wszystkim książka o relacjach rodzinnych, o kłamstwie i jego konsekwencjach, o sekretach, które prędzej czy później ujrzą światło dzienne, a wreszcie o miłości.

Pełna zwrotów akcji historia, która połączy ze sobą kilka osób, a innym da ogromną lekcję życia.

Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi i prędzej czy później prawda wychodzi na jaw. Nie warto mieszać i plątać się w swoich zeznaniach, bo możemy kogoś skrzywdzić.

Uwielbiam książki pani Krystyny Mirek i jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

Polecam

"Czasem bez odrobiny kłamstwa nie da się osiągnąć celu".

Ona wypełnia nasze życie i czasami zmusza do podjęcia trudnych decyzji. Dzięki nim potrafimy osiągać zamierzone cele. One pieczołowicie ukrywane, potrafią zburzyć nasz idealnie poukładany świat. Miłość, kłamstwa i sekrety — bez nich z pewnością byłoby nudno, a pisarze nagle nie mieliby o czym pisać. Na szczęście każdy z nas kocha, każdy czasami kłamie i każdy posiada jakieś tajemnice. I o tym właśnie jest ta książka.

Krystyna Mirek to popularna, polska pisarka powieści obyczajowych. Mama czwórki dzieci, trzech córek i jednego syna, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka przez wiele lat pracowała w szkole, posiada bogaty dorobek literacki. Mieszka w okolicach Puszczy Niepołomickiej.

Lubiąca zmieniać swój image Wiki, niebawem wyjdzie za mąż za spokojnego i ułożonego Franka. Tuż przed kolacją zaręczynową bohaterka dowiaduje się, że znany i uwielbiany przez nią kulinarny youtuber Vincent jest bratem jej narzeczonego, ale rodzeństwo nie utrzymuje kontaktu. Wiki postanawia go odszukać i w tym celu wynajmuję najlepszą w swoim fachu prywatną detektyw. Jest jeszcze Michalina, przyjaciółka przyszłej panny młodej, która postanawia znaleźć Vincenta jako pierwsza.

Najnowsza propozycja czytelnicza Krystyny Mirek to okraszona komediowym sosem opowieść o tym, że zbyt często kłamstwo rozpościera swoje macki, zawłaszczając coraz większą przestrzeń naszego życia. Kłamią bowiem niemal wszyscy w tej powieści, od Wiktorii, która zmieniając co chwilę kolor swoich włosów, okłamuje samą siebie po Vincenta, mistrza kamuflażu internetowego. Ta książka to zatem dość wnikliwe studium kłamstwa, co w połączeniu z lekkim stylem autorki, funduje czytelnikowi powieść, która bawi, wzrusza i jednocześnie zmusza do autorefleksji, a to najbardziej cenię w twórczości Krystyny Mirek.

Myślę, że do tytułu "Miłość, kłamstwa i sekrety" powinno się jeszcze dodać słowo pozory, gdyż to także książka o tym. Doskonale widać to na przykładzie kreacji Vincenta i jego internetowej działalności, gdyż autorka dobitnie pokazała, że nie warto wierzyć we wszystko, co widzimy w sieci. I chociaż jest to nieco przerysowany obraz to i tak przedstawia w pełnej krasie pozory, na jakich zbudowana jest czasami marka topowego influencera. Poza tym muszę przyznać, że wątek z tym właśnie bohaterem i jego rozwijająca się relacja z Michaliną, wzbudziły we mnie najwięcej emocji i zainteresowania.

Kłamstwa, sekrety, różne odcienie miłości, również tej braterskiej i rodzicielskiej, a na dalszym tle Krystyna Mirek kreśli równie ważne społecznie tematy. Mowa tutaj w głównej mierze o różnicach w poziomie zamożności, o tym, jak trudno w dzisiejszych czasach o własny kąt i także o tym, czym jest rodzina oraz jak ją definiować. To wątki poboczne, ale budujące klimat całej tej, w gruncie rzeczy, optymistycznej historii.

"Miłość, kłamstwa i sekrety" to kolejna książka w dorobku Krystyny Mirek umożliwiająca mi na kilka godzin przeniesienie się do zupełnie innej rzeczywistości, w której każdy popełnia błędy, ale też każdy ma szansę je naprawić. Podczas lektury tej powieści wielokrotnie się uśmiechnęłam, ale także pojawiło się przy tym uczucie zadumy i refleksji. A do tego wszystkiego nabrałam wielkiej ochoty na zjedzenie ziemniaków w mundurkach serwowanych przez Vincenta.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2022-11-20,

Jakiś czas temu, zauważyłam, że coraz więcej książek ma bardzo powtarzalną fabułę i wielu wydarzeń można się bardzo szybko domyślić. Mam takie wrażenie być może dlatego, że połykam książki w ekspresowym tempie. W tym roku przeczytałam ich mnóstwo.

Setna powieść, która trafiła w moje ręce to "Miłość, kłamstwa i sekrety" autorstwa Krystyny Mirek.

Co tu dużo mówić i pisać, jestem nią zauroczona. Fabuła jest oryginalna, nieszablonowa i niezwykle wciągająca. Od pierwszej strony świetnie się przy niej bawiłam.

Pięcioro bohaterów zostaje uwikłanych w historię pełną sekretów i tajemnic. A miłość czuć w powietrzu.

Vincent jest bardzo znanym youtuberem kulinarnym. Jest sławny, lecz bardzo dobrze potrafi ukrywać się przed światem i fanami.

Wiki to lekko postrzelona narzeczona Franka, idealnego kandydata na męża. Okazuje się, że Vincent jest jego bratem, ale nie utrzymują ze sobą kontaktów od lat. Dziewczyna wynajmuje Mirkę, panią detektyw i zleca jej odnalezienie Vincenta. W tym szalonym towarzystwie jest jeszcze Michalina, przyjaciółka Wiki.

Sieć kłamstw, niedomówień i sekretów utrudnia życie bohaterom.

Czy będą potrafili się z nich wyzwolić? Czy prawda okaże się lepsza od fałszu?

"Miłość, kłamstwa i sekrety" to powieść obyczajowa, która oczarowuje czytelnika swoim ciepłym klimatem. Pełna emocji, zmienności i humoru. Lekka, ale też dająca do myślenia. Czy wszystko co widzimy w mediach społecznościowych jest prawdziwe? A może to jedna wielka bujda, podkoloryzowny świat?

Ta historia to świetny materiał na walentynkową komedię romantyczną lub film idealny na randkę. Z przyjemnością poszłabym na nią do jakiegoś niewielkiego, klimatycznego kina, z kimś bliskim mojemu sercu.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Mnóstwo kobiet kocha go wirtualnie. W tym również Wiki, która uwielbia zmiany – farbuje włosy tak często, że nawet jej narzeczony za nią nie nadąża. Franek to ciepły, serdeczny mężczyzna. Wzór męża dla Wiki?
Czy kiedy wszyscy spojrzą prawdzie w oczy, coś się wreszcie zmieni?

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a za mną tak naprawdę spora większość książek Pani Krystyny, bardzo cenię sobie Jej książki, ponieważ są niezwykle życiowe, poruszające przyziemne sprawy, a każda z tych, które przeczytałam niosła ze sobą głębsze przesłanie, taka jest również powieść "Miłość, kłamstwa i sekrety". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest niezwykle przyjemny w odbiorze, co sprawia, że Jej powieści czyta się z dużym zainteresowaniem i wręcz błyskawicznie. Ja już od pierwszych stron zostałam wciagnieta do świata bohaterów i byłam szalenie ciekawa jak potoczą się ich losy. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie jakich wykreowała autorka są niezwykle autentyczni, i myślę, że z powodzeniem moglibyśmy się z nimi utożsamić w wielu kwestiach bądź spotkać takie osoby w rzeczywistości. Historia ta zaprezentowana została z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się mierzą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Postaci tutaj przestawione są bardzo różnorodne, jednak łączy je z pewnością to, że każdy w mniejszym lub większym stopniu kłamie, skrywa jakieś tajemnice, sekrety, stwarza pozory. Zdecydowanie najbardziej zaskarbiła sobie moją sympatię Michalina, od początku polubiłam tą dziewczynę, podobało mi się również to w jakim kierunku autorka pokierowała jej relację z Vincentem. Pani Krystyna poraz kolejny w ciekawy ukazała relacje międzyludzkie, poruszając jak zawsze wiele ważnych i ponadczasowych tematów. "Miłość, kłamstwa i sekrety" to powieść o poszukiwaniu siebie, swojego miejsca w życiu, poświęceniu, różnych odsłonach miłości, ktora z pewnością poruszy każdego czytelnika i zmusi do głębszych przemyśleń nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. Bardzo miło spędziłam czas z tą historią i jej bohaterami i poraz kolejny jestem zachwycona! Czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to kolejna książka autorki,która miałam przyjemność przeczytać.
Lektura zawładnęła moim sercem i odłożyłam ją dopiero gdy poznałam wszystkie skrywane kłamstwa i sekrety.
Nie ma głównego bohatera w którym skupiana jest fabuła.Wszystkie postacie są ważne i to jest świetne.Każda z nich wnosi swoje tajemnice powodujące barwność lekturze.Życie ich nie jest wyidealizowane,jest prawdziwe opierające się na codziennych zmartwieniach i troskach.
Byłam ogromnie ciekawa co wyniknie i jaka prawda zostanie odkryta.Z każdą kolejną stroną byłam podekscytowana oczekując poznania całej prawdy i finału jaki nas czeka.
Zwroty akcji to atut powieści i za to jeszcze bardziej polubiłam ją.

Autorka udowodniła,że warto sięgać po kolejne historie jej autorstwa,ponieważ kocha się je od pierwszej strony.
Ja polecam

To moja pierwsza przeczytana książka Krystyny Mirek. Bardzo chciałam poznać twórczość autorki, która na swoim koncie ma już niemały dorobek literacki w postaci ponad trzydziestu powieści.

Przystojny Vincent jest słynnym youtuberem kulinarnym. Swoimi filmikami zdobył ogromną rzeszę fanów. Podobno mieszaka w starej wilii, odziedziczonej po dziadku, który nie tylko podarował mu posiadłość, ale i zeszyt pełen przepisów na potrawy jakże wyrafinowane, wykwintne, które kiedyś przyrządzał w prestiżowej francuskiej restauracji.

Wielbicielki zakochują się w Vincencie bez pamięci, mimo że widzą go tylko, jak gotuje online. Jedną z nich jest Wiki, kobieta bardzo wyrazista, która uwielbia zmieniać kolor włosów tak często, że jej narzeczony ma czasem problem z rozpoznaniem swojej ukochanej. Franek jest bardzo cierpliwym, wyrozumiałym i ciepłym mężczyzną i ta kolorowa kobieta uważa go za idealnego męża dla siebie, planują ślub. Wiki niespodziewanie wynajmuje Mirkę, która jest detektywem i ma pomóc jej w odnalezieniu pewnego mężczyzny, który niezmiernie ją intryguje. Czy Mirka go odnajdzie, czy to nie przyniesie więcej szkody niż pożytku, bo mężczyzna ma swoje sekrety i co z Frankiem?

Główna bohaterka ma mocne cechy charakteru i albo się ją kocha, albo nienawidzi. Przyjaciółkę Michalinę dla odmiany polubimy od samego początku, a detektyw Mirka nieco postrzelona, dodaje barwy wydarzeniom. Kobiety rządzą, aż chce się rzec i to one próbują nagiąć rzeczywistość, lawirują między prawdą a kłamstwem, obmyślając podstępne plany, który czasem obracają się przeciwko nim. Doskonale poprowadzona fabuła wśród przypadków, niedomówień i nieoczywistych relacji międzyludzkich, a do końca nic nie da się przewidzieć, co powoduje chaos, śmieszne zwory akcji, które autorka dla nas sprytnie przygotowała.

Jeżeli miałbym podsumować jednym zdaniem, to byłoby to powiedzenie ,,Nie wszystko złoto, co się świeci". Zanurzymy się w świat socjal mediów, w których to, co widzimy, nie zawsze jest prawdziwe. Prezentujący się tam ludzie, pokazują tylko to, co zechcą i nie możemy o tym nigdy zapominać, zanim popadniemy w zachwyt, co gorsza w kompleksy lub zachłyśniemy się ich życiem, urodą, blichtrem i bogactwem.

Humorystyczna powieść z wyrazistymi bohaterkami i barwnym tłem pracy youtubera. Komedia o poszukiwaniu miłości, mocy przyjaźni, ale i nierzeczywistym świecie online. Można powiedzieć, że lekka historia, ale jednak autorka przemyciła tematy ważne w sposób nieprzygniatający czytelnika. Wspaniale wypadło to moje pierwsze spotkanie z twórczością Krystyny Mirek i z pewnością sięgnę po kolejne powieść. Bajeczna okładka, świetnie spędzony czas, uśmiech nie schodził z twarzy aż do ostatniej strony. Odpoczynek przy lekturze gwarantowany.

Patrycja przebojowa dziewczyna, zmieniającą się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Franek, jej narzeczony, ciepły i spokojny facet, stara się nadążać za zmianami u Patrycji, sam nie wie czy dziś spotka się z blondynką, brunetką czy rudą. Jest też Michalina, przyjaciółka już teraz ich obojga, kibicuje im, ale Franek nie jest jej obojętny. Kiedy Patrycja dowiaduje się, że znany youtuber Vincent jest bratem jej narzeczonego, z którym ten nie chce utrzymywać kontaktów, postanawia zrobić wszystko by go odnaleźć. Nie jest to proste, facet istnieje tylko na kanale, w normalnym życiu jakby się zapadł pod ziemię. Patrycja coraz częściej o nim myśli i zastanawia się czy wybrała odpowiedniego brata.

To nie jest pierwsza książka tej autorki, którą czytałam i tym razem również się nie zawiodłam. Pochłonęłam ją w jeden wieczór, nie potrafiłam jej odłożyć. To nie do końca jest komedia romantyczna, chociaż zdarzają się śmieszne momenty, to przede wszystkim życiowa opowieść, w której nie brakuje trudnych chwil.

Podobało mi się, że każdy z bohaterów miał w tej książce głos, a powiem Wam że były to różne charaktery, wręcz skrajne, co nadało książce fajny wyraz. Przyznaję, że chwilami denerwowała mnie Patrycja, ale bez niej lub z jej innym charakterem to nie byłaby ta sama historia.

Polecam, warta przeczytania

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Luna w ramach współpracy barterowej.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Miłość, kłamstwa i sekrety" jest powieścią otuloną zimowo-świątecznym klimatem, który czuć od pierwszej do ostatniej strony. To, że nic nie jest tu proste ani przewidywalne pozwala odczuć jej realizm.

Motyw tytułowych kłamstw i sekretów stanowi tu pewien rodzaj goryczy i konkluzję, że kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw. Ciekawym i aktualnym wątkiem okazało się być to, co widzimy w mediach społecznościowych. Granica pomiędzy prawdą a fikcją się zaciera. Dlatego tak ważne jest, by nie dać się zwieść temu, co mami nas po drugiej stronie szklanego ekranu. Czesto bowiem jest to mocno podkoloryzowana rzeczywistość.

To książka, przy której uśmiech nie schodził mi z twarzy. I choć pełno tu było większych lub mniejszych tajemnic, sekretów i niedomówień, to ostatecznie okazały się możliwe do wybaczenia ich im bohaterom. Przekonamy się jakie konsekwencje może nieść gra pozorów. Często gonimy za czymś, co wydaje się nam być idealne. Jednak jak pokazuje ta historia, nie wszystko co się święci, jest warte naszej uwagi. Tego, co najistotniejsze należy upatrywac w tym, co tu i teraz, co mamy w zasięgu ręki. To liczy się najbardziej.

"Ludzie patrzą na świat bardzo powierzchownie. Każdy, zainteresowany głównie sobą, biegnie krok za krokiem i mało co wokół widzi."

Krystyna Mirek stworzyła postaci nietuzinkowych, a jednocześnie, jakby żywcem wyjętych z naszej rzeczywistości. Są tak do nas podobni w tym, co robią, jakie podejmują decyzje i jakie popełniają błędy. Autorka sporo namieszała w życiu bohaterów. Za podejście do przyjaźni uznanie w moich oczach zdobyła Michalina. Franek mimo iż nieco za spokojny i naiwny mężczyzna, wywołał u mnie wielkie pokłady sympatii, bo widział więcej, niż mogłoby się wydawać. Z kolei Wiktoria zaskoczyła mnie zmianą postawy...

"Miłość, kłamstwa i sekrety" to pełna uroku, ciepła i rozgrzewających emocji komedia romantyczna o tym, co w życiu najważniejsze. To książka o niespodziewanej miłości, której nie wolno przeoczyć. To lektura pokazująca różny poziom zamożności, trudność w zdobyciu swoich "czterech ścian" oraz znaczenie rodziny. Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

W swoim życiu chyba każdy spotyka się z tytułowymi miłością, kłamstwami i sekretami. Miłość sama w sobie potrafi zaskakiwać, nawet głównych zainteresowanych. Kłamstwa potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadające się relacje. Sekrety zaś mają to do siebie, że lubią być ujawniane w najmniej spodziewanym momencie. I te wszystkie elementy sprawiają, że życie potrafi być naprawdę nieprzewidywalne.

Vincent to znany youtuber, który w branży kulinarnej nie ma sobie równych. Ma całe mnóstwo fanów, a każdy może jedynie podejrzewać jak wielkie przychody dają mu jego występy. Niestety nikt o nim nie wie za wiele, bowiem Vincent szalenie chroni swoją prywatność. Jednak przesłanki jakie kazały mu podjąć taką decyzję są znacznie bardziej zaskakujące nic można by podejrzewać. Franek pracuje jako informatyk i zdaje się być zwyczajnym, młodym mężczyzną. Wyróżnia go prawdziwa I szczera dobroć, choć momentami przeradza się to w naiwność. Ma brata, z którym nie utrzymuje kontaktu, więc najbliższą rodzina jest dla niego ukochana narzeczona, z którą planuje ślub. Wydawać by się mogło, że jego życie jest już poukładane i zaplanowane. Ale to tylko wyobrażenia... Wiki, narzeczona Franka, to kobieta petarda. Zmienia swój wizerunek niczym kameleon za pomocą farby do włosów i kolorowych soczewek, tak że nawet ukochany ma czasem problem by ją rozpoznać. Pracuje w banku i świetnie sobie radzi, czekając na zasłużony awans. Oparcie w swoich szaleństwach znajduje w przyjaciółce, która jest jej przeciwieństwem, lecz także opoką. Ale nawet ona ma swoje granice cierpliwości..  Michalina to przyjaciółka Wiki. Skromna, cicha, nadal szukająca miłości. Zawsze prawdomówna i zwyczajnie dobra, z sercem na dłoni dla każdego, kto znajdzie się w jej otoczeniu. Jak mało kto zasługuje na swoje szczęśliwe zakończenie. Mirka kiedyś pracowała w policji, obecnie z sukcesami prowadzi własną firmę detektywistyczna. Ma nosa do ludzi i doświadczenie, co sprawia, że jest naprawdę dobra w swoim fachu. Lecz jej życie prywatne to już zupełnie inna sprawa, nie tak kolorowa jak kwestie związane z zawodem.

"Miłość, kłamstwa i sekrety" to niebanalna powieść, która łączy ludzkie ścieżki w ciekawy i niespodziewany sposób. Napisana lekko a zarazem wciągająco i na poziomie, lecz nie powinno to dziwić czytelników, którzy mieli już styczność z piórem Autorki. Wydawać by się mogło, że mnogość bohaterów będzie tu przytłaczająca, jednak nic bardziej mylnego- wszystkie zdarzenia z ich udziałem są tak świetnie ze sobą splecione, że każda z postaci jest po prostu niezbędna dla całokształtu książki. Z pewnością pierwsza myśl wielu osób jest taka, że będzie to kolejny romans, jakich wiele. Ale tu otrzymujemy duże zaskoczenie, bowiem nawet ja, wytrawna wyjadaczka tego typu powieści, byłam zaskoczona poprowadzeniem fabuły. A za tym zaskoczeniem idzie podziw dla Autorki za to, jak sobie te historie losów postaci wymyśliła. Świetnie ukazuje za ich pomocą jak czasami pozory mogą mylić, jak życie potrafi wziąć nieoczekiwany zakręt, który wszystko zmienia i jak wbrew pozorom trudno znaleźć właściwą osobę, by spędzić z nią życie. W tej powieści nic nie jest proste ani do przewidzenia i to właśnie nadaje jej realizmu. To naprawdę wyróżniająca się fabułą książka, którą zdecydowanie polecam

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Luna

,,Miłość, kłamstwa i sekrety" to powieść o tym, że nie wszystko jest takie jakie mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest to powieść o skrywanej przez lata tajemnicy. Tajemnicy, która poróżniła na lata braci.

Wiki to dziewczyna Franka. Chłopak bardzo ja kocha i chce z nią spędzić resztę życia. Żaden jednak program komputerowy nie jest tak skomplikowany jak jego narzeczona. Ciężko za nią nadążyć, zwłaszcza jeśli chodzi o częste zmiany koloru włosów. Franek ma brata. Sławnego i bogatego youtubera, który kręci filmiki o gotowaniu. Bracia nie żyją w zgodzie od czasu śmierci rodziców i dziadka. Vincent był zawsze lepiej traktowanym wnukiem i to on odziedziczył willę i zeszyt z francuskimi przepisami. Gdy Wiki dowiaduje się, że bratem jej narzeczonego jest sławny youtuber wpada w pewien sposób w obsesje. Za wszelką cenę chce wiedzieć gdzie mężczyzna mieszka i jaki jest poza kamerą. W tym celu wynajmuje detektywa - Mirkę, której nikt nie jest w stanie oszukać. Jest twarda i rzeczowa. Specjalizuje się w tropieniu kłamstw.

Misia to przyjaciółka Wiki, która nie popiera zachowania narzeczonej Franka. Jest jej żal chłopaka. Czy coś do niego czuje? Kim jest Witek? Czy Mirka znajdzie Vincenta? Jakie jeszcze inne sekrety rodzinne wyjdą na jaw? Przekonacie się sami.

Pani Krystyna Mirek po raz kolejny oddaje w ręce czytelnika powieść, która czyta się sama. Jest lekka i przyjemna. Idealna na długie jesienne wieczory. Muszę przyznać, że tym razem autorka bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo dobrze zostały wykreowane postacie: Franka, Vincenta, Miśki i Wiktorii. Ta ostatnia wyjątkowo mnie irytowała. Była dla mnie pustą dziewczyną, która do końca sama nie wiedziała czego chce od życia. Miśka to jej totalne przeciwieństwo. Bardzo spodobali mi się za to bracia, którzy zostali ze sobą skłóceni. Franek to dobry i ciepły mężczyzna. Idealny kandydat na męża. Vincent za to ... .Musicie sami przeczytać, by dowiedzieć się, dlaczego ta postać nie należy do tych co drażnią, a wręcz przeciwnie.

Jeśli lubicie książki w których są zaskakujące zwroty akcji to ,,Miłość, kłamstwa i sekrety" są idealną lekturą dla Was.

Szczęście all inclusive
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Szczęście all inclusive

Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów.Beata, która musi...

Szczęśliwy dom
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy dom

Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić...