Mine to have. Długo i szczęśliwie. Tom 1

W dniu ślubu wszystko powinno iść gładko. Prawda?

Kiedy Harlow otrzymuje zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka, jest zaskoczona, ale przypomina sobie złożoną mu obietnicę, że będzie przy nim w tym najszczęśliwszym dniu jego życia. Przysięgając mu to, myślała, że to ona stanie z nim przed ołtarzem. Travis ma się jednak ożenić z inną, a Harlow pozostaje rola gościa.

W dniu ślubu sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. Wszystko idzie nie tak, katastrofa goni katastrofę. Gdy Harlow wchodzi do kościoła, świat Travisa przewraca się do góry nogami. Wystarczy jedno spojrzenie na nią, by zrozumiał, że popełnia straszny błąd. Kiedy przed samą uroczystością panna młoda ma reakcję alergiczną wymagającą wizyty w szpitalu, Travis czuje jedynie ulgę, a potem cała historia naprawdę się zaczyna...

Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 18+

Mine to have. Długo i szczęśliwie. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam,

“Mine to have” autorstwa Natashy Madison to romantyczna opowieść o przeznaczeniu i drugiej szansie, która rozpoczyna serie „Długo i szczęśliwie”.

Harlow i Travis, główni bohaterowie, są parą studentów zakochanych do szaleństwa. Ich miłosna historia rozpoczyna się na studiach i jest pełna pasji i radosnych chwil,  jednak po zakończeniu studiów ich drogi rozchodzą się. Po czterech latach Harlow otrzymuje zaproszenie na ślub Travisa.

Harlow i Travis to postacie, których historia jest pełna emocji, od miłosnych chwil na studiach, po bolesne rozstanie i lata tęsknoty. Autorka zręcznie prowadzi nas przez ich życie, pokazując, jak bohaterowie zmieniają się i dojrzewają, nie tracąc przy tym nadziei na szczęśliwe zakończenie. Mamy tutaj dwie linie czasowe, które pozwalają nam na głębsze zrozumienie postaci i ich drogi. Pierwsza to retrospekcje do czasów studenckich, kiedy to Harlow i Travis byli nierozłączni. Druga to obecne wydarzenia, które prowadzą do nieoczekiwanego zwrotu akcji w dniu ślubu Travisa.

Madison zręcznie kreuje postacie, które są realistyczne i pełne motywacji. Nawet postacie drugoplanowe są dobrze wykreowane i dodają humoru do powieści. Rodzice Harlow i siostry Travisa są postaciami pełnymi wigoru, które potrafią rozśmieszyć czytelnika. Sceny zbliżeń są napisane z klasą i wyczuciem. Pokazują i podkreślają one pasję i głębię uczuć między bohaterami, jednak ich ilość może być dla niektórych czytelników zbyt przytłaczająca. Styl pisania autorki jest lekki, a fabuła książki jest przyjemna i szybka w odbiorze.

“Mine to have” to romans, który inspiruje do refleksji nad własnym życiem i wyborami. Przypomina, że nigdy nie jest za późno na drugą szansę, choć droga do niej może być wyboista i pełna zaskoczeń. Jest to idealna historia dla miłośników książek z motywem drugiej szansy oraz ślubu i zabawnych sytuacji z nim związanych.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): 🩷 sweet

Rekomendowany wiek: 18+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca (współpraca reklamowa) 🩷

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

"A tak naprawdę to pragnę codziennie budzić się przy nim rano i jeść razem z nim śniadanie. Robić to, co robią wszystkie normalne pary, zamiast wstrzymywać oddech do następnego razu lub próbować znaleźć kogoś na zastępstwo na jeden dzień, żeby móc złożyć mu tylko krotja wizytę. Mam już serdecznie dość bycia z nim na odległość (...)"

Stanowiąca romantyczną, a zarazem wzruszającą historię dwojga ludzi.
Portretująca miłość, którą stać na wszelkie poświęcenia.
Ukazująca nieustanne dążenie do spełnienia marzeń.

"Mine to have" to niezwykle urocza książka, którą czyta się wręcz błyskawicznie, a lekka i momentami zabawna fabuła sprawia, że nie sposób się od niej oderwać.

Powieść została podzielona na dwie części - cztery lata wcześniej i obecnie. Dzięki temu możemy bliżej przyjrzeć się losom bohaterów i zobaczyć, czy i jak zdążyli się przez ten czas zmienić, być może dojrzeć, a także czy udało im się spełnić to, do czego oboje dążyli...

Harlow i Travis są zakochaną w sobie parą studentów.
Piękni.
Nierozłączni.
Pełni pasji i marzeń.

Niestety los postanawia rozdzielić ich drogi...

Harlow wyjeżdża do rodzinnego miasta, gdzie otwiera swoją klinikę dla zwierząt. Jest całkowicie oddana swojej pracy. W końcu zawsze o tym marzyła. Chociaż przepełniona jest żalem i tęsknotą za Travisem, to stara się żyć dalej. Jej roztrzaskana dusza i serce nie dają o sobie zapomnieć, a mimo to Harlow znajduje w sobie wolę walki o siebie i swoich podopiecznych.

Cztery lata później dostaje zaproszenie na ślub Travisa. Pamięta, jak kiedyś obiecała chłopakowi, że będzie towarzyszyć mu w  najważniejszym dniu jego życia, dlatego postanawia skorzystać z zaproszenia.

Ohhh powiem Wam, że na tym ślubie będzie się działo. Ojj będzie ?

Pierwsze spotkanie po latach jest przepełnione magią i sprawia, że czas na moment się zatrzymuje. Atmosfera z minuty na minutę coraz bardziej się zagęszcza.
Autorka opisami naprawdę potrafi wpłynąć na wyobraźnię czytelnika. Sprawia, że na zmianę można się śmiać i płakać. A te uczucia mieszają się z rozlewającym się w sercu ciepłem i nadzieją.

"Mine to have" to powieść, która porusza wiele aspektów życia. Oprócz miłości spotkamy się tu z ogromnym poświęceniem, z marzeniami, które dodają skrzydeł i przeznaczeniem, przed którym nie ma drogi ucieczki.
Przyznam szczerze, że ta książka mnie oczarowała.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom tej serii ?

Serdecznie polecam ?