Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.

Seria zawiera tomy specjalne z gumką oraz tomy zdjęciowe, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny.

Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Lato to drugi z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć latem. Dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie. Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks - odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak zachować się na rybach czy zrobić zielnik.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-01

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody

Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody - opinie o książce

Lato to jedna z ulubionych pór roku wielu osób, pewnie ze względu na wakacje, ale jest też lubiana za słońce, długie dni, kąpiele w basenie i za przyrodę.
Młodzi Przyrodnicy to seria książkowa, która pozwoli lepiej odkryć dzieciom to, co dzieje się z przyrodą wokół nas podczas poszczególnych pór roku.
Latem możemy obserwować kwiaty, owady oraz rosnące i dojrzewające warzywa i owoce, podczas tej pory roku zmieniają swój wygląd bardzo szybko. Książka jest naprawdę przepiękna i bardzo wartościowa, ma wiele informacji takich, jak dlaczego niektóre rośliny mają kolce czy dlaczego pokrzywa parzy, niby proste pytania, a często sami nie znamy na nie odpowiedzi. Na każdej stronie jest mnóstwo grafiki, zdjęcia są bardzo kolorowe i odzwierciedlają prawdziwy wygląd zwierząt i roślin także jest to świetna nauka dla dzieci.
Bardzo podoba mi się ta publikacja, jest napisana prostym językiem, czyli idealna dla najmłodszych każda strona to nowy temat do tego nie ma dużo informacji, więc natłok wiadomości nie przytłacza, a jednocześnie wszystko jest dobrze wyjaśnione. W środku znajdziemy zarówno zwierzęta, jak i rośliny, które spotykamy na co dzień, ale też takie, których musimy troszkę poszukać, więc jest przy tym super zabawa, można urządzić sobie dłuższy spacer i odkrywać przyrodę. Nauczymy się nawet po śladach odróżniać jakie zwierzę przechodziło przez pole, każde z nich zostawia inny ślad, więc będziemy wiedzieć, czy to sarna, czy może dzik. Świetny pomysł to też skanowanie specjalnych kodów, możemy ich najpierw posłuchać w domu i nauczyć się jak śpiewa dany ptaszek, a potem wsłuchać się w dźwięki na dworze i spróbować wyłapać, jaki to ptaszek właśnie ćwierka.
Wielki plus to ten, że jest to seria i możemy dokupić kolejne pory roku i na tej samej zasadzie odkrywać, jak świat wokół nas zmienia się, kiedy następuje jesień, zima i wiosna. Zdecydowanie jest to fajna książka na wakacje, ponieważ dzięki niej żaden dzień nie będzie nudny, a i na pewno dowiemy się wielu interesujących ciekawostek.

Lato to piękna pora roku, kiedy dużo czasu spędzamy na dworze, a więc mamy okazję obcowania z naturą. Dzięki książce poznamy lato w przyrodzie bliżej, dowiemy się jakie kwiaty wtedy kwitną, które owoce można zbierać, co robią zwierzęta, jak zrobić zielnik, przygotować się do letniego spaceru i wiele więcej. Książka jest bardzo bogata w treść.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

„Młodzi przyrodnicy. Lato w świecie przyrody” to wspaniała pozycja dla dzieci, która nie tylko bawi, ale również wiele uczy. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Lato w świecie przyrody" to przepięknie ilustrowana książeczka dla dzieci, która przybliża nie tylko samą porę roku, ale także poznajemy ciekawostki, które urozmaicają przyswajanie wiedzy.
Lato, to jedna z tych pór roku, na którą czekamy z utęsknieniem, ponieważ kojarzy się nam z wakacjami, upragnionym urlopem, słonecznymi dniami, dzięki którym wstaje się lepiej, niż na przykład zimą.
Dzięki drugiej odsłonie Młodych Przyrodników dowiemy się, na co zwracać uwagę przy obserwacji zwierząt, gdzie spotkamy konkretne zwierzęta i rośliny w Polsce, jakie zjawiska możemy zaobserwować w nocy. Poznamy rośliny, grzyby, które występują w polskich lasach i wiele, wiele innych.
Zagadnienia są ciekawie opisane, treść przejrzysta, a każda ilustracja podpisana, by nie było wątpliwości, jak nazywa się dane zwierzę, roślina itp. Wspomniane ilustracje są kolorowe, w formie zdjęć i mocno przykuwają uwagę dzieci oraz skłaniają do dyskusji na temat wyglądu omawianej rośliny, zwierzęcia czy innych zagadnień.
Z "Lato w świecie przyrody" można spędzić miło czas z pociechami, przy czym dorośli przypomną sobie kilka ciekawostek, o których mogli już zapomnieć z czasów szkolnych. Z czystym sumieniem możemy polecić tę cudowną, kolorową książeczkę i nie możemy się doczekać kolejnej odsłony tego cyklu.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Hej. Dziś mam dla Was poradnik młodego przyrodnika, który mnie oczarował.

Dowiedziałam się z niego mnóstwo rzeczy, o których nie miałam pojęcia bo po prostu nigdy się nad nimi nie zastanawiałam.

Czy wiecie, że nazwy letnich miesięcy nie są przypadkowe? Czemu pokrzywy parzą a skorupka kasztana ma kolce? Albo wiecie bądź wiedzieliście o tym, że mrówki współpracują z mszycami chroniąc je przed wrogami? A co ma z nimi wspólnego pszczoła miodna?

Książka jest genialna. Dzięki niej odkrywamy życie stworzeń w lecie. Zarówno tych w ogrodach jak i w lasach.

Są tu też rozdziały, które ze względu na swoją fobię musiałam omijać?. No niestety coś co pełza bądź się wije nie jest dla mnie?.

Ale pomijając ten fakt książka jest bardzo wartościowa i ma wiele atutów jak np kody QR, dzięki którym możemy usłyszeć dźwięki zwierząt o których jest nowa. Do tego uczą nas/nasze dzieci jakiś roślin nie dotykać a jakie nie są groźne, podpowie jak zbudować domek dla owadów bądź jak stworzyć swój własny przyrodniczy album.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-06-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Lato w świecie przyrody" jest kontynuacją ,,Wiosna. W świecie przyrody". Książeczka ta zawiera wiele wskazówek i informacji o tym co dzieje się latem. W porze roku, w której najczęściej gdzieś wyjeżdżamy i większość dnia spędzamy wśród przyrody. Posiada ona również dużo zdjęć i ilustracji, które ułatwiają obserwowanie przyrody, zwierząt i zjawisk jakie występują latem. Znajdziemy w niej odpowiedz na pytanie dlaczego niebo podczas zachodu słońca jest czerwone, czy to prawda, że jaskółki latają nisko przed deszczem? Dlaczego pokrzywy parzą? I po co niektórym rośliną kolce?

My jesteśmy rodziną, która każdą wolną chwilę wyjedzą w góry. I książeczka ta na pewno będzie z nami na szlaku. Dlaczego? Przecież nie jest mapą ani przewodnikiem. Ale jest przewodnikiem po świecie przyrody. W końcu będziemy wiedzieć jakie nazwy mają kwiaty rosnące na górskich łąkach, nauczymy się rozpoznawać motyle i inne owady. Robaczki latające i te pełzające.

Jeśli ktoś ma ochotę to może zajrzeć pod kamień, pozgadywać na podstawie śladów zostawionych przez zwierzęta do kogo należą.

My akurat kochamy góry i lasy, ale w książęce znajdziecie również dużo informacji i ilustracji roślin i zwierząt żyjących w innych warunkach takich jak woda. Przeczytacie też ciekawostki tego co dzieje się po zmroku, a co w nocy.

To co wyróżnia tę książeczkę spośród innych tego temu, to to, że posiada obok opisów niektórych gatunków zwierząt kody QR. Po skanowaniu ich i zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji możemy posłuchać i poczytać o danym zwierzątku. W naszym przypadku książeczka będzie na pewno często brana na przeróżne wycieczki. Już wiemy, że oprócz masy zdjęć krajobrazu, można również prowadzić album przyrody i mieć podwójną zabawę. Na wycieczce badanie przyrody, a po powrocie do domu opisanie tego co widzieliśmy.

,,Lato. W świecie przyrody" polecam nie tylko miłośnikom wycieczek, ale również tym, którzy są dociekliwi i lubią wiedzieć więcej o otaczającym ich świecie.

Młodzi przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody

Rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Jesień to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku...

Młodzi przyrodnicy. Bałtyk
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Bałtyk

Dzięki książce ,,Bałtyk" młodzi czytelnicy poznają polskie morze. Dowiedzą się, dlaczego jest słabo zasolone, jak powstały piękne piaszczyste plaże, a...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;