Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję owady

Rozszerzenie podstawowej serii Młodzi Przyrodnicy. W książce znalazły się opisy kilkudziesięciu gatunków owadów, które można spotkać w Polsce. Podzielono je na kategorie: motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotooki, muchówki, błonkoskrzydłe i prostoskrzydłe, które oznaczono kolorami dla łatwiejszej nawigacji. Każdego owada szczegółowo scharakteryzowano: opisano wielkość, wygląd i zwyczaje, typowe siedliska oraz miesiące, w które można go zaobserwować. Do informacji dodano obrazowe piktogramy. Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków, a także informacje ogólne o owadach, np. po czym rozpoznać owada i jak wygląda cykl życiowy różnych owadów.

Tekst wzbogacono pięknymi, realistycznymi ilustracjami oraz słowniczkiem ważnych pojęć.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję owady:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-04-12

Kup książkę Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję owady

Młodzi przyrodnicy. Rozpoznaję owady - opinie o książce

Wraz z nadejściem wiosny pojawiło się wokół pełno owadów, które bzyczą nam nad uchem lub uciekają przed naszymi stopami. Czasami zastanawiamy się, jak one się nazywają lub mówimy na nie błędnie, bo nie znamy prawdziwej nazwy, więc warto choć trochę poznać bliżej świat owadów, bo jest on naprawdę interesujący.
Młodzi przyrodnicy to seria książek, która wzbogaciła się właśnie o tytuł "Rozpoznaję owady", w środku znajdziemy opisy wielu gatunków, jak ja to nazywam robaków, które można spotkać w naszym kraju, oczywiście mamy również bardzo szczegółowe zdjęcia. Wszystkie owady podzielone są na kategorie, więc wszystko jest dobrze uszeregowane, mamy nazwę, krótki opis oraz informacje gdzie można go spotkać, oraz w jakich miesiącach, ponieważ wiadomo, że nie są z nami cały rok.
Weźmy na przykład takiego motyla, widząc go na łące, wszystkim na myśl właśnie przychodzi nazwa motyl, a tak naprawdę każdy z nich jest inny na przykład Latolistek Cytrynek, Rusałka Osetnik, Paź Żeglarz, Modraszek Ikar lub Czerwończyk Dukacik oraz wiele innych rodzajów, które są naprawdę wyjątkowe. Mamy też informacje o chrząszczach, pluskwiakach, ważkach, modliszkach, muchówkach i innych owadach, o których pewnie nie mieliście pojęciach.
Mówiąc, że ta książka nas zachwyciła to jakby nie powiedzieć nic, odkąd ją mamy musimy zabierać ją na każdy spacer i za każdym razem, jak dzieci wypatrzą jakiego robaczka musimy otwierać książkę i go w niej szukać. Jest to kolejna pozycja, która posłuży nam na pewno na długo, ponieważ zawiera w sobie bardzo dużo ważnych i potrzebnych informacji.

Za oknem piękna pogoda, która zachęca do spacerów po lesie czy parku. Dzisiaj chciałam zaproponować Wam by na taki spacer z dzieckiem zabrać ,,Rozpoznaję owady". Na pewno urozmaici ona wędrówkę pomiędzy drzewami. Jest ona niewielka i zmieści się do każdej torebki czy plecaka. Warto jeszcze zabrać ze sobą notatnik oraz aparat fotograficzny. Świetna zabawa murowana!

Owady są wszędzie: w ogrodzie, w lesie, w sadzie, w parku, na łące, nad rzeką i jeziorem. Są zarówno na wsi jak i w mieście. Niektóre trzymają się z dala od człowieka, a niektóre jak muchy domowe są w naszym pobliżu. Jedne latają a inne mieszkają pod ziemią. Nie łapiemy ich do słoików, kartonów i innych pojemników. Możemy za to robić im zdjęcia i obserwować.

Dzięki przepięknej i bardzo ciekawej książeczce dla dzieci nauczymy się rozróżniać owada od pozostałych małych zwierząt. Poznamy jego budowę ciała, wygląd i wielkość, ale również jego zwyczaje, typowe siedliska oraz miesiące, w których można go zobaczyć.

Owadów mamy aż 30 tysięcy gatunków. W tej niewielkich rozmiarów książęce nie znajduje się aż tyle, ale jest ich naprawdę wiele. Podzielone one są na kategorie: motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotookie, muchówki, błonkoskrzydłe, prostoskrzydłe i modliszki.

,,Mali przyrodnicy Rozpoznaję owady" to już trzecia książka z tej serii. Pozostałe dwie to: ,,Rozpoznaję ptaki" ,,Rozpoznaję drzewa". Każda z nich jest warta uwagi.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Asy z naszej klasy. Zielona szkoła
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Asy z naszej klasy. Zielona szkoła

Julek, Maciek i Kuba wyjeżdżają na zieloną szkołę. Nieważne, że ktoś całą drogę marudzi, że trzeba śpiewać piosenki, a starsi koledzy cierpią na chorobę...

Młodzi przyrodnicy. Pod ziemią
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Pod ziemią

Młodzi przyrodnicy to bestsellerowa seria, która przybliży czytelnikom różnorodne zagadnienia dotyczące świata przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące...