Młodzi przyrodnicy. Wiosna

Seria Młodzi przyrodnicy przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.

Seria zawiera tomy specjalne z gumką, które świetnie się sprawdzą podczas wycieczek w teren. Dzięki nim łatwiej będzie zidentyfikować napotykane zwierzęta i rośliny.

Tom specjalny pt. Wiosna to pierwszy z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć wiosną. Dziecko dowie się, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Sprawdzi, co się dzieje wiosną w ogrodzie, na łące, nad jeziorem i w ulu. Nauczy się rozpoznawać rodzaje ptasich piór i skorupki jaj, muszle ślimaków i małży oraz wiosenne kwiaty. Przyjrzy się nocnemu niebu na wiosnę i pozna konstelacje, które można wtedy zaobserwować. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać ptasie odgłosy i rozpozna je podczas spaceru.

Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. gdzie zainstalować budkę dla ptaków i urządzić czatownię oraz jak sprawić, by doniczkowa świąteczna choinka przyjęła się w ogrodzie.

Informacje dodatkowe o Młodzi przyrodnicy. Wiosna:

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Są tutaj fani wiosny?
Myślę, że większość ludzi lubi tę porę roku. Wiosna to oznaka nie tylko nadchodzących cieplejszych dni, ale również nowego życia, nadziei na lepsze samopoczucie po szarej zimie, a promienie słońca dostarczają nam energii do życia. Nie mówiąc już o pojawiającej się zieleni na widok której od razu krajobraz robi się piękniejszy.
"Młodzi Przyrodnicy. Wiosna" to świetna książeczka dla dzieci, która przybliża tę porę roku. Pomaga zwrócić uwagę na wiele oznak wiosny, skłania do obserwacji przyrody, a także uczy gatunków zwierząt i roślin.
Treść jest wzbogacona mnóstwem pięknych ilustracji, które cieszą oko i dopełniają przekazywane ciekawostki. Dowiemy się między innymi co można zbierać, jakich oznak wiosny szukać, jakie kwiaty w różnych fazach pory roku rosną, jakie ptaki i inne zwierzęta mają zwyczaje, gdy wiosna do nich zawita, a nawet uzyskujemy informacje o wiosennym gwiazdozbiorze.
"Wiosna" to pierwszy tom z czterech, które mają być wydane. Ciekawostki zawarte w środku wzbogacą wiedzę młodego czytelnika. Każdy temat można omówić z dzieckiem, skomentować, a co najlepsze, dzięki kodom QR można posłuchać ptasich odgłosów. Ich znajomość na pewno urozmaici nadchodzące spacery.
Szczerze polecam i cieszę się, że książeczka zagościła w naszej biblioteczce. Już nie możemy się doczekać kolejnych odsłon Młodych Przyrodników.

Młodzi przyrodnicy. Jak nie dać się zjeść. Tom 8
Patrycja Zarawska0
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Jak nie dać się zjeść. Tom 8

Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano...

Młodzi przyrodnicy. Domy zwierząt. Tom 7
Patrycja Zarawska0