Modlitwa doskonała. "Ojcze nasz" oczami prymasa Wyszyńskiego

My na ogół mechanicznie i z przyzwyczajenia odmawiamy

Ojcze nasz, właściwie nie zastanawiając się nad konsekwencjami

i wymaganiami Chrystusa. Trzeba nauczyć się tej modlitwy,

bo my jej jeszcze na ogół nie umiemy.

PRYMAS STEFAN WYSZYŃSKI

Modlitwa Ojcze nasz była wielokrotnie poddawana analizie. Przez wieki święci i teologowie zastanawiali się, co tak naprawdę oznaczają słowa pozostawione nam przez Jezusa. Wspaniałym przewodnikiem w odkrywaniu tej modlitwy jest z pewnością Prymas Stefan Wyszyński, który w swoich rozważaniach niejednokrotnie się do niej odnosił.

Ksiądz Jerzy Jastrzębski, który od lat zgłębia pisma bł. Stefana Wyszyńskiego, postanowił uporządkować jego myśli na temat Modlitwy Pańskiej i przeanalizować każde z jej wezwań. W swojej najnowszej książce szuka odpowiedzi na pytania:

- Jak według Prymasa Wyszyńskiego prawidłowo odmawiać Ojcze nasz?

- Co oznaczają poszczególne wezwania zawarte w Modlitwie Pańskiej?

- Jak wypowiadać słowa modlitwy Ojcze nasz z pełnym zaangażowaniem?

To właśnie dzięki niezwykłej mądrości kard. Stefana Wyszyńskiego odkryjemy na nowo Modlitwę Pańską oraz zmienimy nasze myślenie o Bogu i drugim człowieku.

Książka zawiera również wybrane homilie wygłoszone przez autora podczas uroczystości związanych z bł. Stefanem Wyszyńskim oraz krótkie opowiadanie.

KS. DR. JERZY JASTRZĘBSKI - pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżnionej Feniksem 2022. Prowadzi stronę internetową oraz podcast Miłość zawsze podnosi.

Informacje dodatkowe o Modlitwa doskonała. "Ojcze nasz" oczami prymasa Wyszyńskiego:

Wydawnictwo: Esprit

Modlitwa doskonała. "Ojcze nasz" oczami prymasa Wyszyńskiego - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nowość wydawnicza od @wydawnictwo_esprit ks. Jerzego Jastrzębskiego, to niezwykły przewodnik po modlitwie Ojcze nasz, oczami Prymasa Wyszyńskiego. Zazwyczaj machinalnie odmawiana, bez refleksji wypowiadane słowa. Rozważania Stefana Wyszyńskiego ukazują nam całą głębię tej najbardziej znanej modlitwy.

📖 W książce ks. Jerzego, za samym prymasem, zostały nie jako wzięte pod lupę, poszczególne wyrażenia składające się na całość Modlitwy Pańskiej. Autor przytacza w każdym rozdziale fragmenty rozważań kard. Wyszyńskiego oraz je omawia, posiłkując się przykładami z życia prymasa. To nowe światło rzucone na modlitwę, niejednokrotnie w trakcie czytania, zmusiło mnie do zatrzymania się. Po tej lekturze, Ojcze nasz stanie się dla każdego czytelnika odświeżoną i dużo głębszą modlitwą, której słowa dotykają konkretnie naszego życia.

Dodatkowo książka zawiera tekst homilii autora z 28 lipca 2021r. dot. Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej, jak również opowiadanie ks. Jerzego napisane w Komańczy latem 2022r.

Osoba kard. Wyszyńskiego jest bliska memu sercu, więc każda nowa publikacja o tym Wielkim Polaku niezmiernie mnie raduje i ubogaca. Polecam i wam 💙

Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką
ks. Jerzy Jastrzębski0
Okładka ksiązki - Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką

W 2024 roku mija czterdziesta rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie podziwia tego...

Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia
ks. Jerzy Jastrzębski0
Okładka ksiązki - Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia

Choć Prymas Wyszyński jest dla wielu osób postacią niemal mityczną, poznawanie jego nauczania może być pasjonującą przygodą. Ksiądz Jerzy Jastrzębski...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis