Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć

Od upiornego pola bitwy w wojnie secesyjnej, przez wojenny park tematyczny w Wietnamie i wszechpotężny mózg autystycznego chłopca, po wstrząsającą historię psychowampirów - oto podróż do świata strachu i tajemnicy, umysłowej strefy zmroku, w której wizyta przyprawia o dreszcz.

Dan Simmons to nadzwyczajny artysta, z którym w wybranej przez niego dziedzinie niewielu może się równać. Nieograniczony talent każe mu stale przekraczać granice gatunków, a przy tym pozwala drażnić umysły i poruszać serca. Przedstawiamy dziś zbiór jego znakomitych opowiadań, olśniewających arcydzieł szeroko rozumianej fantastyki (zawierający między innymi "Sieroty z Helisy", czyli nagrodzony Locusem powrót do uniwersum Hyperiona),których autor popisuje się niepowtarzalnym mistrzostwem stylu, zapierającą dech w piersiach pomysłowością i bezbłędnym wykonaniem. To jeden z prawdziwych gigantów współczesnej fantastyki.

Informacje dodatkowe o Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2023-12-01
Tytuł oryginału: Prayers to Broken Stones. Lovedeath. Worlds Enough and Time
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski, Wojciech Szypuła, Robert Waliś, Anna Reszka

Tagi: fantastyka naukowa fantastyka opowiadania

Kup książkę Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć

Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć - opinie o książce

Jak to zwykle ze zbiorami opowiadań bywa jedne są lepsze, drugie są gorsze. Dan Simmons jednak w bardzo ciekawy sposób potrafi przekazać abstrakcyjne twory wprost z odmętów swojego umysłu.

Jako, że uwielbiam serię Hyperion tego autora, opowiadania do niej nawiązujące podobały mi się najbardziej.

Doceniam jednak opowiadanie o "wampirach rakowych" jak i o pewnym rdzennym amerykaninie.

Fajne do poczytania na boku do czegoś innego, dodatkowo na tyle różnorodne, że szybko się nie nudzi.

Ostrze Darwina
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Ostrze Darwina

Darwin Minor jest byłym oficerem śledczym i doktorem fizyki, najlepszym w stanach zjednoczonych specjalistą od rekonstrukcji wypadków drogowych i nie tylko...

Endymion
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Endymion

Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się, jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która...