Mój ojciec jest mordercą

Tom 2 cyklu Stillhouse Lake

Mój ojciec to potwór. Gwałcił, torturował i zabijał dziewczyny niewiele starsze od nas. Czy ten potwór tkwił w jego wnętrzu cały czas?

Za każdym razem kiedy Gina zamyka oczy, widzi go w swoich koszmarach. Teraz kiedy oczy ma szeroko otwarte, koszmar nie znika. Gina Proctor wygrała bitwę ratując dzieci przed mężem, który okazał się seryjnym mordercą. Jednak wojna wciąż trwa. Zwłaszcza, że Melvin uciekł z więzienia i wysłał jej krótką wiadomość:

Teraz już nigdzie nie będziecie bezpieczni.

Schronienie w malowniczym Stillhouse Lake okazało się pułapką, dlatego Gina zostawia dzieci w domu opiekuńczego i dobrze uzbrojonego sąsiada. Wraz z Samem Cadem, bratem jednej z ofiar Melvina, wyruszają na polowanie. Pomiędzy nimi zaczyna się psychologiczna wojna, której celem jest wzajemne wyniszczenie. Kiedy zaczynają znikać znajomi spośród wąskiego grona zaufanych Giny, pozostaje jej już tylko wściekłość i żądza zemsty. Jedno jest pewne - któreś z nich musi umrzeć.

Informacje dodatkowe o Mój ojciec jest mordercą:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-02-27
Tytuł oryginału: Killman Creek
Tłumaczenie: Kinga Markiewicz

Tagi: bóg Thrillery i suspens

Kup książkę Mój ojciec jest mordercą

Mój ojciec jest mordercą - opinie o książce

Przeczytałam pierwsza część tej serii i od razu sięgnęłam po jej kontynuację. Tym razem towarzyszymy Gwen gdy ta próbuje odnaleźć swojego męża który zbiegł z więzienia. Ani ona ani dzieci nie są bezpieczne i jedyne co może zrobić to znaleźć go zanim on znajdzie ich. Jej plan jednak nie idzie tak łatwo jak myślała ponieważ na światło dzienne wychodzą nagrania które stawiają ją w niekorzystnym świetle. Wszyscy się od niej odwracają, nawet dzieci. Musi znaleźć Melvina by oczyścić się z zarzutów oraz spełnić swoje największe marzenie. Zabić byłego męża by wreszcie spać spokojnie.

Gwen jednak wpada w pułapkę i znajduje się w rekach psychopatycznego mordercy który chce z nią zrobić to co ze swoimi poprzednimi ofiarami.

Może tym razem nie ma wielu scen morderstw ale jak już się pojawią to są bardzo drastyczne więc nie dla każdego nadaje się ta książka. Dopiero teraz zorientowałam się że są jeszcze dwie części tej historii tak więc będę na nie polować.

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2020-10-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 26 książek 2020,

Książka tak dobra jak poprzednia część. Po ucieczce męża z więzienia Gina musi stawić czoła lękowi o dzieci i siebie samą i stoczyc walką ze swoim byłym mężem.

PRZERAŻAJĄCA pozycja. Sytuacja po ucieczce seryjnego zabójcy z więzienia widziana oczyma umęczonej żony, dwójki dzieci i brata jednej z ofiar. I nie chodzi tu nawet o bestialstwo i okrucieństwo mordercy ale o zastraszanie , fabrykowanie dowodów i wykorzystywanie miłości dzieci. Żona wie już do czego posunął się mąż ale dla dzieci to nadal i przede wszystkim ojciec. Człowiek, który powinien je kochać i otaczać opieką i którego one w głębi duszy kochają. A jaką rolę w tym wszystkim spełnia internet i hakerzy? Gdzie jest granica ludzkiej wytrzymałości? Jak manipulowani są bohaterowie? Na te i inne pytania sami znajdźcie odpowiedź czytając książkę Rachel Caine.

Ta książka to petarda. Nie nudzi czytanie jej, bo ciągle coś się dzieje. Ciągła gonitwa za seryjnym mordercą,  ślepe poszlaki i pułapki.  Bardzo mi się podobała cały czas trzymała w napięciu.  Świetnie przemyślana i napisana intryga mordercy Mela i jego wspólników żeby dorwać swoją żonę Gine oraz ich dzieci. Wykorzystuje fałszywe filmy zeby wziac swoje dzieci na swoją stronę i zwrócić przeciw matce. Również przyjaciele się od niej odwrócili.  Giną ma problem bo dzieci nie chcą ją znać,  nie wie gdzie szukać Mela. Całe życie się wali.  Kiedy zatrzymuje się w motelu razem z Samem,  dochodzi do katastrofy. Zostaje porwana A Sam się do tego przyczynił.  Jednak to był wspólny plan z agentem FBI,żeby Gina była przynęta, a oni dowiedzą się gdzie jęst Mel. Sprawy się komplikuja bo tracą auto z Giną z zasięgu. Domyślają się kto za tym stoi. Mają mało czasu, żeby ratować Gine.  Jednak ona sama potrafiła o siebie zadbać.  Co prawda wiele wycierpiala i o mały włos by ją zabito. Jednak wszystko się układa i po wielu terapiach rodzina Giny dochodzi do siebie.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, E-booki, 2022,
Światło dnia
Rachel Caine0
Okładka ksiązki - Światło dnia

Morganville zmieniło się… w śmiertelną pułapkę dla nieśmiertelnych Coś wydarzyło się w Morganville pod nieobecność Claire i jej przyjaciół...

Wyklęta
Rachel Caine0
Okładka ksiązki - Wyklęta

Kiedyś Caine była potężnym dżinnem. Mogła wszystko poza jednym - nigdy nie sprzeciwiać się swemu panu. Za odmowę wypełnienia rozkazu zostaje skazana na...