Moje miejsce na ziemi

Ocena: 3.5 (6 g³osów)

Gdy Mia Corelli wraca na lato do Alabamy, ¿eby spêdziæ je z Tess±, najlepsz± przyjació³k± z dzieciñstwa, jedyn± rzecz±, jakiej siê obawia, jest spotkanie z bratem przyjació³ki, Benjaminem Kelly, najwiêkszym dupkiem we wszech¶wiecie. Mia nienawidzi go z ca³ego serca i nie chce go ju¿ wiêcej ogl±daæ. Przed wyjazdem postanawia oddaæ dziewictwo pierwszemu lepszemu mê¿czy¼nie i przez przypadek, zupe³nie nie¶wiadomie, oddaje je w³a¶nie Benjaminowi.

Ben nie mo¿e zapomnieæ o dziewczynie, z któr± spêdzi³ noc, i jest przekonany, ¿e ju¿ nigdy jej nie spotka - a¿ do nastêpnego popo³udnia, gdy widzi j± na le¿aku, opalaj±c± siê z jego siostr±.

Mia chce go nienawidziæ, chocia¿ nie potrafi o nim zapomnieæ. Ben chce udowodniæ, ¿e nie jest ju¿ tym samym okrutnym ch³opakiem sprzed kilku lat.

Co siê stanie, gdy osoba, o której istnieniu chce siê zapomnieæ, staje siê osob±, bez której nie mo¿na ¿yæ?

Oto pierwsza czê¶æ serii ,,Alabama Summer" autorstwa J. Daniels, autorki bestsellerów ,,The New York Times".

Informacje dodatkowe o Moje miejsce na ziemi :

Wydawnictwo: Edipresse Ksi±¿ki
Data wydania: 2018-01-31

wiêcej

Kup ksi±¿kê Moje miejsce na ziemi

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Moje miejsce na ziemi - opinie o ksi±¿ce

Strasznie s³aba ksi±¿ka,w której schemat goni schemat.Ju¿ od pierwszej strony w³a¶ciwie wiadomo co siê w niej zdarzy.Bohaterowie mocno przeciêtni,a jedyne co ich ³±czy to obustronna ¿±dza...Poza tym to wieczne myslenie o w³asnym niezaspokojeniu,bad¼ ocenianie czy dyskutowanie o mêskich atrybutach po prostu nudzi.A jeszcze taka dyskusja w ustach siostry wypytuj±cej o mêskie osi±gi brata jest w najwyszym stopniu niesmaczna.
Mia³am nadziejê na co¶ znacznie lepszego,ale siê rozczarowa³am.

Avatar u¿ytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2018-02-14, Ocena: 4, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2018,

Mia przyje¿d¿a na wakacje do swojej najlepszej przyjació³ki Tessy. Jednak przed tym bardzo chce straciæ dziewictwo, poniewa¿ chce w koñcu poczuæ siê jak prawdziwa kobieta.W teorii mia³ to byæ przypadkowy bar i przypadkowy facet. Jak siê pó¼niej okazuje ten drugi punkt nie zosta³ spe³niony, a Bena dziewczyna zna a¿ za dobrze. Czy jednorazowy wyskok mo¿e zakoñczyæ siê wielkim uczuciem? Czy ludzie kiedykolwiek siê zmieniaj±? Czy mo¿na zapomnieæ o przesz³o¶ci dla mi³o¶ci?

By³o to moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± tej autorki i nie wiedzia³am, czego mogê siê spodziewaæ. Jednak nie jestem zawiedziona, a teraz spróbuje przekonaæ Was, dlaczego warto t± ksi±¿kê przeczytaæ.

Historia nie jest wielce z³o¿ona, poniewa¿ g³ówny w±tek opiera siê na tym, jak Ben próbuje sprawiæ by Mia mu wybaczy³a i zechcia³a byæ jego dziewczyn±. W miêdzyczasie dowiadujemy siê, dlaczego tak siê nienawidzê. Dodatkowo mamy zal±¿ek zapowiedzi drugiego tomu i szczerze powiem, ¿e zapowiada siê bardzo ciekawie.

"Nigdy nie mów kobiecie, ¿e nie mo¿e tego zrobiæ, poniewa¿ my umrzemy przynajmniej próbuj±c zrobiæ tê rzecz, któr± jeste¶ tak pewien, ¿e nie zrobimy. My¶lê, ¿e kobieca rasa jest ca³kowicie uparta. Mo¿e to wada projektu, ale co tam. Jestem tutaj, aby udowodniæ swój punkt widzenia."

Bohaterowie zostali ca³kiem nie¼le wykreowani. Mia w ksi±¿ce jest bardzo dobrze przedstawiona. Autorka ¶wietnie ujê³a jej wewnêtrzne zmiany i zachowanie. Podoba³o mi siê równie¿ to, ¿e nie by³a od pocz±tku idealna. Za to Ben oczywi¶cie musia³ byæ perfekcyjny a¿ do szpiku ko¶ci. Naprawdê nie by³o nic, w czym nie by³by idealny. Uroczy, szarmancki, uparty, ¶wietnie umiê¶niony i bóg seksu. Wiecie, czysty idea³. Za to bardzo polubi³am Tesse. By³a bardzo pozytywn± i zabawn± postaci±. Jej teksty i pomys³y zwala³y mnie z nóg i nie mog³am nie ¶miaæ przy nich. No i jeszcze Nolan, którego pokocha³am od samego pocz±tku. By³ naprawdê uroczy i taki kochany ♥

Ksi±¿kê czyta siê bardzo szybko. Autorka ma bardzo lekki i przyjemny styl pisania, przez który siê wrêcz p³ynie. Rozdzia³y s± pisane z ró¿nych perspektyw, dziêki czemu poznajemy historiê jeszcze lepiej i mo¿emy bli¿ej poznaæ bohaterów.

Podsumowuj±c, je¿eli szukacie lekkiej, przyjemnej ksi±¿ki na kilka wieczorów to Twoje miejsce na ziemi, bêdzie dobrym wyborem. Mo¿e nie jest to wybitna lektura, która odmieni wasze ¿ycie, ale spêdzicie z ni± naprawdê kilka przyjemnych godzin i oderwiecie siê od codziennych obowi±zków. Ja ju¿ nie mogê doczekaæ siê drugiego tomu, bo historia tych bohaterów mo¿e byæ jeszcze lepsza!

Uwielbiam ksi±¿ki, które wci±gaj± mnie w swój ¶wiat ju¿ od pierwszych stron. Ostatnio do¶æ czêsto na takie trafiam, co mnie oczywi¶cie bardzo cieszy. W tym przypadku równie¿ tak by³o. Ksi±¿ka dos³ownie mnie poch³onê³a.

Mia to cudowna dziewczyna, która opiekuje siê chor± matk±. Jednak po latach wraca na lato do Alabamy do przyjació³ki. Ma nadziejê, ¿e nie bêdzie musia³a spotykaæ siê za czêsto z jej bratem, który nie¼le w przesz³o¶ci zalaz³ jej za skórê powoduj±c du¿o przykro¶ci. Jednak po drodze postanawia oddaæ swoje dziewictwo pierwszemu mê¿czy¼nie który postawi jej drinka w barze. Spêdza cudown± noc z cudownym mê¿czyzn±. I wszystko by³oby dobrze, gdyby jedno i drugie poznali swoje imiona.

To mia³a byæ jedna noc, której wspomnienia mia³y towarzyszyæ ju¿ zawsze. Nikt siê nie spodziewa³, ¿e jeszcze kiedykolwiek siê spotkaj±. A tak w³a¶nie siê dzieje. Kiedy Ben przyje¿d¿a do siostry i spotyka dziewczynê, z któr± spêdzi³ wczorajsz± noc, nie mo¿e uwierzyæ w to co widzi. Ona jest tak samo zaskoczona.

Mia nienawidzi Bena, ale prawda jest taka, ¿e nienawidzi tego Bena sprzed lat. Nie chce mieæ z nim nic wspólnego, a jednak nie mo¿e przestaæ o nim my¶leæ.

Ben za wszelk± cenê postanawia udowodniæ, ¿e nie jest ju¿ tym ch³opakiem sprzed lat, ¿e siê zmieni³.

Jak potocz± siê losy naszych bohaterów? Czy osoby, które siebie nienawidzi³y, bêd± w stanie siê pokochaæ?

Postacie wykreowane przez autorkê wzbudzaj± w czytelniku ogrom emocji. To ludzie tacy jak my, którzy w swoim ¿yciu pope³niali b³êdy. Jednak czas potrafi zmieniæ cz³owieka i jego podej¶cie do ¿ycia. Tutaj to mê¿czyzna jest tym, który za wszelk± cenê walczy o uczucia (choæ zazwyczaj spotykamy siê z tym ze strony kobiety), i jest w stanie zrobiæ wszystko, by je udowodniæ. Je¶li jeste¶my przy postaciach, to muszê z rêk± na sercu przyznaæ, i¿ moje serce skrad³a postaæ Nolana. Kim jest i dlaczego podbi³ moje serce? Tego nie zdradzê, niech to bêdzie dla was niespodziank±. Mogê tylko wspomnieæ, ¿e to najs³odsza na ¶wiecie istota, któr± czytelnik pokocha od pierwszego spotkania.

Pomys³ na fabu³ê mo¿e i oklepany. To troszkê taka bajeczka, ale czy cz³owiek czasem nie potrzebuje w³a¶nie takich historii, by móg³ siê rozmarzyæ? Nie jest to ksi±¿ka najwy¿szych lotów, przewa¿a tutaj seks, a jednak ma w sobie to co¶. Spêdzi³am przy niej mi³o czas.

Ludzie zachowuj± siê ró¿nie. Ale czas potrafi ich zmieniæ. Doskona³ym tego przyk³adem s± zarówno Mia jak i Ben. Oboje siê zmienili choæ pod ca³kiem ró¿nymi wzglêdami. Kiedy jednak na swojej drodze napotykasz osobê, która nie¼le zasz³a Ci za skórê w dawnych czasach, trudno Ci uwierzyæ, i¿ nie jest ju¿ t± sam± osob±. Czy zatem ka¿demu powinni¶my daæ drug± szansê?

Czytaj±c tê ksi±¿kê, bêdziecie ¶wiadkami, tego jak mê¿czyzna krok po kroku bêdzie próbowa³ zdobyæ serce kobiety, której dawniej nie móg³ znie¶æ. Teraz jednak bêdzie w stanie zrobiæ dla niej wszystko.

"Moje miejsce na ziemi" to historia kobiety i mê¿czyzny, których przesz³o¶æ nie by³a zbyt klarowna, za to oboje mog± daæ szansê przysz³o¶ci o jakiej nigdy ¿adne z nich by siê nie podejrzewa³o. Bêdziemy ¶wiadkami kwitn±cej mi³o¶ci, takiej bez której ju¿ sobie nie mo¿na wyobraziæ ¿ycia. Je¶li lubicie czasem poczuæ siê jak w bajce, to zachêcam do przeczytania.

Có¿ to by³a za udrêka - czytanie tej ksi±¿ki to prawdziwa mêka!

Byæ mo¿e niektórzy czytelnicy uznaj±, ¿e hiperbolizujê, ale - szczerze powiedziawszy - ju¿ dawno nie czyta³am tak z³ej ksi±¿ki. Nie by³am w stanie polubiæ g³ównych bohaterów. Mia wydawa³a mi siê niezwykle p³ytka i têpa. Przez ca³± ksi±¿kê ¿yjemy jej rozterkami na temat Bena - a propo tego, jaki by³ kiedy¶, a jaki jest teraz. Dla Mii, przez wiêksz± czê¶æ "Mojego miejsca na ziemi", nie liczy siê to, ¿e kto¶ mo¿e siê zmieniæ. Fascynuje j± fizyczno¶æ, seksualno¶æ g³ównego bohatera, jednak nie jest w stanie zatopiæ siê w jego duchowo¶æ, to, co ma do zaoferowania poza zewnêtrzno¶ci±. Dopiero pojawienie siê m³odego, nieznanego wcze¶niej Mii bohatera (Nolana) sprawia, ¿e zaczyna trochê inaczej patrzeæ na Bena. Uwa¿am jednak, ¿e g³ówna bohaterka przez ca³± ksi±¿kê zachowywa³a siê jak zwyk³a siksa, napalona na faceta, którego niby nie nawidzi, a za chwilê kocha. Przyznajê, ¿e nie ogarnia³am Mii, a jej zachowanie momentami by³o dla mnie dalece niezrozumia³e. Z kolei Ben wcale nie by³ lepszy. Bardzo k³u³o mnie po oczach, ¿e bohater nienawidzi³ Mii, w³a¶ciwie bez powodu, przez wiele lat, ale, gdy skoczyli razem do ³ó¿ka, to nagle okaza³o siê, ¿e Mia to chodz±ca bogini i ca³a przesz³o¶æ nie ma ju¿ ¿adnego znaczenia. Bola³o mnie te¿ to, ¿e Ben traktowa³ Miê jak chodz±c± ksiê¿niczkê, a do Angie zwraca³ siê z tak± pogard± i tak j± traktowa³. Nie wa¿ne, jaka by³a Angie, ale przy ostatniej scenie z jej udzia³em, Ben zachowywa³ siê jak skoñczony dupek i palant i ¿aden facet, nawet najbardziej wkurzony z powodu nara¿enia kogo¶ na utratê zdrowia czy ¿ycia, nie powinien tak zwracaæ siê do kobiety.

Gdyby podsumowaæ "Moje miejsce na ziemi", powiedzia³abym, ¿e w tej ksi±¿ce króluje po¿±danie. G³ówna bohaterka i g³ówny bohater przez ca³y my¶leli tylko o jednym. O seksie. Spodziewa³am siê wiêcej po romansie. Spodziewa³am siê jakiej¶ g³êbi. Dlaczego Colleen Hoover, pisz±c new adult, jest w stanie przekazaæ w powie¶ci co¶ wa¿nego? Jasne, nie porównujmy królowej new adult do podrzêdnej pisarki, jednak pani Daniels bardzo mnie zniechêci³a do swoich tytu³ów. Jej ksi±¿ka nie przekazuje ¿adnych warto¶ci. Nie ma niczego do zaoferowania. Nie mo¿emy uto¿samiæ siê z ¿adnym bohaterów. Czytaj±c j±, nawet nie potrafi³am siê dobrze bawiæ. Bardzo siê mêczy³am i te 360 stron czyta³am ca³y tydzieñ! Nie wieczór, nie dwa, ale tydzieñ - tak bardzo nie mog³am do niej przysi±æ, ale zawziê³am siê, ¿e jak ju¿ zaczê³am j± czytaæ, to skoñczê.

SPOILER

Najbardziej wkurzaj±ce by³y rozkminy Mii pod sam koniec ksi±¿ki, gdy umiera³a jej mama. Potrzebowa³a Bena, a on nie odbiera³ telefonu, dlatego uzna³a, ¿e mu na niej nie zale¿y i postanowi³a nie wracaæ do Alabamy. Chwilê po tym, jak po¿egna³a swoj± matkê, dowiedzia³a siê, ¿e Ben zosta³ postrzelony i ju¿ przesta³a my¶leæ o tym, ¿e kobieta, która j± urodzi³a, w³a¶nie po¿egna³a siê z tym ¶wiatem - ju¿ pêdzi³a do Alabamy, do Bena, a przecie¿ przed chwil± wcale nie my¶la³a o tym, ¿e on jej ju¿ nie chce. To wszystko pokazuje p³ytko¶æ Mii. Nie potrafi³am jej wspó³czuæ. Mam wra¿enie, ¿e Daniels wrzuci³a w±tek chorej matki, ¿eby zagraæ na emocjach, ale zupe³nie jej to nie wysz³o. Tak samo strzelanina, bycie ojcem w wieku 23 lat czy pijana matka za kierownic±. Byæ mo¿e autorka chcia³a przekazaæ co¶ g³êbszego, ale tej g³êbi u niej nie znajdziemy. W ksi±¿ce króluje seks i po¿±danie, i nic wiêcej.

Powy¿sze pokazuje, jak p³ytka jest ta ksi±¿ka.

Nie polecam! Strze¿cie siê przed ksi±¿kami J. Daniels, chyba ¿e chcecie siê mocno rozczarowaæ!

Mia ze wzglêdu na ciê¿ki stan zdrowia swojej matki musia³a wyprowadziæ siê z Alabamy. Zostawi³a tam swoj± najlepsz± przyjació³kê Tessê oraz jej brata Bena, który by³ dla niej najwiêksz± zmor± w dzieciñstwie. Teraz po 9 latach Mia jedzie do Tessy, aby spêdziæ z ni± wakacje oraz aby odpocz±æ od codziennej opieki na swoj± matk±. Jednak zanim dotrze do Alabamy, chcê straciæ dziewictwo, a poniewa¿ nie jest ju¿ ta sam± grub± dziewczyn± z aparatem na zêbach, to wie, ¿e nie bêdzie mia³a problemów ze znalezieniem chêtnego partnera.
W przydro¿nym barze spotyka nieziemsko seksownego mê¿czyznê, z którym spêdza gor±c± noc. Jest szczê¶liwa, ¿e pozby³a siê swojego 'problemu' i nigdy nie zobaczy ju¿ tego nieznajomego.

Jednak sprawy lubi± siê komplikowaæ i los zgotowa³ dla niej wielk± niespodziankê, z której nie koniecznie siê ucieszy. Teraz bogatsza o do¶wiadczenia nie ma zamiaru niczym siê martwiæ, chce tylko spêdziæ cudowne wakacje u boku swojej przyjació³ki.

Och.. Ta ksi±¿ka to prawdziwa rado¶æ dla mnie. By³o gor±co, szybko i namiêtnie a moje serce gna³o jak oszala³e. Nie my¶la³am, ¿e znajdê w tej powie¶ci a¿ tyle scen erotycznych, ale oczywi¶cie bardzo mi siê spodoba³y. Mimo ¿e by³y bardzo dosadne i szczegó³owo opisane to nie by³y wulgarne, co dzia³a na korzy¶æ tej historii. Tutaj seks by³ po³±czony z wielkim uczuciem, o którym nie koniecznie wiedzieli g³ówni bohaterowie.

„Mia jest moja. I nie obchodzi mnie, ile zajmie jej u¶wiadomienie sobie tego. Je¶li o ni± chodzi, to jestem zarówno chciwy, jak i zdeterminowany”

Ta powie¶æ to nie jest jakie¶ wielkie zaskoczenie dla mnie, poniewa¿ ju¿ w drugim rozdziale by³o wiadomo, co wydarzy siê dalej i mog³am tak naprawdê zakoñczyæ na tym czytanie. Jednak „Moje miejsce na ziemi” ma swój charakter, który nie pozwala od³o¿yæ nam tej ksi±¿ki. Ch³oniemy tê historiê jednym tchem i pó¼niej chcemy jeszcze wiêcej, co niestety siê nie wydarzy, poniewa¿ powie¶æ czyta siê b³yskawicznie. Z tego wzglêdu niecierpliwie przebieram nogami, aby ju¿ pojawi³a siê u mnie kontynuacja.

„Kocham ciê. Nie pamiêtam chwili, w której ciê nie kocha³em. Przepraszam, ¿e nie by³o mnie, gdy mnie potrzebowa³a¶, ale to ju¿ siê nie powtórzy. Nie mogê ¿yæ bez ciebie. Proszê, powiedz mi, ¿e ze mn± zostaniesz”

G³ówni bohaterowie s± bardzo sympatyczni i nie mia³am do nich ¿adnych zarzutów. Polubi³am ich od pierwszej chwili a szczególnie Bena. Z jednej strony twardy i seksowny mê¿czyzna a z drugiej kochaj±cy i wra¿liwy jak dziecko.

Chcê zwróciæ uwagê, ¿e jest to chyba moj± pierwsza powie¶æ od bardzo dawna, w której nie znalaz³am ¿adnych s³abych stron. Jestem pozytywnie zaskoczona i polecam wam z ca³ego serca, aby¶cie tak¿e przeczytali „Moje miejsce na ziemi”. Jest to lekka historia napisana p³ynnym jêzykiem, wiêc nie spêdzicie z ni± du¿o czasu, ale bêdziecie zachwyceni.

Avatar u¿ytkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2018-04-26, Ocena: 4, Przeczyta³am,
Inne ksi±¿ki autora
Gdy upadnê
J. Daniels0
Ok³adka ksi±zki - Gdy upadnê

Reed Tennyson ju¿ nigdy nie zaanga¿uje siê w zwi±zek z ¿adn± kobiet±. Jedna kiedy¶ go zrani³a, tak bardzo, ¿e postanowi³, i¿ od tej pory kobiety...

S³odkie wiêzy
J. Daniels0
Ok³adka ksi±zki - S³odkie wiêzy

Dylan Sparks i Reese Carroll maj± zaszczyt zaprosiæ... Bezczelna dziewczyna, która piecze najlepsze babeczki na ¶wiecie. Podniecaj±cy, czasem nieco zaborczy...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Po¿egnanie z ojczyzn±