MORIARTY: TOM 19

Podły McGinty i jego banda Scowrersów przypuszczają atak na miasteczko Vermissa.
Sherlock i Billy wraz z mieszkańcami stawiają opór, stosując przemyślane strategie i sprytne pułapki, ale powoli zaczynają uginać się pod presją przewyższającego ich liczebnie wroga.
Tymczasem William wyczuwa, że jego przyjaciel jest w niebezpieczeństwie i pędzi mu na ratunek niczym rycerz na białym koniu. Szukająca drogi do odkupienia przyjaciół składa przysięgę!

Informacje dodatkowe o MORIARTY: TOM 19:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

SIEDMIU WSPANIAŁYCH

Westernowo leci sobie ten tomik, oj westernowo. O tym, co western i Sherlock Holmes mają wspólnego pisałem już przy okazji poprzedniego tomiku, więc nie będę się powtarzał, ale jak ja za opowieściami o Dzikim Zachodzie, łagodnie mówiąc, nie przepadam, tak to mi naprawdę podeszło i weszło bardzo przyjemnie. Takie to trochę ,,Siedmioma wspaniałymi" wszystko stojące, ale to w sumie kolejny pomost miedzy tym, co amerykańskie, czyli klasycznym westernem, który nawet lubię, a tym, co japońskie, czyli ,,Siedmioma samurajami", z których ,,Wspaniali" czerpali pełnymi garściami. Więc wszystko to pożenione z wiktoriańską opowieścią, która o Dzikim Zachodzie sama dobrze pamiętała, daje nam bardzo fajny, mangowy miks - szczególnie dla tych, którzy znają, lubią i wychwycą to wszystko, co wychwycić mają.

McGinty i jego ludzie atakują miasteczko. Sherlock i Billy, którzy przysięgli bronić mieszkańców mieściny, wraz z pomocą samych poszkodowanych, starają się odeprzeć atak przeważających sił wroga. Ale sytuacja, mimo dobrze pomyślanych pułapek, jest ciężka. Czy William będzie w stanie przyjść im z pomocą?

MORIARTY: TOM 17
Sir Arthur Conan Doyle, Ryosuke Takeuchi, Hikaru Miyoshi0
Okładka ksiązki - MORIARTY: TOM 17

ŚWIATŁO ZAWSZE CI PRZYŚWIECA. NIEWAŻNE, JAK NIEPEWNĄ ŚCIEŻKĄ PODĄŻASZ. Powrót Williama po trzech latach przynosi nieopisaną radość Louisowi, Albertowi...