Mrówka w wielkim mieście

Ponad 800.000 egzemplarzy sprzedanych w Niemczech. Wyjątkowy pomysł, doskonały humor, lekki język i wartka, porywająca akcja są gwarancją doskonałej lektury. Kim Lange jest atrakcyjną trzydziestolatką robiąca zawrotną karierę w telewizji, a przy okazji żoną i matką. Kim jest zapatrzona w siebie i przedkłada karierę ponad życie rodzinne, nie dostrzegając, że rani w ten sposób męża i córkę. Dlatego też jej niespodziewana i absurdalna śmierć – Kim ginie od odłamka kosmicznej stacji badawczej (sic!) – wydaje się w pełni „zasłużona”.Świat bez Kim będzie z pewnością lepszy! Jak się jednak okazuje, nie można tak łatwo odejść z tego świata, pozostawiając po sobie jedynie złe wrażenie. I dlatego właśnie, ku swemu zaskoczeniu, Kim rodzi się na nowo, by zebrać więcej dobrej karmy, jak wyjaśnia jej lakonicznie… Budda. Świetnie! Ale jak odrobić życiowe błędy, będąc… m r ó w k ą ?! Dla racjonalistki Kim to, co się dzieje, jest nie do pojęcia! Na dodatek, zanim zapracuje na powrót do świata ludzi, będzie jeszcze m.in. świnką morską, cielakiem i stonką ziemniaczaną by w końcu, jako pies rasy beagle, wrócić do swojej rodziny i przeprowadzić akcję sabotującą związek Alexa z jej dawną przyjaciółką Niną. Wyjątkowy pomysł, doskonały humor, lekki język i wartka, porywająca akcja są gwarancją doskonałej lektury.

Informacje dodatkowe o Mrówka w wielkim mieście:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2009-10-06
ISBN: 978-83-7579-025-2

Kup książkę Mrówka w wielkim mieście

Mrówka w wielkim mieście - opinie o książce

Czy myślicie czasami, co by było gdyby reinkarnacja była faktem? Czy nasze uczynki mają wpływ gdzie lub w jakim ciele się odrodzimy,  w kolejnym życiu?  Przyznacie, że rzadko , a nawet w wcale ten temat nie zaprząta naszych myśli.
O śmierci, a tym bardziej o życiu po życiu  nie myślała bohaterka powieści "Mrówka w wielkim mieście" - Kim Lange.  Kim ma trzydzieści lat, jest utytułowaną i doceniona prowadzącą talk show dziennikarką. Jej małżeństwo przechodzi emocjonalny kryzys. I choć Kim ma kochającego ją niezmiennie od dnia ślubu męża, tak ta czuje, że coś w niej się wypala, a uczucie do męża zaczyna ją męczyć. Macierzyństwo tez nie sprawia jej większej radości. Woli zawodowe oraz towarzyskie uroczystości niż pobyć w domu z córeczką. Nawet w dniu urodzin córki wybiera wyjście na galę rozdania nagród telewizyjnych, na którym zdradza męża z kolegą z pracy. Po upojnych chwilach Kim wychodzi na dach hotelu, by zaczerpnąć świeżego powietrza. I nagle widzi błysk, który okazuje się odłamkiem stacji kosmicznej i zabija Kim.  Lecz tak naprawdę to tylko ciało Kim umarło, a jej osobowość, czy dusza jak zwał tak zwał odradza się w ciele mrówki. Kim spotyka Buddę, który wyjaśnia, że zanim zapracuje na nirwanę musi odpokutować swoje winy. Od teraz mrówce Kim przyjdzie poznać smak ciężkiej pracy w mrówczej gromadzie Ale mrówka to nie jedyne wcielenie bohaterki. Budda podda ją wielu próbom, by ostatecznie przetestować ją w ciele grubej, nieatrakcyjne, chorej na serce Marii.... Proszę was byście nie sugerowali się opisem na okładce. Po raz kolejny ktoś pisze o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia. Jaki pies, jaki beagle? To nie pies występuje w końcowym etapie książki tylko kot. I tym zwierzęciem nie jest Kim , tylko Casanowa skazany za liczne podboje niewieścich serc Naprawdę czasami załamuję ręce nad niechlujnością pracowników wydawnictwa, którzy się tym zajmują. Ale powracając do książki. Książka jest lekką pozycja . Słownictwo proste, swobodnie układające się w jedną zgrabną całość. Jest to książka lekko banalna, ale ma służyć miłej, niezobowiązującej chwili relaksu, a nie stać się podstawą do długich i zawiłych dysput. Kim jest ciekawą bohaterką. Z zarozumiałego, naburmuszonego babsztyla zmienia się w łagodną,a  aczkolwiek nadal pewną siebie postać. Doświadczenie życiowe, które zdobywa jako mrówka i inne wcielenia łagodzą jej egoistyczne podejście do życia.  Ale czy mimo wysiłków Budda pozwoli jej odejść do krainy nirwany? A może przewidział dla niej inną misję? Któż to może wiedzieć ?  Ja wiem.  Mimo, że książka dostała ode mnie trójkę, nie znaczy, ze jest słaba. Po prostu nie bije po oczach oryginalnością. Nie rzuca na kolana. Nie "zabija dowcipem", jak obiecuje wydawca. Lecz wieczorami  miło się ją czytało, a także bardzo szybko i płynnie.  Jako czytadło idealna. I to z mojej strony by było na tyle.
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane dawniej,
To książka, przy czytaniu której bardzo dobrze sie bawiłam:) Jednocześnie pozwoliła mi ona spojrzeć inaczej na swoje życie, zrozumieć, że problemy, z jakimi ja się zmagam w życiu, mogą być w perspektywie problemów innych, tylko błahostką. Inni ludzie mogą mieć w życiu tysiąc razy gorzej niż ja, a niejednokrotnie mogą być o wiele szczęśliwsi. Książka uczy doceniać to, co się ma i cieszyć się życiem:) Bo życie mrówki jest o wieeeele gorsze.. Uwierzcie mi, albo przeczytajcie książkę :)
Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2013-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka typu 2 w 1 - czyli dobre czytadło z ważnym przesłaniem. Spodoba się i wielbicielkom "Seksu w wielkim mieście" /zbieżność tytułów nie jest przypadkowa, jak sądzę/ i osobom, które lubią zastanawiać się nad sensem życia. Odnosząca w życiu zawodowym ogromne sukcesy dziennikarka, ponosi porażkę za porażką w życiu osobistym. Nie może porozumieć się ze swoim mężem, od którego bardzo się oddaliła. Nie ma czasu dla malutkiej córeczki. Nie ma oparcia w swojej matce, która jest alkoholiczką i która wyciąga od córki pieniądze. Kilka lat wcześniej poróżniła się ze swoją najlepszą przyjaciółką. W pracy nie waha się przed zrobieniem najgorszego świństwa swoim konkurentom /a zwłaszcza konkurentkom/ - byle tylko awansować. I nagle na tę kroczącą po trupach do celu kobietę sukcesu spada kosmiczny odpad i przerywa jej ziemską egzystencję. Chociaż nie, Kim wraca do świata żywych, ale już pod nieco inną postacią ;) Brawurowo opisane przygody Kim, która dopiero po śmierci dowiaduje się, co tak naprawdę liczy się w życiu i która postanawia naprawić to, co udało się jej w poprzednim życiu popsuć. Moje ulubione cytaty z tej książki to: "Najwyraźniej śmierć potrafi człowieka czasem nieźle ożywić" oraz "Nie trzeba bajkowych ogrodów nirwany, by osiągnąć prawdziwą nirwanę". (W książce pojawia się przez chwilę piesek beagle Tinka)
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-01-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książka, której zakończenie mnie rozśmieszyło (i to wcale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu), jednak szybko się czyta.
Marna Karma
David Safier0
Okładka ksiązki - Marna Karma

Czy trzeba zostać mrówką, żeby nauczyć się być człowiekiem? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sławna prezenterka telewizyjna, która po...