My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego

Wiele jest książek o narkomanii. Są relacje samych narkomanów i książki o jej przyczynach pisane przez psychologów, radzące, jak postępować z dziećmi, by nie uzależniły się, jak postępować z tymi, które już zaczęły brać. Nie było jednak do tej pory książki, która pokazywałaby rodziny narkomanów, bezradne, bezsilne, zrozpaczone, cierpiące, walczące, choć tak często przegrywające walkę o swoje dzieci. Pierwsza część książki składa się z autentycznych rozmów z rodzinami narkomanów, druga - to rozmowa współautorów. Część trzecia i czwarta zawierają omówienie podstawowych pojęć związanych z uzależnieniem i narkomanią oraz adresy instytucji i organizacji, do których można się zwrócić o pomoc.

Informacje dodatkowe o My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-87021-89-X

Kup książkę My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego

My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego - opinie o książce

Kilka wywiadów z rodzicami młodocianych narkomanów. W części drugiej krótka rozmowa na ten temat z psychologiem, a na koniec słowniczek pojęć. Skrótem: nic specjalnego, ani wybitnie pomocne, ani wybitnie szokujące - ot, przeciętna pozycja. Chyba nie ma "mocniejszej" książki niż sławny już "Pamiętnik narkomanki" lub "Ćpun" Melvina Burgess'a.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;