Mysi domek. Sam i Julia w Muzeum

To już szósty tom przedstawiający życie mieszkańców Mysiego Domku! Sam i Julia wybierają się z wujkiem handlarzem na pchli targ. Za zaoszczędzone pieniądze Sam kupuje starą książkę z obrazkami, a Julia szkatułkę. A gdzie można zobaczyć jeszcze więcej starych rzeczy? W muzeum! Myszki odwiedzają różne sale muzealne, słuchają ciekawych historii oraz dowiadują się więcej na temat swoich zdobyczy z targu. To będzie bardzo intensywny dzień!

Mysi Domek to fenomenalny projekt holenderskiego studia Schaapman, powstały z kartonowych pudeł i papier mâché. Kolejny tom także zachwyca niesamowitą dbałością o detale.

Informacje dodatkowe o Mysi domek. Sam i Julia w Muzeum:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-03-08

Kup książkę Mysi domek. Sam i Julia w Muzeum

Mysi domek. Sam i Julia w Muzeum - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Mysi Domek" to wspaniała seria dla małych czytelników zaskakująca nie tylko ciekawą historią, ale również pięknymi ilustracjami, które zostały wykonane na podstawie zdjęć realnej scenografii autorstwa Karin Schaapman. Autorka stworzyła niezwykły świat zbudowany z kartonu i papieru mâché, który zachwyca bogactwem szczegółów, niezwykłą starannością wykonania oraz dbałością o najmniejsze detale. Przyglądając się ilustracjom, można dostrzec mnóstwo uroczych rekwizytów będących wierną kopią przedmiotów codziennego użytku - maleńkie książeczki, skrzyneczki, lampki, nawet gwoździe i młotki.
Właśnie to sprawia, że czytelnik czuje się jakby przeniósł się prosto do mysiego świata, gdzie nawet najdrobniejszy przedmiot ma swoje znaczenie i historię.
Każda strona pełna jest szczegółów, które  mogą służyć jako wyszukiwanki dodatkowo wzbogacające doświadczenia czytelnicze.

W szóstym tomie serii "Mysi domek. W muzeum" przyjrzymy się bliżej Julii i Samowi, dwójce charakternych bohaterów, którzy pewnego dnia wybierają się na pchli targ oraz muzeum, gdzie odkrywają wiele tajemnic i przyswajają nowe informacje.
Małe myszki swoim zachowaniem testują cierpliwość pracowników muzeum, zachowując się niczym typowe, ciekawskie świata dzieciaki, które robią dużo hałasu, muszą wszystkiego dotknąć  i mają całe mnóstwo zaskakujących pomysłów.

Książka "Mysi domek. W muzeum" to prawdziwe dzieło sztuki, którego piękno i wartość odkrywa się na każdej stronie.
Autorka pokazują, jak ważne jest przestrzeganie zasad w muzeum oraz w jaki sposób można rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
Nie zapomina również o nauce, wplatając w tekst kilka trudnych słów jak  geologia, sinolożka, bibliofil czy mumia, dzięki czemu książka nie tylko zachęca do czytania, ale również do poszerzania zasobu słownictwa oraz wiedzy.

Prawdziwy Mysi Domek można podziwiać na żywo w Amsterdamie.
Istnieje również strona internetowa www.mysidomek.pl, na której można znaleźć wskazówki jak samemu zbudować podobny.

Mysi domek. Sam i Julia w teatrze
Karina Schaapman0
Okładka ksiązki - Mysi domek. Sam i Julia w teatrze

W kolejnej odsłonie Mysiego domku dwie małe myszki, przyjaciele Sam i Julia, przeżyją nowe, wspaniałe przygody. Przede wszystkim wybiorą się do zapierającego...

Mysi domek. Sam i Julia w cyrku
Karina Schaapman0
Okładka ksiązki - Mysi domek. Sam i Julia w cyrku

Latem w okolice Mysiego Domku przyjeżdża cyrk. Dla Sama i Julii jest to początek wspaniałych wakacji. Co prawda przyjaciele będą musieli rozstać się na...