Na cienkim lodzie

Czy zemsta będzie słodka, gdy w grę zacznie wchodzić miłość?

Holly Hegan przez lata była obiektem kpin najlepszego przyjaciela jej brata. Archie Denly uwielbiał stroić sobie żarty z miłości, jaką dziewczyna żywiła do książek, i z jej wielkich okularów. Zawsze wyjadał też jej ulubione ciasteczka. Dziewczyna znosiła to dzielnie, ponieważ wiedziała, że Archie jest dla Josha bardzo ważny. Jednakże cierpliwość skończyła się, gdy Denly wbił jej bratu nóż w plecy, odbierając mu szansę na profesjonalną grę w hokeja. To wtedy Holly postanowiła, że zemści się na chłopaku - może za rok, może za dwa, ale na pewno kiedyś to zrobi. Mijają cztery lata. Dorosły Denly jest zawodowym sportowcem, ale jego kariera znajduje się na zakręcie - sezon słabszej gry doprowadził do wypożyczenia go do innej drużyny. Gdy mężczyzna po zakrapianej imprezie powoduje wypadek samochodowy, zostaje skazany na prace społeczne. Sąd wyznacza mu nietypowe zadanie - karę musi odbyć w lokalnym schronisku dla zwierząt. Archie nie zdaje sobie jednak sprawy, co tak naprawdę czeka go wśród słodkich zwierzaków... Nie wie też, że jego nową przełożoną okaże się Holly, która zaplanowała już swoją vendettę.

M.B. Mann - pracuje dla jednego z największych na świecie przedsiębiorstw handlowych. Od prawie dziesięciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii (miała przyjechać tylko na rok). Miłośniczka kawy w każdej postaci, która panicznie boi się wszelkich bzyczących owadów. Spotkać można ją na Instagramie @mb_mann_autorka i Wattpadzie @MB_Mann_autorka. ,,Na cienkim lodzie", przeurocza komedia romantyczna z motywemenemies to lovers, to jej książkowy debiut.

Informacje dodatkowe o Na cienkim lodzie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-10-10
ISBN: 9788383520902

Kup książkę Na cienkim lodzie

Na cienkim lodzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024, Mam,

Ta powieść byłaby niezła, gdyby nie to, że głównym minusem, który jest iście denerwujący (i gdybym miała papierową wersję, to prawdopodobnie rzuciłabym ją o ścianę), to ciągłe powtarzanie, jakiego koloru mają oczy główni bohaterowie. On bursztynowe, a ona orzechowe -- i tak przez całą fabułę. Te liczne powtórzenia nie wychodzą za dobrze, gdyż wtedy odechciewa się czytać. Poza tym, w dużej mierze infantylna. I nie jestem fanką zmieniania zasad gry, czy prawa w realnym świecie. Rozumiem, że to fikcja literacka, ale aż tak ją naginać nie trzeba, aby przyspieszyć akcję.

Avatar użytkownika - AprilGirl1996
AprilGirl1996
Przeczytane:2024-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Z przyjemnością wgryzłam się w tą historię. Pełna ciepła, niewymuszona. Motyw hokeja, prac społecznych i schroniska to naprawdę ciekawe połączenie. Podoba mi się motyw opowiadania historii zarówno w teraźniejszości jak i powrót w czasie do ważnych momentów dotyczących głównych bohaterów. Dzięki temu łatwiej można zrozumieć ich uczucia i motywy.

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lubicie romantyczne, urocze historie?
Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę "Na cienkim lodzie". Jestem pewna, że pokochacie ją tak jak ja.
Holly Hegan i najlepszy kolega brata Archie Denly...oj nie było między nimi różowo. Po latach przyszedł czas na zemstę...bywa ona słodka...niczym oreo. A nic nie smakowało Holly bardziej niż te ciasteczka.
Gdy Archie odbywa zasądzoną przez sąd karę prac społecznych w schronisku dla zwierząt, Holly zostaje jego przełożoną....i naprawdę będzie się działo.
Holly nienawidzi Archiego, za te wszystkie upokorzenia i kpiny, których doświadczyła przez lata, ale przede wszystkim za nóż, który wbił w plecy Josha...i to kto...najlepszy przyjaciel. Oj ta współpraca nie będzie dla Archiego sielanką, oj nie będzie.
Płynęłam przez tę historię, przeżywając wraz z bohaterami ich radości i smutki. Śmiałam się, płakałam, złościłam...ale bawiłam się świetnie. Polubiłam tę parę...kto się czubi, ten się lubi. Czy w ich przypadku to się sprawdzi? Odpowiedź tkwi pomiędzy stronami.
Zachwyciło mnie to, że autorka część akcji umieściła w schronisku. Choć momentami czytanie o tym, co dotknęło jej mieszkańców, sprawiało ból. Ludzie czasem są bardzo okrutni.
Z uśmiechem na ustach czytałam te przekomarzanki Holly i Archiego. Obserwowałam jak ich relacja ewoluuje i zmienia się.
To opowieść o trudnych relacjach, nie do końca wyjaśnionych sprawach, zemście i drugiej szansie. Ale też o tajemnicach, które wreszcie powinny być ujawnione.
Oraz o pasji i rodzinie i o tym, o co warto walczyć w życiu. Opowieść, z którą można miło spędzić czas i dobrze się bawić.
No i ten hokej w tle.
Naprawdę warto po nią sięgnąć.

Zakochałam się w tej książce, kiedy tylko spojrzałam na okładkę. Jest piękna, cudowna, idealna. Jestem okładkową sroką, więc nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Jednak okładka to nie wszystko. Jak było tym razem?

Ta pozycja to niezły grubasek. Osobiście mi to nie przeszkadza, jeśli akcja wciąga, a tutaj tak jest. Mamy tutaj mój ulubiony motyw hate-love oraz sportowca. Jestem kupiona. Jedyne, do czego mogę się przyczepić jest to, że akcja nie dzieje się na uczelni, a bardzo to lubię. Cieszę się jednak, że @mb_mann_autorka postanowiła wyłamać się z utartych schematów i akcja dzieje się uwaga... w schronisku. W tym miejscu chcę wam napisać, że jest tam jeden piesek, który nie miał łatwego życia, a jego historia chwyciła mnie za serduszko ?

Zarówno Holly, jak i Archie są dwoma zagubionymi duszami. Każde z nich dźwiga swój własny balast. Holly nienawidzi chłopaka, chociaż w przeszłości często ze sobą przebywali. W dzieciństwie Archie był najlepszym przyjacielem jej brata, a w dorosłym życiu wszystko się zmieniło.

To wcale nie jest byle jaki romans. Autorka nie pozwala nam się nudzić, a zgryźliwe teksty głównych bohaterów nieraz sprawiły, że uśmiechnęłam się pod nosem. Uwielbiam oboje, ale czasem razem byli nieznośni.

Podoba mi się to, że historia dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych. Poznajemy relacje bohaterów teraz, a także z dzieciństwa. Początkowo nie widziałam sensu w takim zabiegu, ale z czasem bardzo polubiłam te przerywniki i muszę wam powiedzieć, że stały się moimi ulubionymi.

I w końcu największa zaleta tej książki. Relacja bohaterów. Przez praktycznie całą lekturę było widać niechęć Holly względem chłopaka. Nie było pomiędzy nimi ognia, przyciągania, nic. Nie rzucili się oni na siebie, a seks nie wylewał się z każdej strony. Ta relacja początkowo nie była romantyczna, zmieniło się to dosłownie pod sam koniec. @mb_mann_autorka, dziękuję Ci za to, kocham cię za to! Ze świecą szukać takich autorów. Mam przesyt erotycznych książek i potrzebuję czegoś lekkiego, tutaj to znalazłam. Kocham cię też za enemies to lovers, rewelacja.

Takie debiuty mocno doceniam. CZYTAJCIE!

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2023-10-17, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

"Na cienkim lodzie" to lekka i bardzo przyjemna lektura. To romans od którego ciężko się oderwać.

Fabuła nie jest jakoś bardzo oryginalna, ale tak zwykle bywa w przypadku tego gatunku. Mimo to książkę czytało mi się bardzo dobrze. Może nie do końca polubiłam Holly i niekiedy działała mi na nerwy, jednak nie było to coś co wpłynęło na mój całościowy odbiór treści.

Książkę przeczytałam w dwa wieczory i to tylko dlatego, że z powodu pracy nie mogłam zarwać nocki aby dokończyć tę historię.

Bardzo podobało mi się w jaki sposób został przedstawiony Archie. Widzimy jak się zmienia, jak walczy o siebie i swoje życie, które stopniowo mu się waliło. Jest to postać niepewna, która nie ukrywa swoich lęków. Łamie też stereotyp. Denly jest hokeistą, potężnym mężczyzną, lecz jest również emocjonalny, boi się kotów i zdarzy mu się, że nie potrafi odpowiednio zachować się w danej sytuacji.

To idealny tytuł aby odpocząć po ciężkim dniu i po prostu oderwać się od rzeczywistości.