Na jagody

Pewnie na lekcjach języka polskiego słyszeliście co nieco o Marii Konopnickiej. Że była poetką, autorką słynnej Roty i baśni, którą wszyscy znają: O krasnoludkach i sierotce Marysi. Być może kojarzycie ją też z czarno-białych zdjęć - poważną panią w kapeluszu i z monoklem...

Ale czy wiecie, że Konopnicka wyprzedzała swoją epokę pod każdym względem? Ta niezwykle śmiała, odważna, często kontrowersyjna kobieta nie bała się stanowczo wygłaszać swoich opinii, a to, co pisała i mówiła, nie wszystkim się podobało. Jednocześnie była bardzo popularna, a wiele z jej książek stało się prawdziwymi bestsellerami!

Ktoś taki jak ona na pewno nie chciałby, by jego dzieła kurzyły się na ciemnych półkach bibliotek.

Dlatego oddajemy w wasze ręce piękne nowe wydanie Na jagody - popularnej ,,leśnej książeczki", którą wspaniale - nowocześnie, ale z wielkim szacunkiem dla tekstu, zilustrowała Katarzyna Minasowicz.

#odkurzmykonopnicką

Informacje dodatkowe o Na jagody:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-06-08

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Na jagody

Na jagody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-12-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Klasyka dziecięcej literatury, bardzo lubiłam w dzieciństwie. Postanowiłam dziś odświeżyć. Książka napisana wierszem i już nieco archaicznym językiem, ale pobudza wyobraźnię. Człowiek czytając naprawdę znajduje się w tym lesie i widzi te leśne ludki. Moje wydanie jeszcze z lat 80 przepięknie ilustrowane na pewno przeczytam mojemu dziecku.

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:1995-01-01, Ocena: 1, Przeczytałam,

Jedna z pierwszych lektur, której jednak nie wspominam dobrze. Historia Jasia, który podczas wyprawy na jagody spotyka na swojej drodze wiele przygód.
Jednak, z tego co pamiętam, to krótkie opowiadanko bardzo mnie męczyło i nudziło. Wolałam w tamtym czasie inne, ciekawsze lektury. Za Konopnicką nigdy nie przepadałam. Jakoś jej utwory nie trafiały chyba w mój gust.

Avatar użytkownika - Regalia
Przeczytane:2007-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jesienią
Maria Konopnicka0
Okładka ksiązki - Jesienią

Kartonowa książeczka dla dzieci....

Wybór nowel. Maria Konopnicka
Maria Konopnicka0
Okładka ksiązki - Wybór nowel. Maria Konopnicka

Wybór nowel Marii Konopnickiej z opracowaniem. Książka zawiera nowele: "Dym", "Miłosierdzie gminy", "Mendel Gdański", "Nasza szkapa"....