Najlepsze lata naszego życia

Opowiadania zgromadzone w niniejszym tomie powstały w latach 1951–1956. Należą więc do juweniliów Marka Hłaski. Na ich podstawie wytyczyć można drogę, jaką przebył początkujący pisarz: od zafascynowanego socrealizmem szofera po prowokującego władzę autora Pierwszego kroku w chmurach.

Utwory stanowią podróż sentymentalną do czasów Polski stalinowskiej i jej często zniekształcanego przez literaturę obrazu.

Najlepsze lata naszego życia zawierają teksty wcześniej niepublikowane, zachowane w archiwaliach Marka Hłaski, dopełniające jego spuściznę literacką.

Informacje dodatkowe o Najlepsze lata naszego życia:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2016-09-20

Kup książkę Najlepsze lata naszego życia

Najlepsze lata naszego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Niełatwa lektura, tak jak niełatwy okres, którego dotyczy. Bohaterowie budzący różne (czasem skrajne) emocje. Świat, który odszedł i tylko jego strzępy pozostają w pamięci.

Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2016-10-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Posiadam, Przeczytane,
Ósmy dzień tygodnia
Marek Hłasko0
Okładka ksiązki - Ósmy dzień tygodnia

Historia dwojga młodych ludzi, Agnieszki i Piotra, pary kochanków, która w popaździernikowej Polsce rozpaczliwie poszukuje odrobiny prywatności. Ale w...

Następny do raju
Marek Hłasko0
Okładka ksiązki - Następny do raju

Pierwszą ukończoną powieść Marka Hłaski, jednego z naczelnych polskich buntowników współczesności, nazywano PRL-owskim westernem...