Nasze miejsce

Suzanne wiedzie na pozór idealne życie, ma wielu przyjaciół, piękny dom, kochającego męża i dzieci. Ale pod płaszczykiem codziennych sukcesów kryją się niezadowolenie i wciąż narastające konflikty, które nieuchronnie prowadzą rodzinę Blakemore ku upadkowi.

Wszystko zmienia się, gdy Suzanne natrafia na wychudzoną i chorą nastolatkę,która pilnie potrzebuje jej pomocy. Kobieta jeszcze nie wie, jak to spotkanie odmieni jej los. Eteryczna i nieobyta ze współczesnym światem Iris przeraża ją i fascynuje jednocześnie. Wychowana poza cywilizacją i jej nierzadko tłamszącymi zasadami, pokazuje Blakemore'om, na czym polega życie w jego surowej i czystej formie.

Informacje dodatkowe o Nasze miejsce:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: True Places

Kup książkę Nasze miejsce

Nasze miejsce - opinie o książce

Książka jak dla mnie refleksyjna,  zmuszająca do myślenia co jest w życiu ważne.  Suzanne miała wszystko rodzinę,  pieniądze, dom i przyjaciół.  Jednak czuła się źle,  jakby była w klatce. Ciągle kłótnie w domu kolację biznesowe męża,  udawanie że to wszystko sprawia jej radość.  Gdy znalazła w lesie 16-letnią Iris zaczęła zastanawiać się nad swoim i rodziny życiem.  Dostrzegła że dobra materialne psują ich. Kiedy odeszła z Iris do lasu w poszukiwaniu jej domu,  zrozumiała co chce robić. Że obecne życie ją niszczyło. Również reszta rodziny doszła do podobnych wniosków.  Tak dzięki małej "dzikusce" z lasu zrozumieli co jest w życiu najważniejsze i uratowali siebie i własną rodzinę

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2019-12-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 26 książek 2019,

Suzan robi wszystko aby życie jej i jej rodziny było perfekcyjne. Nie dostrzegając problemów z jakimi zmagają się jej bliscy angażuje się w coraz więcej spraw nadając coraz większe tempo swojemu życiu. Wszystko ulega zmianie gdy do rodziny wprowadza się Iris - dziewczyna wychowywana w lesie, która nie zna Internetu, nie korzysta z telefonu, nie maluje się, nie przykuwa uwagi do swojego wyglądu. Ma za to świetnie wyostrzone zmysły. Potrafi rozpoznawać gatunki roślin oraz zwierząt.
   Pojawienie się Iris całkowicie zmienia Suzan. Poukładana, uchodząca za ideał matka i żona zaczyna zauważać swoje potrzeby i problemy swojej rodziny.
   "Nasze miejsce" to bardzo mądra, poruszająca lektura. Wartka akcja, niebanalni bohaterowie, nieprzewidywalność i wszechobecne tajemnice sprawiają ze książkę pożera się w jedną noc. Autorka poruszyła w powieści szereg ważnych i aktualnych tematów.