Nie tym razem, panie Reid

On zawsze zdobywa to, czego pragnie. A teraz chce czegoś, co należy do niej.

Holly postawiła wszystko na jedną kartę. Po śmierci babci, która ją wychowała, sprzedała skromny dobytek i przeniosła się z mroźnej Alaski do samego serca Nowego Jorku. Wszystkie pieniądze zainwestowała w kupno i remont niewielkiego lokalu, który zamierzała zamienić w prestiżową galerię sztuki. Początki nowej drogi nie są jednak łatwe, zwłaszcza kiedy pech nie opuszcza Holly, a tajemniczy przystojniak zadaje zdecydowanie zbyt wiele pytań o jej galerię. Jaki jest jego prawdziwy motyw? Przez to, co wydarzyło się na Alasce, dziewczyna przestała wierzyć w miłość, a do każdego nowo poznanego mężczyzny podchodzi z dużą ostrożnością.

Dave Reid bywa nazywany ,,wilczym inwestorem". Do celu idzie po trupach, a jego bezwzględność nie ogranicza się wyłącznie do spraw zawodowych. W jego życiu nie ma miejsca na uczucia. W tej chwili ma wyjątkowo ambitne marzenie: luksusowy hotel w samym centrum Wielkiego Jabłka. Znalazł już idealne miejsce i tylko jeden drobny problem stoi mu na drodze. Drobny i, dodajmy, wyjątkowo uroczy. Ale nawet najpiękniejsze oczy nie powstrzymają Reida przed przejęciem galerii sztuki, aby sfinalizować wymarzoną inwestycję. Jak daleko będzie gotów się posunąć, by i tym razem być górą?

Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 16+

Nie tym razem, panie Reid - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

“Nie tym razem, panie Reid” autorstwa Ady Tulińskiej to romans o sile marzeń, determinacji i miłości, która potrafi przewrócić świat do góry nogami.

Holly to kobieta pełna pasji i determinacji, która po śmierci babci, decyduje się na odważny krok. Sprzedaje ona wszystko, co ma, i przeprowadza się do Nowego Jorku, aby otworzyć galerię sztuki. Niestety lokal, który kupiła jest w zasięgu zainteresowań Dave’a Reida. Jest on przystojnym, manipulacyjnym i bezwzględnym biznesmenem, który zawsze dostaje to, czego chce. Jego plany na przekształcenie kamienicy w luksusowy hotel wydają się nie do pokonania. Holly się jednak nie poddaje, ale czy będzie w stanie mu się przeciwstawić?

Relacja tych dwoje aż wrze od emocji i napięcia. Ich rozmowy są pełne iskier, słownych przepychanek i sarkazmu. Nie brakuje tu także humoru i chemii między bohaterami, która sprawia, że konflikt, powoli przeradza się w coś więcej. Ale czy będą oni w stanie pokonać swoje obawy i się przed sobą otworzyć? Tego będziecie musieli się już dowiedzieć sami.

Autorka z umiejętnie kreśli portrety swoich bohaterów, ukazując ich silne, jak i słabe strony. Holly jest postacią, którą lubi się od początku, a jej determinacja, pasja do sztuki i nieustępliwość są inspirujące. Jednak ma ona również doświadczenia z przeszłości, które sprawiają, że boi się zaangażować i które czynią z niej postać z krwi i kości. Natomiast Dave, mimo swojej twardości, ma również chwile, które pokazują, że nie jest on tak bezwzględny, jakby się mogło wydawać.

“Nie tym razem, panie Reid” to idealna propozycja dla miłośników romansów. Jej silni bohaterowie, zawiłe relacje i emocjonująca fabuła sprawiają, że trudno ją odłożyć. Jeśli lubicie historie o silnych kobietach, skomplikowanych mężczyznach oraz romanse slow burn z hate to love, to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Ja spędziłam z nią wspaniały wieczór 🛋🌙.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): ❤ spicy

Rekomendowany wiek: 16+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca, a Autorce @ada.tulinska za świetną lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-04-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 24.04.2024 r.

,,Nie tym razem, Panie Reid" - Ada Tulińska

Współpraca z @wydawnictwopapieroweserca

On zawsze dostaje to czego chce, za wszelką cenę. Ona będzie pierwszą, która mu się postawi.

Holly otwiera wymarzoną galerię. Pełna nadziei skupuje dzieła i je sprzedaje. Od małego kocha sztukę, a to za sprawą ukochanej babci. Ma silny charakter, który nie raz w jej życiu pomógł. Kiedy widzi zapędy Reida mocno im odmawia. Nie zawsze jest to kulturalna rozmowa, nie obejdzie się bez wyzwisk i ciętych ripost. Ta kobieta wie jak walczyć z takimi jak on. Moim zdaniem jej mała wadą jest to, że szybko wierzy w czyjeś słowa np. złe, ale tak samo szybko zmienia o nim zdanie, nigdy usłyszy to z ust tej osoby i tak kilka razy. Taka cecha może być też uważana za dobrą, ale tylko wtedy gdy to jest w jakimś umiarkowanym stopniu.

Reid to zadufany w sobie cham. Nie rozumie słowa ,,nie". Zawsze musi być tak jak on chce. Będzie dążył do tego po trupach do celu. Zrobi wszystko aby osiągnąć swój cel. Bardzo jest zafascynowany pieniędzmi i ich pomnażaniem. Może czasem robi coś z dobrej woli i dla dobra kogoś, ale jego zachowanie czasem jest strasznie sprzeczne. Nie podobało mi się jego zachowanie i jego kokieteryjny sposób podejścia do sprawy. Swoim urokiem chciał przekonać Holly do zmiany zdania. Miejscami jego zachowanie jest straszne niemoralne. W sumie taka postawa towarzyszy mu prawie do samego końca. Potem trochę się zmienia. Staje się troskliwy i czuły, ale nie przekonał mnie do siebie. Jego arogancja mocno mnie zraziła.

Relacja hate-love. On chce ją wyrzucić, chociaż daje alternatywę, ale gdy odmawia to nie potrafi tego zrozumieć. Robi jej na złość i skutkuje tym, że jej interes może paść. Nie myśli o tym, że to jej źródło dochodu i bez niego nie będzie mieć za co żyć. Potem następują małe zwroty akcji, kiedy tych dwoje zbliża się do siebie. Jednak nie poczułam tej chemii. To się stało nagle, bez żadnego wstępu. W jednej chwili się kłócili, a w drugiej byli pełni pożądania. Tego nie można zaprzeczyć, bo pod tych względem iskrzy. Chyba tych dwoje zakochało się w sobie podczas tych wszystkich kłótni i zgrzytów. Nietypowe zakochanie, ale w sumie czemu nie.
Lubię książki autorki, ale tutaj bohater mi się nie podobał. Był zbyt mocno mroczny i arogancki. Jego postawa Pan, który musi mieć  wszystko pod kontrolą i tak jak on chce. Co do bohaterki to kibicowałam jej z całych sił, aby pokazać temu dupkowi, że nie będzie grała tak jak on chce. Prawie do samego końca mu odmawiała. I dała mu do wiwatu. Nie raz się z satysfakcją uśmiechałam, kiedy mu dopiekła. Pomysł na fabułę jak najbardziej na tak, ale bohater to nie moja bajka. Ale patrząc na jego kreację, to jest dobrze stworzony, ale jego cechy są okropne.
Kochani jeśli lubicie takie historie, w których iskrzy od nienawiści i pożądania. Gdzie bohaterowie się kłócą i nie chcą dać za wygraną, to może to być książka dla Was.
6/10
?

W ciemnościach
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - W ciemnościach

Naprawdę niezwykła historia zaczyna się wtedy, gdy Piękna staje się Silną. Czy będzie w stanie przeniknąć ciemności, w których ukrył się książę...

Skazana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki -  Skazana przez mafię

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak...