Niespełniona miłość

To ostatnie dni szkoły w liceum, kiedy Roksana po raz pierwszy ma okazję porozmawiać z chłopakiem z zajęć. Los z jakiegoś powodu chce aby wspólnie przygotowali zadanie na lekcję angielskiego. James jednak nie zamierza się w to bawić i okłamuje ją pod pretekstem wyjazdu z miasta.
James od kiedy tylko przyszedł do liceum, stał się obiektem westchnień dziewczyny, jednak Roksana zawsze wolała trzymać się od niego z daleka, zwłaszcza, że chodził z największą zołzą w szkole.

Informacje dodatkowe o Niespełniona miłość:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2020-11-30

Kup książkę Niespełniona miłość

Niespełniona miłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zapraszam do powieści o miłości pt. "Niespokojna miłość" autorstwa @joannazakautorka.

Za egzemplarz dziękuję autorce @joannazakautorka oraz Wydawnictwu @ridero.pl

Roksana, Jaymes Sanders to mało pewna siebie 18 - letnia licealistka, mieszka w Blackhal Rocks z ojcem. Rozwód rodziców i wyjazd mamy z kraju sprawił, że szybciej wydoroślała. Roksana pracuje w cukierni, odkłada na studia. Jamesa Goldmana poznała kiedy chodziła do liceum. To zabójczo przystojny 22 - letni mężczyzna, o zielonych oczach, bogaty i pełen perspektyw na życie. James mieszka w Durham. Jego matka Eillen Goldman jest najbardziej opłacalną adwokat na Florydzie. Dlaczego James musiał opuścić Florydę?

Goldman i Roksana mieli przygotować scenę do lektury, tak zaczęła się ich znajomość. Okłamał ją, oszukał, miało go nie być w Durham, a tymczasem dobrze się bawił w klubie, w którym pracowała jej koleżanka Emily. Roksana udzielając mu reprymendy zaimponowała mu. W ramach przeprosin odwozi ją do domu. Jest opiekuńczy, miły, ona opowiada mu historię swojego życia... Roksana częściej zaczyna myśleć o Jamesie, nie jest jej obojętny. Wie, że widuje się z Odessą, to bogata, sztuczna Barbie. Czy James będzie skłonny zerwać z Odessą? Roksana była dla niego ważna, w środku nocy ratuje ją przed gwałcicielem i odwozi ją do swojego domu. W dzień urodzin przysyła jej spóźnione kwiaty, wręcza wisiorek Algierski... Bije od niego pożądanie, jednocześnie powstrzymuje się. Dlaczego boi się przeżyć i chce czekać? Czy jego uczucia nie są zbyt mocne żeby ujawnić swoje tajemnice? Czy James przeżył w przeszłości traumę? Roksana zostaje postrzelona w jego domu, gdy osłania go swoim ciałem, kiedy ktoś próbuje jego zastrzelić. Kiedy trafia do szpitala, James wyjechał, bo uznał, że narażał jej życie.

Kim był Roland Wington, z którym James miał problemy? Czy Roksana odnajdzie Jamesa na Florydzie? Czy mają szansę na szczęście i miłość?

Wspaniała powieść miłosna, w której śledzimy miłość pełną niepokoju i bólu, a na końcu wreszcie możemy poczuć ulgę i radość. Czasami warto walczyć o uczucia bez względu na to ile wcześniej musimy znieść bólu. Zrobimy wszystko dla osoby, która jest dla nas ważna. Książkę czyta się z wieloma emocjami. Autorka @joannazakautorka stworzyła niesamowite kreacje bohaterów. Moim zdaniem jest to świetny debiut. Polecam wszystkim 🔥 a także tym, którzy lubią czytać książki o miłości.

Avatar użytkownika - Zagubionawswieci
Zagubionawswieci
Przeczytane:2022-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książka "Niespokojna miłość" autorstwa Joanny Żak, opowiada o 18-letniej Roksanie Sanders, która w tym roku ma kończyć liceum. Pewnego dnia pod koniec zajęć z języka angielskiego, dowiaduje się od nauczyciela, że na dniach musi odegrać scenkę z "Dumy i uprzedzenia". Jej partnerem ma być James Goldmann, chłopak, którym była kiedyś zauroczona. Jednak dziewczyna omija go szerokim łukiem, gdy ten pojawia się w zasięgu jej wzroku. Jest pewna tego, że choćby chciała, on nie będzie w stanie pomóc jej z tym zadaniem. Zostaje jej zatem unikanie go, jak tylko się da. Wielkie jest jej zaskoczenie, gdy w końcu James sam do niej podchodzi, proponując podwiezienie do domu. Podczas drogi wyjaśnia Roksanie, dlaczego nie może jej pomóc z pracą domową. Oczywiście wszystko jest jednym wielkim kłamstwem, o czym bohaterka dowiaduje się dość szybko. Jedno spotkanie, w którym Roksi naskakuje na niego, zmienia wszystko. James zaczyna częściej podwozić ją do domu, przypadkiem napataczając się na nią po drodze. Do czego doprowadzą te drobne gesty z jego strony? Czy pomiędzy nimi rozwinie się jakieś uczucie?

Z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej zatracałam się w historii Roksany i Jamesa. W pewnych momentach, w mojej głowie wyświetlał się wielki billboard z napisem "Ooooh", ponieważ na niektóre sytuacje nie było lepszego określenia. Były rozczulające, a czasami strasznie denerwujące. Myślałam, że nie wytrzymam i ją odłożę. Jak już było pięknie i cudownie, nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki coś znowu się psuło. Były też takie sytuacje, przy których spinałam się cała, czekając na dalszą część wydarzeń. Po prostu zapierało mi dech w piersi, zapominałam, że muszę oddychać. Mnóstwo było tam zawirowań pomiędzy bohaterami i niedopowiedzeń. Sytuacji, w których chciałam na nich krzyczeć, zwłaszcza na Roksanę za te ciągłe przepraszanie i za to, że była tak wrażliwa. Irytowała mnie niesamowicie, ale jednocześnie jej zachowanie kruszyło moje serce. Ta książka to istna bomba emocjonalna, tyle tego jest, że nie sposób tego ogarnąć. Od irytacji po zdenerwowanie, przez szczęście i ulgę. Pod koniec książki serce łomotało mi w piersi, gdyż nie wiedziałam, co przyjdzie następne. Łzy próbowały wydostać się na wolność i musiałam trzymać nerwy na wodzy. Od samego początku po cichu kibicowałam tej dwójce, pomimo tego, że ich relacja była skomplikowana. Odsuwali się od siebie, jednocześnie mocno przyciągając jak dwa magnesy. Cieszę się ogromnie, że mogłam przeżywać te wszystkie emocje wraz z bohaterami. Dziękuję serdecznie Autorce za zaufanie i podesłanie mi e-booka. Z niecierpliwością będę czekać na kolejny tom.

Zagubiony w Tobie
Joanna Żak0
Okładka ksiązki - Zagubiony w Tobie

Policjant z kryminalną przeszłością i pyskata studentka, którą on ma chronić. Czy ten układ może wypalić? Radek po czterech latach więzienia wychodzi...

Nie ufaj jej
Joanna Żak0
Okładka ksiązki - Nie ufaj jej

zależniony od kryminalnych zagadek, podkomisarz Sławek zostaje wysłany na przymusowy urlop. Uważa, że spokoju zazna na wsi, więc powraca w rodzinne strony...