Nigdy nie będziesz sama

Majka po powrocie z Włoch, gdzie przebywała jako helpers, musi się odnaleźć w nowej, COVID-owej rzeczywistości. Bez pracy, z kończącymi się oszczędnościami i ze złamanym sercem stara się poskładać swoje życie od nowa. Jednak będzie to trudniejsze, niż na początku sądziła. Sytuację dodatkowo skomplikują narastające problemy Gośki – jej najlepszej przyjaciółki. A to pociągnie za sobą niecodzienne decyzje, które uruchomią lawinę zdarzeń.

Magdalena Alicja Kruk w 2021 roku zadebiutowała powieścią pt. „Jeszcze będzie epicko”, która głosami internautów otrzymała nagrodę w plebiscycie organizowanym przez portal literacki Granice.pl na „Najlepszą książkę na wiosnę 2021” w kategorii „powieść obyczajowa”.

Informacje dodatkowe o Nigdy nie będziesz sama:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-01-21

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Nigdy nie będziesz sama

Nigdy nie będziesz sama - opinie o książce

"Nigdy nie będziesz sama " Taka ja Magda LUCKY Wydawnictwo to kontynuacja losów Majki, jej bliskich i przyjaciół.

Często zdarza się nam nie radzić z problemami. Potrzebujemy drugiej osoby, która wesprze Nas w trudnej chwili. Chociaż gdy takiego wsparcia brak, może być ciężej. Depresja może spotkać każdego. Nie jest to wyraz słabości, bycia złym. Depresję się leczy.

"Teraz już wiem, można się uśmiechać i można udawać, że jest się szczęśliwym, a w środku krzyczeć z niemocy i płakać".

Majka przez panującą pandemię wraca z Włoch. Jej przygoda jako helpers musi poczekać na lepsze czasy. Bez pracy, ze złamanym sercem oraz topniejącymi funduszami musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Problemy i rozterki Majki muszą chwilę poczekać, ponieważ pomocy potrzebuje jej najlepsza przyjaciółka Gośka.
Dziewczyna na prośbę koleżanki zgadza się do niej na chwilę wprowadzić. Jeszcze nie wie, że to zmieni wiele w jej życiu.

"Gośka wyglądała na trochę senną... Nie miała dużo siły, ale byłam pewna, że to, co robi, znowu sprawia jej przyjemność..."

Życie w pandemii, brak normalalności, trudności w znalezieniu pracy dodatkowo uprzykrzają Majce życie. Wsparcia nie będzie potrzebować tylko Gośka. Karol jej siostrzeniec nie może sobie poradzić z problemami i frustracją, w związku z problemami przy zmianie płci i tożsamości.

Pandemia pokrzyżowała wiele planów i skomplikowała życie Majce i jej bliskim. Ale jak to mówią "po największej burzy wychodzi tęcza".

"Objęłam go mocno. Czasami właśnie tego trzeba, nie tysiąca słów i rad, które zamiast złote, często okazują się gówniane. Tylko być, wysłuchać, co jej leży na sercu..."

Czy Majka poradzi sobie ze swoimi rozterkami? Czy uda jej się pomóc przyjaciółce? Jak pewne wydarzenia i napotkane osoby zmienią jej życie?

Autorka w znakomity sposób wplotła w losy bohaterów ważne tematy między innymi depresję czy LGBT . Czytając książkę towarzyszyło mi wiele emocji. Był śmiech, wzruszenie i łzy. Nie było tu słodkiej opowieści, autorka w taki sposób przedstawiła nam problemy i troski bohaterów, że stają nam się bliscy. Do tego tematy poruszone w książce są bardzo ważne. Depresja dotyka coraz więcej osób. Jest to tak podstępna choroba, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego że chorujemy . LGBT nadal wywołuje w nas różne emocje i jest tematem tabu.

Autorka zaserwowała nam ciekawą fabułę poruszając bardzo ważne tematy.

Jeśli lubicie książki z dużą dawką emocji i chcecie się poczuć jakbyście brali udział w życiu bohaterów, jest to książka dla Was.

"Tam na zewnątrz świat pędził swoim rytmem... Uświadomiłam sobie, że nie trzeba uciekać nie wiadomo gdzie, żeby móc zapomnieć i schować się przed światem...."

Jeszcze będzie epicko
Magdalena Alicja Kruk 0
Okładka ksiązki - Jeszcze będzie epicko

Podobno każda kobieta po trzydzieste wie, czego chce. Majka może i nie zalicza się do tego grona, ale na pewno wie, czego nie chce. Po tym, jak wywróciła...