Nikt nie chciał słuchac

Nikt nie chciał im dać rodzinnego ciepła. Mogli liczyć tylko na siebie...

Isobel i Alex dorastali w strachu przed okrutnym ojcem. Jednak prawdziwy koszmar zaczął się dla nich dopiero gdy on w przypływie szału zamordował ich matkę. Odtąd będą się tułać po kolejnych domach opieki i rodzinach zastępczych.

Czy będą skazani na dorastanie wśród ludzi o zimnych sercach? Czy znajdzie się ktoś, kto zechce ich wysłuchać?

Nikt nie chciał słuchać to przejmująca opowieść o sile łączącego rodzeństwo uczucia i o tym, że nawet w najtrudniejszych warunkach warto walczyć o szczęśliwe zakończenie.

Informacje dodatkowe o Nikt nie chciał słuchac:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-10-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2310-3
Tytuł oryginału: No One Listened
Tłumaczenie: Magdalena i Michał Filipczuk
Ilustracje:Adam Jaworski/Jan Tyler/iStockphoto.com

Kup książkę Nikt nie chciał słuchac

Nikt nie chciał słuchac - opinie o książce

Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 1, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Historia prawdziwa. Koszmar przez, który przechodzi Isobel i Alex wstrząsa i chwyta za duszę. Rodzeństwo relacjonuje swoje dzieciństwo i życie po zamordowaniu przez ojca ich matki. Zostają pozostawieni sami sobie. Mogą liczyć tylko na siebie. Brak empatii, współczucia i chęci pomocy ciągnie się za nimi od rodziny zastępczej do pobytu w domach opieki. Przejmująca historia. I w zasadzie nic więcej nasunąć się nie może. Dla czytelnika staje się tylko historią. Brak emocji, które przenikać powinny przez bohaterów. Sucho opisane życie.
Książka opowiada bardzo smutną historię, ale pokazuje w bardzo przejrzysty sposób to ile takie dzieci jak Isobel i Alex muszą wycierpieć i jak bardzo muszą być silne, aby móc stworzyć sobie w końcu normalne życie.
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-10-09, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka ta przedstawia historię rodzeństwa: Isobel oraz Alexa, którzy spędzają swoje dzieciństwo w ciągłym poczuciu strachu przed okrutnym ojcem, który gnębi ich psychicznie i fizycznie. Ich matka również jest obiektem drwin i nienawiści swojego męża. Próbuje zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki bytu, jednak nie zawsze się jej to udaje... Najgorszy dramat rozgrywa się jednak wtedy gdy ich ojciec w ataku furii morduje ich matkę. Odtąd Isobel i Alex będą tułać się po domach opieki oraz rodzinach zastępczych, w których niestety nie zaznają szczęścia, spokoju oraz miłości. Jednak mają siebie i wspierają się jak tylko mogą, są dla siebie opoką w tych trudnych chwilach, a ich wzajemna miłość do siebie daje im poczucie bezpieczeństwa. Książkę polecam każdemu, opowiada smutną historię, jednak w każdym nawet najgorszym dramacie dostrzec możemy iskierkę nadziei.
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książka z serii ,, historie prawdziwe". Anglia ( współcześnie) Isobel i Alex Kerr opowiadają swoją smutną historię. Dorastali w strachu przed okrutnym ojcem. Gdy Isabel ma 15 lat. a Alek 13 lat ich ojciec morduje ich matkę. Odtąd zaczyna się ich tułaczka po rodzinach zastępczych i domach opieki. Dorosła już Isabel krytykuje angielski system opieki.

Avatar użytkownika - magda690
magda690