O jaskiniowcu, który podróżował w czasie

Ostatni zbiór opowiadań mistrza fantastyki sir Terry'ego Pratchetta!

To naprawdę zalatuje magią...

Fantastyczny, nie sposób mu się oprzeć. - ,,Daily Mail"

Jeden z nieodmiennie najbardziej zabawnych pisarzy na świecie. ,,Guardian"

Wyobraźnia to wspaniała rzecz.

Może cię zabrać na najwyższą górę albo na samo dno najgłębszego morza.

Pewnego chłopca zabrała na Strasznie Wielką Przygodę - w podróż pełną magii oraz latających maszyn. (Aha, i doprowadziła go do najlepszego dowcipu na świecie - boki zrywać, wierz mi).

Troje młodych wynalazców zabrała aż na Księżyc (gdzie być może zostawili butelkę lemoniady, informacja niepotwierdzona), a jaskiniowca na wycieczkę do dentysty.

I ty możesz przeżyć z nimi wiele wspaniałych przygód, czytając ten niesamowity zbiór opowiadań...stworzonych przez kogoś, kto miał największą wyobraźnię wszech czasów.

Informacje dodatkowe o O jaskiniowcu, który podróżował w czasie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2022-05-17
Tytuł oryginału: The Time-Travelling Caveman

Kup książkę O jaskiniowcu, który podróżował w czasie

O jaskiniowcu, który podróżował w czasie - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2022-06-26,

Terry Pratchett od lat kojarzy mi się z psiarzem, który stworzył wiele fantastycznych historii, z którymi chciałabym się zapoznać. Z kim bym nie rozmawiała o tym autorze, to słyszę same pochlebstwa o jego twórczości. To przyczyniło się do tego, że jestem dumną posiadaczką całego cyklu „Świat dysku”. Nie przeczytałam jeszcze go w całości, ale już wiem, że historie wymyślone przez sir Pratchetta trafiają do mojego gustu. Nic więc dziwnego, że z chęcią sięgam po inne jego książki. Niedawno miałam okazję przeczytać „O jaskiniowcu, który podróżował w czasie”.

Nie jestem zbyt wielką fanką opowiadań, ale jak widzę, że zostały napisane przez dobrego twórcę, to żal mi je ominąć. Dlatego też sięgnęłam po zbiór opowiadań pod tytułem „O jaskiniowcu, który podróżował w czasie”. To była bardzo dobra decyzja, bo świetnie się bawiłam podczas czytania. Płynęłam przez kolejne fantastyczne historie w bardzo szybkim tempie. Jednocześnie zachwycałam się stworzonymi historiami.

„O jaskiniowcu, który podróżował w czasie” to świetny zbiór opowiadań, przez który bardzo szybko się przechodzi. Jednak mam wrażenie, że ślad po sobie zostawi w mojej pamięci na dłużej. Niektóre z opowiadań z wielką chęcią przeczytam kiedyś ponownie. Polecam tę lekturę wszelkim fanom fantastyki. Wydaje mi się, że się nie zawiedziecie.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-05-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRATCHETT DZIECIOM

Terry Pratchett to jeden z niekwestionowanych mistrzów fantastyki w komediowym wykonaniu, kojarzony przede wszystkim z cyklu ,,Świat Dysku". Ale nie stronił też od pisania książek dla dzieci i to takich z jego opus magnum niepowiązanych. A najnowsza z nich wydana na polskim rynku to nie tylko dowód na to, jak autor doskonale czuł się w różnych estetykach, ale i jak doskonale potrafi pisać rzeczy dla dzieci, a właściwie całej rodziny. Bo te opowiadania - bo zbiorem krótkich form jest niniejsza książka - to kawał dobrej, prostej, ale dobrej, poprawiającej humor literatury dla każdego.

Poznajcie profesora Trąbika, który rakietą własnej roboty chce lecieć na Marsa! Przeczytajcie historię o tym, jak Tropencji prawie udało się podbić Wielką Brytanię! Spotkajcie, jak Bill Kamizelka, podróżującego w czasie jaskiniowca! Odkryjcie jak Henry Głąb stał się sir Henrym Głąbem i wiele, wiele więcej!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Odkurzacz czarownicy
Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Odkurzacz czarownicy

„Czy wierzycie w magię? Wyobrażacie sobie, jak mogłaby wyglądać wojna między czarodziejami? A ekscytująca podróż sterowcem? Albo łodzią podwodną...

Muzyka duszy
Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Muzyka duszy

Posłuchaj jak śpiewa moje wnętrze. Oj dana dana... Inne dzieci dostawały w prezencie cymbałki. Susan musiała tylko prosić dziadka, żeby zdjął kamizelkę...