O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Poznajcie Melę, która chce wiedzieć, skąd się wzięła na świecie.

Mela zadaje mamie, tacie i dziadkom pytania często uważane przez dorosłych za kłopotliwe. Dziewczynka jest dociekliwa i oczekuje rzeczowych odpowiedzi. W miarę jak rośnie, chce wiedzieć coraz więcej. Dlatego ta książka może wam towarzyszyć podczas rozmów na temat płci i rozmnażania nawet przez kilka lat. To znakomita pomoc! Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom. Wspólna lektura oraz oglądanie pięknych ilustracji zaspokoją ciekawość dziecka, a rodzicom pozwolą uniknąć skrępowania, gdy córka czy synek zaskoczą ich kolejnym pytaniem.

Marta Maruszczak - z wykształcenia biolog i antropolog, studiowała też medycynę, jednak zamiast pracować przy mikroskopie lub na wykopaliskach, związała się zawodowo z dziennikarstwem. Będąc mamą trojga dzieci, w tym bliźniaków, przez kilkanaście lat kierowała czasopismami dla młodych rodziców. Obecnie pisze artykuły o zdrowiu, lecz największą przyjemność sprawia jej tworzenie popularnonaukowych książek dla młodszych i starszych czytelników. Ma w dorobku ponad 25 tytułów. Napisała też kilka poradników z dziedziny psychologii, wychowania i zdrowia. Z zamiłowania długodystansowa rowerzystka, ogrodniczka i obserwatorka mruczących, czworonożnych domowników: dawniej Tupeta, Filuta i Burbona, a teraz Bemola i Brysia.

Monika Filipina - w 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie w Wolverhampton. W tym samym roku za projekt licencjacki otrzymała wyróżnienie na wystawie D&AD New Blood w Londynie. W 2014 roku ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją w ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka ,,Oh! What a Tangle" dostała nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i zagranicą. Jej autorskie książki zostały wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii.

Informacje dodatkowe o O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2019-07-17

Kup książkę O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci - opinie o książce

W życiu każdego rodzica w pewnym momencie pojawia się moment, gdy dziecko zaczyna pytać skąd się wzięło, jak zostało poczęte. Pytań jest wówczas mnóstwo i dla niektórych rodziców jest to niezręczna sytuacja. Wielu z nich nie potrafi też rozmawiać na takie tematy. Dlatego też warto zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne, które pomogą maluchowi zrozumieć tę sferę życia.

Jedną z takich ciekawych książeczek, które wyjaśniają w prosty sposób poczęcie dziecka i to czym jest seks, jest "O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci". Autorka napisała książkę bardzo prostym językiem, który bez problemu trafi do dzieci 3-4 letnich. Marta Maruszczak fajnie połączyła opowieść rodzinną Meli z pytaniami oraz edukacyjnymi informacjami. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, a dziecku nie jest wmawiane, że przyniósł je bocian czy też zostało znalezione w kapuście.

Podoba mi się, że autorka nie używa zdrobnień typu ptaszek, kurka czy pierożek, a nazywa części ciała jak należy, czyli penis, pochwa. Nie ma sensu robić dzieciom wody z mózgu i powinno używać się prawidłowych nazw już od najmłodszych lat. Za to książeczka ma ode mnie ogromny plus, bo to naturalne, a biologii się nie oszuka i nie ma potrzeby wprowadzać dzieci w błąd.

Bajka stworzona przez autorkę jest idealną edukacyjną pomocą, która pomoże rodzicom wyjaśnić najważniejsze sprawy. Znajdziecie tutaj również notkę do rodzica, która objaśnia jak powinno się rozmawiać z dzieckiem i przedstawić mu całość zawartą w książeczce. Dzięki tej bajce będziecie w stanie objaśnić Waszym pociechom czym jest seks, jak powstaje dziecko, jak się rodzi, co czuje w brzuszku u mamy itp. Uważam, że autorka porusza najważniejsze tematy i najczęściej zadawane pytania przez dzieci w sposób prosty, zrozumiały i wyczerpujący.

"O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci" to świetnie wykonana książeczka, w którą warto się zaopatrzyć. Znajdują się w niej nie tylko edukacyjny tekst, ale także bajka oraz piękne ilustracje dopełniające całość. Dziecko zapamiętuje słowa, ale także wzrokowo uczy się jak wygląda maluch w brzuchu czy też w jaki sposób jest połączony pępowiną z mamą. Jest to zdecydowanie świetnie wykonania książka, którą polecam z czystym sumieniem.

Nauka i zabawa. Dinozaury
Marta Maruszczak0
Okładka ksiązki - Nauka i zabawa. Dinozaury

Odkryj niesamowity świat dinozaurów! Nauka i zabawa z naklejkami to seria, która bawi i uczy jednocześnie. W środku znajdziesz wiele informacji...

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów
Marta Maruszczak0
Okładka ksiązki - Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

o Po co owady wysyłają zapachowe esemesy? o Co to jest kubek smakowy? o Gdzie jest ukryty twój własny GPS? o Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza...