Obcy kraj

Po dwudziestu latach służby w wywiadzie agent Thomas Kell zostaje zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. MI6 pozbywa się go po doniesieniach prasowych o niedozwolonych metodach przesłuchania stosowanych przez brytyjskich agentów.

Odsunięty na boczny tor, Kell żyje w poczuciu frustracji i krzywdy. Uważa, że zrobiono z niego kozła ofiarnego i skazano za przestępstwo, którego nie popełnił.

Kolejne miesiące upływają mu na oglądaniu starych filmów, przepijaniu oszczędności i próbach ratowania wiszącego na włosku małżeństwa.

Nieoczekiwanie Kell otrzymuje szansę powrotu do służby. Jeśli szybko i w tajemnicy odnajdzie zagubioną Amelię Levene, pierwszą w historii kobietę nominowaną na szefa MI6, wróci do jedynego sposobu życia, który zna i kocha.

Poszukiwania Amelii zaprowadzą Kella do Francji i Afryki Północnej. Podróż stanie się niebezpieczna, gdy wezmą go pod lupę agenci obcych służb wywiadowczych. Daleko poza granicami kraju reguły gry są zupełnie inne, a konsekwencje w razie niepowodzenia ? poważniejsze, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Mistrz nowoczesnego thrillera szpiegowskiego.

"Mail on Sunday"

Charles Cumming pojawił się na tym świecie, by thriller szpiegowski przetrwał.

"Daily Telegraph"

Informacje dodatkowe o Obcy kraj:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-04-22

Kup książkę Obcy kraj

Obcy kraj - opinie o książce

Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2017-07-31, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2017,

Książkę czyta się dobrze. Ale ostatnie kilka kartek jakby wyjęto z innej książki albo pożyczono od innego autora. Istnieje też ewentualność iż autor nie wiedział jak zakończyć i zakończył byle jak.

Ukryty człowiek
Charles Cumming0
Okładka ksiązki - Ukryty człowiek

Były agent brytyjskiego wywiadu, po 25 latach rozłąki pragnie pojednać się z synami. Kiedy zostaje nagle zamordowany w swoim mieszkaniu w Londynie, dwaj...

Tajfun
Charles Cumming0
Okładka ksiązki - Tajfun

W rządzonym przez Brytyjczyków Hongkongu pojawia się tajemniczy chiński dysydent. Amerykański wywiad, który chce zdestabilizować reżim w Pekinie, planuje...