Odporność psychiczna. Jak sobie radzić z największymi życiowymi wyzwaniami

Odporność psychiczna to zdolność do przetrwania i powrotu do równowagi po doświadczeniu przeciwności losu.

Wszyscy w swoim życiu stajemy przed wyzwaniami. Większość z nas w pewnym momencie doświadczy poważnej traumy, jak nagła śmierć bliskiej osoby, wyniszczająca choroba lub klęska żywiołowa. Tym, co nas różni, są nasze reakcje. W tej ważnej książce trzech ekspertów w dziedzinie traumy i odporności psychicznej odpowiada na kluczowe pytania.

Co pomaga ludziom przystosować się do najtrudniejszych sytuacji życiowych?

Jak budować własną odporność psychiczną?

Jaki jest stan wiedzy naukowej o odporności psychicznej?

W tej książce połączono nowatorskie badania naukowe z osobistymi doświadczeniami osób, które przeżyły najbardziej traumatyczne wydarzenia, jakie można sobie wyobrazić. Publikacja jest praktycznym źródłem informacji, z którego można nieprzerwanie korzystać. Eksperci, na podstawie doświadczeń i osobistych refleksji osób, które wykazały się ogromną odpornością psychiczną, opisują w niej dziesięć podstawowych czynników odporności, w tym skonfrontowanie się z własnym strachem, optymizm i poleganie na wzorach do naśladowania. Każdy czynnik umożliwia przystosowanie się do stresujących wydarzeń życiowych i wyciągnięcie z tych bolesnych lekcji cennej nauki, a także daje nadzieję i inspiruje do przezwyciężania przeciwności losu.

Informacje dodatkowe o Odporność psychiczna. Jak sobie radzić z największymi życiowymi wyzwaniami:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2024-05-13
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Resilience. The Science of Mastering Lifes Great Challenges

Tagi: psychologia

Kup książkę Odporność psychiczna. Jak sobie radzić z największymi życiowymi wyzwaniami

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;