Ogóras. Ale jazda!

Porywająca czytelnicza podróż fantastycznym Ogórasem!

Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka... Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody. To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny! Wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść o przyjaźni, przywiązaniu i miłości, sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Niebagatelną rolę w zbudowaniu wyjątkowej atmosfery podczas lektury odgrywają ilustracje Joanny Gębal, wspaniale oddające charakterystyczną estetykę PRL-u.

Ogóras. Ale jazda! to książka, która urzeknie nie tylko małoletnich miłośników aut i którą warto mieć w domowym księgozbiorze, zwłaszcza jeśli maluchy często podróżują autem. Wystarczy bowiem je przekonać, że samochody także mogą mieć uczucia, potrafią mówić i czytać, aby nudna jazda zamieniła się w pełną przygód podróż (bez pytań, czy daleko jeszcze).

Informacje dodatkowe o Ogóras. Ale jazda!:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2018-04-04
ISBN: 9788328051904

Kup książkę Ogóras. Ale jazda!

Ogóras. Ale jazda! - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2021-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Ogóras" to pierwsza książka duetu Eliza Piotrowska - Joanna Gębal z serii retro. Tytułowy Ogóras to stary autobus, który wozi turystów na wycieczki. Nie jest to, rzecz jasna, zwyczajny autokar - ten umie czytać, porozumiewa się z innymi autami oraz z panią Leną. Przyjacielem Ogórasa jest kilkuletni Jaś, synek właściciela autobusu.

Pewnego razu Ogóras trafia na wystawę zabytkowych aut. W muzeum motoryzacji Ogóras poznaje inne stare samochody oraz zakochuje się w pewnej atrakcyjnej syrence ;)                                        Tę książkę oceniłam po okładce - to znaczy moją uwagę przykuła ilustracja oraz charakterystyczna czcionka, nawiązująca do starego napisu na autobusach (jeszcze je pamiętam). Nie zawiodłam się - treść jest (rzekłabym) przyjazna dzieciom, ilustracje są dopełnieniem tekstu. Można ją polecić młodszym uczniom, chociaż starszym też powinna się spodobać. Dla mnie książka ta była podróżą w przeszłośc, z przyjemnością poznawałam przygody starych autokarów, syrenki, tarpana, warszawy czy trabanta.

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

Bardzo fajna książka dla dzieci i nie tylko. Poprzez samochody z PRL uczy tolerancji, współczucia, szacunku, a nawet miłości.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, dla dzieci,

Książka opowiada o starym Jelczu, który zdobył przezwisko "Ogóras" od innych aut. Miszka on w garażu u pewnego państwa i jeździ na wycieczki objazdowe ze swym właściecielem. Książka jest bardzo sympatyczna i idealnie nadaje się dla dzieci, które chca posłuchac o czym mogą rozmawiać auta i że niektórzy ludziemogą się z nimi porozumiewać.

Tupcio Chrupcio. Ja chcę sam!
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Tupcio Chrupcio. Ja chcę sam!

Kolejna wciągająca opowieść o ulubieńcu dzieci - TupciuChrupciu. TupcioChrupcio tym razem stoi przed bardzo poważnym wyzwaniem - chce wszystko robić sam...

Warszawa. Zwiedzanie i zabawa
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Warszawa. Zwiedzanie i zabawa

Ta urocza i zajmująca książeczka stanowi znakomity przewodnik po Warszawie dla dzieci. Zawiera tak wiele informacji i ciekawostek, że będzie wspaniała...