Okulary

Seria pięknie ilustrowanych sztywnostronicowych książek dla najmłodszych . W każdej z nich znajduje się jeden ponadczasowy wiersz Juliana Tuwima.

Okulary - o tym, jak pan Hilary szukał swoich okularów, które przez cały czas były... na jego nosie, Spóźniony słowik - o tym, jak pani słowikowa zamartwiała się o swojego męża, który spóźnił się na kolację, gdyż... podziwiał uroki letniego wieczoru.

O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci - o tym, jak Grześ opowiadał ze szczegółami o swoich przygodach podczas wysyłania listu, którego tak naprawdę... nigdy nie dostał do wysłania.

Dotychczas w serii ukazały się: Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, W aeroplanie, Rzepka, Ptasie radio, O panu Tralalińskim.

Informacje dodatkowe o Okulary:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-01-25

Kup książkę Okulary

Okulary - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2019-03-10,

Utwór ten należy do klasyki literatury dziecięcej.
Zna je każde dziecko, każdy dorosły, a to znaczy, że Pan Hilary łączy pokolenia!
Od parudziesięciu lat Pan Hilary biega po całym domu, robiąc rewetes, że zgubił swe drugie oczy zwane okularami i cały czas je odnajduje na własnym nosie.

Rodzi się pytanie czego uczy Pan Hilary? Myślę, że autor nieświadomie powiedział nam, że trzeba walczyć do końca i szukać zagubionych rzeczy, zagubionego samego siebie i innych do końca. A jeżeli już znajdziemy daną rzecz, lub odnajdziemy siebie to wtedy jest w nas taka radość, że cieszymy się jak dzieci, które przeczytały tenże zabawny wierszyk.

Wierszyk, który znają wszyscy no może prawie wszyscy ;) Biega krzyczy Pan Hilary...
Avatar użytkownika - Justine943
Justine943
Przeczytane:2005-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wesołe wierszyki
Julian Tuwim0
Okładka ksiązki - Wesołe wierszyki

Piękne wydanie wierszy Juliana Tuwima dla dzieci sprawi przyjemność wszystkim jego wielbicielom: dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Każdy z radością przeczyta...

Julian i Irena Tuwim dzieciom
Julian Tuwim0
Okładka ksiązki - Julian i Irena Tuwim dzieciom

Wybór wierszy i opowiadań dwojga znanych i lubianych autorów, wzbogacony wspaniałymi ilustracjami Adama Pękalskiego. Zbiór zawiera...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;