Osiedle odmieńców

Tom 3 cyklu Felicja Stefańska

Osiedle domków jednorodzinnych w Adamowie, położone w urokliwym miejscu wśród łąk i pól, dotknęła niewyobrażalna wręcz tragedia. W wyniku podpalenia jednego z domów życie straciła cała rodzina: młodzi rodzice wraz z małymi dziećmi. Dziwnym zbiegiem okoliczności na terenie, na którym postawiono nowe domy, sto lat wcześniej znajdowała się wieś, która doszczętnie spłonęła. Ale to nie koniec koszmaru, w osiedlu zostaną bowiem popełnione kolejne zbrodnie. Przypadek? Szukające sprawiedliwości duchy czy raczej bezwzględny morderca? Komu zależy na śmierci niewinnych ludzi?

Społeczność miejscowa nie sprzyja nowo przybyłym - ,,odmieńcom", przybyszom z miasta - i chroni swoich. Oprócz policji, która bada sprawę, własne dziennikarskie śledztwo prowadzi również Felicja Stefańska, rzeczniczka prasowa urzędu gminy. To ona dotrze do tego, że tropy prowadzą w przeszłość. Na drodze prowadzącej do odkrycia prawdy samozwańcza pani detektyw pozna miłość swego życia, doświadczy porażki i zemsty, a także zmierzy się z bólem straty.

Dwa światy, dwie kryminalne afery: współczesna i historyczna. Co je łączy? Czy Felicji uda się wyjaśnić obie zagadki i zapobiec kolejnym zbrodniom?

Informacje dodatkowe o Osiedle odmieńców:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2020-07-15

Tagi: felicja stefańska

Kup książkę Osiedle odmieńców

Osiedle odmieńców - opinie o książce

Na Osiedlu Odmieńców, w pożarze, ginie cała rodzina: rodzice i dzieci. Śledztwo w sprawie tej strasznej tragedii prowadzi Felicja Stefańska. Okazuje się, że to podpalenie. Felicja dokopuje się do historii sprzed lat, gdy spłonęła cała wieś. Czy te sprawy coś łączy?

Dobry kryminał.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-04-24, Ocena: 3, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, 2023, Mam,
Zaginione miasto
Anna Klejzerowicz0
Okładka ksiązki - Zaginione miasto

Emil Żądło powraca! A wraz z nim tajemnica pewnego zaginionego w dżungli amazońskiej prastarego miasta oraz ludzi od lat nadaremnie go poszukujących. Cóż...

Ostatnią kartą jest śmierć
Anna Klejzerowicz 0
Okładka ksiązki - Ostatnią kartą jest śmierć

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce! Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić...