Osiem błogosławieństw

Treść ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze jest bez wątpienia znana większości katolików. Jednak z właściwą ich interpretacją bywają kłopoty. Najwięcej trudności przysparza zwykle wyjaśnienie, kogo miał Jezus na myśli mówiąc o „ubogich w duchu”. Wiara żywi się pobożnością, ale trwały fundament ma w ugruntowanej wiedzy.
Głęboki sens i znaczenie ośmiu błogosławieństw wyjaśnia w tej książce cieszący się ogromnym autorytetem biblista i teolog, ks. prof. Waldemar Chrostowski – laureat prestiżowej Nagrody Josepha Ratzingera. Zwraca uwagę, że błogosławieństwa „ukazują i potwierdzają najgłębszy sens i potrzebę Dobrej Nowiny. Uczniowie Jezusa zapamiętali te słowa, po czym utrwalili je na piśmie. Dzięki temu stały się one kluczowym programem religijnym i moralnym, który wyznacza główne kierunki życia i postępowania wyznawców Chrystusa”.
Każde z ośmiu błogosławieństw jest tu objaśnione osobno w odwołaniu zarówno do czasów Starego i Nowego Testamentu, jak i do współczesności, co następuje najczęściej poprzez przywoływanie rozważań dwóch wspaniałych papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Dodatkowym atutem tej książki są nawiązujące do treści ilustracje – ryciny z wielkich zasobów krakowskiego Muzeum Narodowego.

źródło opisu:

Informacje dodatkowe o Osiem błogosławieństw:

Wydawnictwo: Biały Kruk
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Albumy
Tytuł oryginału: Osiem błogosławieństw
Język oryginału: Osiem błogosławieństw
Tłumaczenie: polskie
Ilustracje:zdjęcia

Kup książkę Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw - opinie o książce

Avatar użytkownika - Emilly26
Emilly26
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka autorstwa księdza Waldemara Chrostowskiego przedstawia nowe spojrzenie, dostrzeżenie poznania i czerpania radości,jakie wnosi w życie człowieka Osiem błogosławieństw.

Każde z zamieszczonych w książce osiem błogosławieństw rozważane jest osobno, co pozwoli Czytelnikowi przybliżyć wiedzę z zakresu pogłębienia nauki o pojęciu słowa błogosławieństwo w oparciu o nauki papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Autor w precyzyjny sposób opracował wstęp, w którym bliżej wyjaśnia znaczenie rozważań ośmiu błogosławieństw, które powinny towarzyszyć nam każdego dnia w spełnianiu misji, którą mamy do spełnienia w naszym życiu.

Książka została napisana przez autora językiem zrozumiałym, a przy tym doskonale zostały wplecione odwołania do Nowego i Starego Testamentu.

Zwróciłam w trakcie czytania szczególną uwagę na przykłady biblijne
dotyczące błogosławieństwa- Błogosławieni, którzy się smucą, dotyczące utraty nadziei.

Poznanie na nowo ośmiu błogosławieństw czyni nas lepszymi w drodze do odkrywania tajemnic, które wyznacza nam cel,który chcemy osiągnąć, a nie zawsze udaje nam się go zrealizować.

Słowa zawarte w tej książce posłużą osobom, które chcą uzyskać odpowiedź na pytania:

Co to jest błogosławieństwo i jak do niego dążyć?, Czym jest błogosławieństwo?

Dodatkowym elementem zachęcającym do przeczytania są: ryciny pochodzące z wielkich zasobów Krakowskiego Muzeum w Krakowie oraz doskonale dobrana grafika, odpowiednio zastosowany tekst i czcionka.

Twarda oprawa, stron 80, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków, 2017.

Polecam zapoznać się z książką autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który zachęca abyśmy częściej sięgali do Starego i Nowego Testamentu.

I będę mówił do jej serca. Księga Proroka Ozeasza. 6 CD
Waldemar Chrostowski0
Okładka ksiązki - I będę mówił do jej serca. Księga Proroka Ozeasza. 6 CD

Komplet płyt proponowanych Państwu, to prawie 6 godzin (w komplecie 6 płyt), słuchania rekolekcji w oparciu o Księgę Ozeasza, jedną z najstarszych Ksiąg...

Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła
Waldemar Chrostowski0
Okładka ksiązki - Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła

Znakomita  biografia św. Pawła, autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich biblistów. To nie tylko szczegółowy opis życia Apostoła ...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;