Paddington w ogrodzie

Miś z walizką pełną przygód.

Kawałek grządki wyłącznie dla siebie! Tylko tego brakowało na liście miłych rzeczy, które mogą spotkać kogoś, kto jest niedźwiedziem i mieszka u państwa Brownów. Tym bardziej że zbliża się Dzień Ogrodnika, a wraz z nim konkurs, który Paddington bardzo chciałby wygrać. Jedyne, co może mu stanąć na przeszkodzie, to dziwnie zdenerwowani robotnicy z sąsiedniego placu budowy. Czyżby miało to coś wspólnego ze słoikiem marmolady, który miś zostawił na trawniku?

Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Paddington w ogrodzie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Paddington w ogrodzie

Paddington w ogrodzie - opinie o książce

Życie Paddingtona się ustabilizowało, mieszka u państwa Brownów i jest tam szczęśliwy. Pokochał ogród, uwielbia w nim przesiadywać, a także pracować. Niedługo będzie dzień ogrodnika, a on bardzo by chciał wygrać konkurs, jaki wtedy będzie organizowany. Czy mu się uda?

To kolejna książka o przygodach Paddingtona, którą mamy przyjemność czytać. Zdecydowanie się nam podobała i to pod wieloma względami. To nie tylko ciekawa, ale również pouczają historia m.in. o odpowiedzialności, radości z własnej pracy itp.

Wizualnie książka jest śliczna. Znajdziemy w niej urocze ilustracje, które są adekwatne do treści.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington w ogrodzie” to wspaniała, wartościowa, ciepła, urocza historia misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kolejna urocza opowiastka o misiu Paddingtonie. Tym razem misiek organizuje ogród, w czym posiłkuje się literaturą fachową oraz... przypadkiem. Jak zwykle własne nieszczęścia miś przekuwa w genialne pomysły. Podoba mi się ten dziwny miś. Podoba mi się nie tylko ze względu na cudne ilustracje i estetykę wydania. Przede wszystkim lubię to jego rozumowanie naiwne, odnajdywanie pozytywów i pogodę. Niezawodnie nam poprawia humor.

Tym razem wspólnie z Antkiem czytaliśmy "Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru" oraz "Paddington w ogrodzie".

Ten pierwszy tytuł to skrócona wersja "Miś zwany Paddington", opowiada o tym jak Paddington znalazł się u państwa Brown. Natomiast ta druga książeczka opowiada jak ten niesforny niedźwiadek dostaje kawałek ogródka wyłącznie dla siebie i może urządzić go jak chce.

Bardzo lubię tę serie o niedźwiadku, ponieważ mogę ją czytać z Antkiem. To krótkie, w dodatku zilustrowane opowiadania o Paddingtonie. Są idealne na raz, mają mało tekstu więc dziecko jest w stanie wysiedzieć i nie zaczyna się nudzić. A jednak trzylatek, przynajmniej mój, musi dość często zmieniać strony, oglądać ilustracje.

Myślę, że ta seria idealnie się sprawdzi w czasie wieczornego czytania. Szczególnie, że Paddington zawsze przeżywa śmieszne przygody, a i nieraz wpada w małe tarapaty.

Ja dodatkowo lubię ten serię za ta w jaki sposób jest wydana. Książka jest w dużym formacie, do tego twarda okładka. To jest to co bardzo lubię w książkach dla dzieci.

My z Antkiem lubimy i polecamy małym i dużym czytelnikom. A i czekamy na kolejne tomy z przygodami Paddingtona.

Paddington w zoo
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington w zoo

MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD Pingwiny jedzą ryby. A lwy? Papugi? Na pewno nie kanapki z marmoladą! Ale czy na pewno? Gdy Paddington wybiera się do zoo...

Paddington i świąteczna niespodzianka
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington i świąteczna niespodzianka

Miś z walizką pełną przygód. Czy Święty Mikołaj robi marmoladę? Puchate serce Paddingtona szepcze, że tak. Rozsądek podpowiada, że jednak nie. Przecież...