Pamiętniki Fanny Hill

Naga prawda! Oto cel, który mi przyświeca, gdy siadam by spisać moje wspomnienia. Naga prawda bez zbędnych ozdób i wstydliwych przemilczeń! Nie cofnę się przed niczym i niczego się nie ulęknę, choćby ktoś mógł uważać, że przekraczam prawa elementarnej przyzwoitości. Bo prawda nie może być przyzwoita lub nieprzyzwoita, piękna lub brzydka. Prawda jest tylko prawdą i niczym więcej.
Dlatego, pisząc o niezwykłych moich przeżyciach, niczego, absolutnie niczego nie zamierzam ukryć lub przemilczeć. Dowiecie się wszystkiego o moim życiu i o życiu kobiet mojego pokroju, o wszystkich naszych myślach, uczuciach i wzruszeniach, o wszystkim czym żyją n i e w o l n i c e r o z k o s z y.
A jeżeli po przeczytaniu moich wspomnień postanowicie mnie potępić - to wasza i tylko wasza sprawa. Wasz sąd o mnie niczym mnie nie dotknie. Bo moim sędzią najwyższym jest tylko prawda! Naga prawda!

Informacje dodatkowe o Pamiętniki Fanny Hill:

Pamiętniki Fanny Hill - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-06-18,
Dawno, dawno temu czytałam urywkami w jakiejś gazecie. Teraz trafiłam na nią przypadkiem i postanowiłam wrócić i sprawdzić, czy emocje towarzyszące wówczas będą identyczne. Jak można się domyślać to nie było to co dawniej. Czy teraz trzeba sięgnąć po 50 twarzy Greya, Sztukę kochania Wisockiej czy inne "porno", aby poczuć ten dreszczyk emocji?
Książkę naprawdę miło się czyta. Pisana jako przestroga... ale przestroga przed czym? Fanny jako 20 - latka zdobyła rozgłos,majątek i odnalazła miłość swojego życia. Czego chcieć więcej?
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-03-07,
Klasyka erotycznego gatunku. Nastoletnia Fanny wyjeżdża z rodzinnej wsi w poszukiwaniu pracy. Tam zostaje jednak wprowadzona w świat rozkoszy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Mnie zajęła jeden wieczór.Autor opisuje bardzo poetycko to, co współcześnie często się wulgaryzuje. Chociaż równocześnie świat prostytutek został przez autora co nieco ubarwiony. Właścicielki domów publicznych są w tej książce zazwyczaj wyrozumiałymi i wspaniałomyślnymi opiekunkami dziewcząt. Klienci też zazwyczaj dbają o przyjemność pań, którym płacą. Oczywiście książka tylko dla osób pełnoletnich.
Książka bardzo erotyczna i wcale nie jestem zdziwiona, że kiedyś była zakazana. W dzisiejszych czasach powstało mnóstwo o wiele bardziej wyuzdanych książek. Zdziwił mnie ostatni akapit książki, który tłumaczy jej powstanie. Ma być ona przestrogą, a tymczasem ja ją odebrałam jak pochwałę seksu, a potępienie jedynie seksu homoseksualistów w dwóch rozdziałach. Oczywiście bycie prostytutką w żadnym wypadku nie jest godne pochwały, ale Fanny często podkreślała, że lubiła swoją pracę (było to jej hobby) i chciała być najlepsza w swojej sferze.Cieszyła sie, ze jest polecana, czuła się jak królowa prostytutek i była bardzo zadowolona ze swoich umiejętności łóżkowych. Książka jest lekką lekturą. Kolokwialnie rzecz ujmując ,,taka sobie", ale czego też można spodziewać się po ,,pornolu" mającym setki lat?
Avatar użytkownika - Saucy
Przeczytane:2010-09-02, Przeczytałam,
Pamiętniki Fanny Hiill
John Cleland0
Okładka ksiązki - Pamiętniki Fanny Hiill

Pamiętniki Fanny Hill, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek, jakie napisano w dziejach literatury powszechnej. Od chwili wydania (1750), kiedy...