Pan Kuleczka. Niespodzianki

Pan Kuleczka nigdy nie zawodzi. Swoim podopiecznym stwarza dom pełen ciepła, miłości i szacunku, pozwala im w bezpiecznych warunkach odkrywać świat na własną rękę i samodzielnie wyciągać wnioski. A Pypeć, Katastrofa i Bzyk-Bzyk - jak każde dziecko - mają swoje wady i zalety, swoje radości i smutki, swoje wzloty i upadki... I tak jest dobrze. Bo w świecie stworzonym przez Wojciecha Widłaka i pięknie wymalowanym przez Elżbietę Wasiuczyńską jest miejsce na całą paletę emocji, a Pan Kuleczka akceptuje każde dziecko takim, jakie jest. I dlatego dziewiąty tom przygód tej niezwykłej rodziny, jak każdy poprzedni, jest idealną lekturą do czytania w domu, na głos, razem. Jak każdy poprzedni - bawi, zachwyca i rozgrzewa serce.

Informacje dodatkowe o Pan Kuleczka. Niespodzianki:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-09-28

Kup książkę Pan Kuleczka. Niespodzianki

Pan Kuleczka. Niespodzianki - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

"Pan Kuleczka. Niespodzianki" to 9 tom serii opowiadającej o przygodach tytułowego bohatera oraz jego podopiecznych.
Zbiór opowiadań skierowany jest do młodszych czytelników, którzy po raz kolejny będą mieli okazję spotkać wyjątkowych i niepowtarzalnych bohaterów. Na czele grupy stoi oryginalny Pan Kuleczka, którego charakteryzują sterczące kępki włosów oraz zabawny, różowy nosek. Wraz z nim w bloku przy ulicy Czereśniowej mieszka rozbrykana i niecierpliwa kaczka Katastrofa, jej zupełne przeciwieństwo pies Pypeć oraz sympatyczna mucha Bzyk-Bzyk.

Pełne ciepła i przyjacielskich relacji historie opowiadają o zwierzętach które, podobnie jak dzieci, poznają świat, psocą i rozrabiają, a ich dom, stworzony przez Pana Kuleczkę jest bezpieczną przestrzenią do eksperymentowanie i poznawanie świata.

Mocną stroną książki są zawieszone pomiędzy światem baśni a rzeczywistością ciepłe opowieści o lekko filozoficznym charakterze, dające pole do rozmyślań i wysnuwania własnych wniosków. Autor zgrabnie porusza różne aspekty życia, podkreślając, że każdy dzień przynosi nowe doświadczenia, które dzięki nietypowej perspektywie stają się zachwycającą przygodą. Niestandardowa forma opowieści zachęca czytelnika do twórczego myślenia oraz poszukiwania odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Pan Kuleczka pełni rolę mentora oraz wsparcia, który uczy celebrowania drobnych rzeczy i zachwytu nad prostotą.
Akceptuje zwierzaki takimi jakimi są, z ich wadami i zaletami, tworząc pełen ciepła, miłości i szacunku dom, w którym każdy może być sobą. W bezpiecznej przestrzeni jego podopieczni dokonując zaskakujących odkryć, na które dorośli, pochłonięci szarą, codzienną rzeczywistością, nie zwracają uwagi.

Beztroskie i lekkie jak piórko opowiadania, pełne łagodności i szczerości przyciągają uwagę młodego czytelnika wprawiając go w pozytywny nastrój, a ich niejednoznaczny przekaz sprawia, że ich odbiór oraz interpretacja zależy od wieku i doświadczenia.

Bohaterowie rozgrzewają serca i bawią, a jednocześnie uczą odkrywania świata i pojmowania jego tajemnic. Pełne emocji i codziennych niespodzianek losu opowiadania można czytać po kolei lub wybiórczo delektując się nimi niespiesznie.

Król Gromoryk i zagadkowy smok
Wojciech Widłak0
Okładka ksiązki - Król Gromoryk i zagadkowy smok

Król Gromoryk jest dość nietypowym królem. Jego przygody zaskakują i naprawdę skłaniają do myślenia! Poziom 1 przygotowuje dzieci w wieku...

Czytam sobie. Syrop maga Abrakabry
Wojciech Widłak0
Okładka ksiązki - Czytam sobie. Syrop maga Abrakabry

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;