Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5

W ostatniej części serii poznacie tajemnice dworu i potęgi Sulejmana Wspaniałego, wielkiego wojownika i bezwzględnego zdobywcy. W sułtańskim haremie przebywało od 300 do 1200 nałożnic, a jednak liczyła się tylko jedna kobieta - Roksolana, słowiańska niewolnica i sułtanka, której bez reszty się oddał. "On tak bardzo bardzo ją kocha i jest jej teraz wierny, ze nikt nie może tego zrozumieć, jak to się mogło stać. I twierdzą, że ona go zaczarowała, nazywając ją nie inaczej jak wiedźmą"

Informacje dodatkowe o Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5:

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2016-10-27
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-8091-200-7

Kup książkę Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5

Pan świata i miłości. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-12-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Historyczne, Mam,
Ostatni tom to tak naprawdę zbiór historycznych faktów dotyczących Osmanów czy sytuacji politycznej w tamtych czasach. Dopiero pod sam koniec mamy opisane pokrótce życie Hurrem, uważam zbyt po macosemu zostało potraktowane, a włąśnie więcej opisów z jej życia jako postaci historycznej uczyniłoby z tej książki pozycję ciekawszą.
Szczęście i rozpacz sułtanki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 4
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Szczęście i rozpacz sułtanki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 4

Sułtan znowu zasiadł w Stambule, a sułtanka dalej jeździ po stolicy, dogląda budów, przyjmuje ambasadorów, pisze listy do władców Europy. Jego Hurrem,...

Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1

Anastazja, sierota z Rohatyna, sprzedana na targu w Bedestanie trafia do haremu Sulejmana. Tam staje się Roksolaną a następnie przyjmuje imię Hurrem. W...