Panna młoda czeka

"Panna młoda czeka" - nowy tom nieznanych dotąd opowiadań, odnalezionych wiele lat po śmierci autorki, wydanych po raz pierwszy w Kanadzie w 1993 roku.
Bohaterowie L.M.Montgomery poznają istotę miłości - tej wielkiej, romantycznej. Przekonują się także, że splot przypadkotych, często komicznych wydarzeń, może doprowadzić do prawdziwego uczucia.

Opowiadania zamieszczone w tym zbiorze były po raz pierwszy publikowane w czasopismach i gazetach kanadyjskich, dziś trudno dostępnych. Poniżej podajemy tytuły oryginalne:
1. Their Girl Josie
15. By Grace of Julius Caesar
16. My Lady Jane
17. The Finished Story
18. The Promise of Lucy Ellen

Informacje dodatkowe o Panna młoda czeka:

Wydawnictwo: Novus Orbis
Data wydania: 1994-02-01
Kategoria: Opowiadania
Tłumaczenie: Joanna Kazimierczyk

Kup książkę Panna młoda czeka

Panna młoda czeka - opinie o książce

Zbiór krótkich opowiadań Lucy Maud Montgomery połączonych ze sobą wątkiem kochających się par, które planują ślub bądź wstąpiły w związek małżeński. Opowiadania są króciutkie, mają maksymalnie po 3-4 kartki, na czym uważam, że tracą, bo wiele z nich kończy się, zanim zdążyły się rozkręcić. Chociaż wszystkie zawierają swoją dawkę optymizmu i czyta się je przyjemnie.

Przeczytałam z sentymentu do autorki. Osiemnaście krótkich opowiadań rozłożyłam sobie na kilka "etapów" aby nie pomieszać historii. Niektóre opowiadania tak mnie wciągnęły, że z chęcią przeczytałabym je w dłuższej formie. Szkoda, że tylko tyle... Autorka miała niesamowity dar przekazywania treści. Mimo wielu lat różnicy historie zawarte w książce nic nie tracą na swej wartości.
Piękne... Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 1997,
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Ania z Avonlea

Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka...

Spotkania po latach
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Spotkania po latach

Zbiór 18 opowiadań połączonych wspólnym motywem rozstań w gniewie czy kłótni, a następnie spotkań po wielu latach. Czarodziejka z...