Piasek w butach

Wzruszająca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni, pomagającej przetrwać trudne życiowe momenty, z akcją nad morzem podczas wakacji. Vicki, matka dwóch małych chłopców, jest poważnie chora. Jej siostra Brenda straciła właśnie pracę za romans ze studentem. Ich przyjaciółka Melanie jest w wymarzonej ciąży, lecz odkryła, że mąż ją zdradza. Wspólne lato nie zapowiada się więc wesoło. I wówczas pojawia się Josh: dwudziestolatek z sąsiedztwa, który sprawia, że ich życie nabiera nowych barw.

Informacje dodatkowe o Piasek w butach:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2008-06-11
Tytuł oryginału: Barefoot
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Mazan Maciejka

Kup książkę Piasek w butach

Piasek w butach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kiedy zauważyłam książkę Elin Hilderbrand zaczęłam się zastanawiać o co chodzi z tym piaskiem w butach… Skojarzenia były proste – lato, plaża, wakacje, morze, słońce. Okazało się, że piasek w butach ma swoje szczególne znaczenie…

Wiele osób ma swoje talizmany, amulety, coś, co pozwala im wierzyć, że w chwilach wyjątkowych, trudnych przedmiot ten im pomoże, z nim poczują się lepiej, pewniej. Taką rolę miał spełniać piasek przywieziony z plaży w rodzinnej miejscowości Sconset na wyspie Nantucket. Wsypany do butów zyskiwał niemal magiczną moc, pomagał w trudnych sytuacjach, odsuwał nieszczęścia i niepowodzenia.

Książka Elin Hilderbrand to słodko-gorzka opowieść o życiu, miłości, walce z chorobą, przezwyciężaniu własnych słabości, pokonywaniu trudności i sile prawdziwej przyjaźni.

Trzy młode kobiety wraz z dwojgiem dzieci przybywają na wyspę aby tu spędzić wakacje i zmierzyć się z problemami. Vicky jest matką dwóch małych, fantastycznych chłopców. Od kiedy dowiedziała się, że cierpi na nowotwór płuca jej życie wywróciło się do góry nogami. Chce wykorzystać czas na walkę z chorobą, ale przede wszystkim poświęcić go dzieciom. Brenda – jej młodsza siostra – znalazła się na życiowym zakręcie po tym jak oskarżono ją, wykładowcę na uniwersytecie, o romans ze swoim studentem oraz zniszczenie unikalnego obrazu wartego fortunę. Kobieta straciła pracę i nie ma możliwości powrotu na jakąkolwiek uczelnię. Pragnie więc zaopiekować się siostrą i pomóc jej w opiece nad dziećmi. Trzecia bohaterka to przyjaciółka Vicky – Melanie, która postanawia opuścić niewiernego męża. Peter ma romans z inną kobietą i Melanie zataja przed nim, że spodziewa się ich wyczekanego i upragnionego dziecka. W nowym otoczeniu chce zdystansować się i spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy. Idealnym miejscem do tego wydaje się być mały rodzinny domek w Sconset, który od ponad stu lat jest własnością rodziny i który siostry otrzymały na własność od swoich rodziców.

Czy rzeczywiście wyspa Nantucket okaże się tym wymarzonym miejscem? Jakie niespodzianki szykuje bohaterkom życie?

Szybko okazuje się, że kobiety nie poradzą sobie ze wszystkimi obowiązkami, tak, jak to początkowo planowały. Vicky musi poddać się chemioterapii i nie jest w stanie sama zaopiekować się chłopcami. Brenda próbuje uporać się z brakiem pieniędzy pisząc scenariusz do książki i odwozi siostrę do szpitala na zabiegi. Melanie popada w depresję i nie jest w stanie właściwie zaopiekować się dziećmi. Stąd pomysł na zatrudnienie opiekunki. Jak się okazuje dwudziestokilkuletni mężczyzna może sobie wspaniale poradzić z dziećmi, często nawet lepiej niż niejedna niania. Josh mieszka w okolicy i chętnie zajmuje się maluchami w ciągu dnia. Kobiety mogą w tym czasie zająć się sobą, a on ma okazję dorobić do studiów, jakie będzie kontynuował po wakacjach. Szybko okazuje się, że Josh ma wiele zalet i pomimo swego młodego wieku i braku doświadczenia wspaniale wypełnia obowiązki wobec dzieci. Maluchy go uwielbiają, a kobiety doceniają jego zaangażowanie i zaprzyjaźniają się z nim. Niebawem wydaje się, jakby mężczyzna należał do rodziny.

Jak potoczą się losy bohaterek? Czy Vicky pokona chorobę, a Brenda upora się ze swoja przeszłością? Czy Melanie powie mężowi o dziecku? Czy będzie chciała ratować swoje małżeństwo?

Sięgnijcie koniecznie po tę nostalgiczną i wzruszającą powieść obyczajową i sprawdźcie jaką rolę może odegrać piasek w butach… Lektura dostarczy Wam wielu skrajnych emocji, momentami będziecie uśmiechać się, a czasem uronicie łezkę.  Historia opisana przez autorkę jest szczera do bólu, bardzo prawdziwa i pełna ciepła. Naprawdę trudno się od niej oderwać. Serdecznie polecam wszystkim ceniącym tego typu literaturę.

Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Różniste,
Srebrna dziewczyna
Elin Hilderbrand0
Okładka ksiązki - Srebrna dziewczyna

Wczoraj suknie od Diora, dziś szykany i strach... Meredith, zaszczuta przez otoczenie żona oszusta finansowego, skazanego na więzienie, ucieka przed światem...

Piękny dzień
Elin Hilderbrand0
Okładka ksiązki - Piękny dzień

Rodzina Jennifer przygotowuje się do jej ślubu na pięknej wyspie Nantucket. Margot, siostra panny młodej, przygląda się temu z politowaniem, bo już nie...