Pięć Królestw. Skoczkowie w czasie

Tom 5 cyklu Pięć Królestw

Niezwykła przygoda Cole'a, uwięzionego w świecie, w którym magia jest potężna, a sny prawdziwe, dobiega końca w piątym tomie fantastycznego i pełnego akcji bestsellerowego cyklu autora serii Baśniobór i Pozaświatowcy.

W finałowej odsłonie Pięciu Królestw granice wytrzymałości Cole'a i jego towarzyszy zostają wystawione na próbę.

Czy przyjaciołom uda się przywrócić magię na Obrzeżach i znaleźć drogę powrotną do domu?

Informacje dodatkowe o Pięć Królestw. Skoczkowie w czasie:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-09-19

Kup książkę Pięć Królestw. Skoczkowie w czasie

Pięć Królestw. Skoczkowie w czasie - opinie o książce

Niezwykła przygoda Cole’a, uwięzionego w świecie, w którym magia jest potężna, a sny – prawdziwe, dobiega niestety końca.

„(…) jeśli zawiedziemy, nie będzie gorzej, niż gdybyśmy wcale nie spróbowali. Bo wtedy zawiedlibyśmy na pewno”.

Cole Randolph ruszając na ratunek przyjaciołom trafił na Obrzeża i rozpoczął fascynującą oraz niebezpieczną przygodę.

Główny bohater Cole i jego przyjaciele walczyli z potworami, rzucali wyzwanie rycerzom, toczyli bitwy z robotami oraz „dotknęli” śmierci.

W finałowej odsłonie magia panowała nas czasem, a granice wytrzymałości Cole’a i jego towarzyszy zostały wystawione na próbę. Chłopiec nie potrafił już z taką łatwością, jak w poprzedniej krainie, władać swoją magią. Jest tym przerażony, bo wie, jaka spoczywa na nim odpowiedzialność.

Czy przyjaciołom uda się obronić Obrzeża przed zniszczeniem i znaleźć drogę powrotną do domu?

Ta część podoba mi się najbardziej, ponieważ idealnie spaja całą historię. Pojawiają się odpowiedzi na wszystkie pytania, a zakończenie zaskakuje. Nie spodziewałam się, że autor wybierze taką drogę. Historia pokazuje jak olbrzymią ma on wyobraźnię, jak pięknie potrafi ją ukazać czytelnikowi i sprawić, że zapiera mu dech w piersi.

W tym tomie bohaterowie korzystają z umiejętności nabytych w poprzednich tomach oraz nowych, a także wracają „starzy” i pojawiają się nowi bohaterowie, co powoduje u czytelnika poczucie spójności między wszystkimi 5 tomami. Mam wrażenie, że autor wszystko dobrze przemyślał zanim swoją historię spisał na kartkach.

Cole swoją postawą pokazuje, że warto być wiernym swoim zasadom i zdeterminowanym w dążeniu do wyznaczonego sobie celu, i nie wolno z góry zakładać, że się przegra. Wskazuje, że „Nieprzyznawanie się do mądrości to oznaka dużo większej mądrości niż rozpowiadanie o niej”. Uczy, że nie warto być egoistą i myśleć tylko o sobie. Ukazuje, że ważne w życiu jest poczucie lojalności wobec przyjaciół i poczucie obowiązku, które jest ściśle powiązane z odpowiedzialnością. I najważniejsze – zawsze należy być sobą, bo „Chociaż przebywamy wśród barbarzyńców, nie musimy zachowywać się jak oni”.

Jeśli szukacie potężnej dawki dobrej fantastyki to zapraszam Was do zapoznania się z tą serią. Gwarantuję Wam, że wieczory z nią spędzone nie będą stracone. Polecam.

#współpracabarterowa z @wydawnictwo_wilga

Ostania część przygód Cole'a na Obrzeżach. Przygód tyle, że wystarczyłoby na pięć tomów.

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-08-01, Przeczytałem,
Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier

Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz...

Baśniobór. Przewodnik opiekuna
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Przewodnik opiekuna

Pozycja obowiązkowa dla fanów Baśnioboru!                      ...