Piekło Florencji

Angelo Inferno od urodzenia mieszka we Florencji, jest kustoszem Galerii Uffizi i wciąż szuka dziewczyny ze znamieniem na ramieniu. Jego brat, Dante, to właściciel modnego florenckiego klubu, a także cichy boss organizacji mafijnej. Lecz tak naprawdę to tylko pozory, bo obaj mężczyźni sprytnie kamuflują swoje prawdziwe pochodzenie i obecność wśród... ludzi. Kiedy Polka, Joanna Medyńska, pojawia się w Uffizi i wpada na przystojnego ciemnowłosego Włocha, wprawia w ruch tryby przeznaczenia. Joanna-Giovanna, Angelo i Dante ponownie się spotykają, a historia sprzed pięciu wieków zatacza koło. Zakazane uczucie, miłosny trójkąt, mroczne, ale i piękne uliczki Florencji, legendy, historyczne wydarzenia, Medyceusze, demony i... diabły. Agnieszka Lingas-Łoniewska w nowej mrocznej, seksownej i demonicznej odsłonie. Dajcie się porwać diabelskiej intrydze. Inferno czeka!

Informacje dodatkowe o Piekło Florencji:

Piekło Florencji - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2024-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a tak naprawdę za mną spora większość powieści Agnieszki. Książka "Piekło Florencji" jest pierwszym tomem nowej serii pod tytułem "Inferno". To zupełnie inna odsłona autorki, ponieważ łączy ona tutaj romans z lekką fantastyką. W książce znajdziemy motyw age gap (taki porządny, bo bohaterów dzieli około pięćset lat), oprócz tego diabły i demony, historię i sztukę oraz mafię. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno przedpołudnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem to co działo się na kartach tej powieści. Fabuła została w interesujący, wręcz intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Znajdziemy tutaj również retrospekcje, które razem z czasem teraźniejszym tworzą spójną kompozycję. Bohaterowie natomiast zostali w świetny sposób wykreowani, to bardzo wyraziste i zarazem chrakterne postaci, po których nie wiadomo czego się spodziewać. Historia została przedstawiona z perspektywy Angelo oraz Joanny, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, mogłam dowiedzieć się jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich obecne życie, a także mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę w tej powieści odgrywa także brat Angelo - Dante. Obaj mężczyźni od początku zaskarbili sobie moja sympatię, są pod wieloma względami skrajnie różni, co mocno urozmaica tą książkę. Relacja bohaterów, a w zasadzie trójkąta miłosnego, została w intrygujący, momentami obezwładniający sposób przedstawiona, tak naprawdę nie wiadomo co przyniosą kolejne czytane strony, co bardzo mi się podobało. Autorka w niezwykle plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób ukazuje Florencję, wielokrotnie czytając niektóre opisy miałam wrażenie jakbym razem z bohaterami przemierzała uliczki tego miasta i chłonęła jego klimat i piękno. Nie brakuje oczywiście tajemnic, kłamstw, pewnych manipulacji oraz świetnych plot twistów, w szczególności mowa o końcowych stronach powieści, które przyprawiły mnie o kilka palpitacji serca! Nie mogę się już doczekać kolejnej części tej serii, bo już teraz podskórnie czuje, że autorka mocno namiesza w życiu bohaterów! Polecam!

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

"Piekło Florencji" była dla mnie książką odświeżającą. Na ogół czytam obyczajówki, romanse, erotyki, a tu wpadłam wprost do tytułowego piekła! Było piekielnie gorąco, emocjonalnie i intrygująco. Jest to lektura dalece odbiegająca od schematów i inna od tych, jakie do tej pory napisała autorka.

Agnieszka Lingas-Łoniewska stworzyła historię, w której spotkamy intrygę, mafię, nadnaturalne stworzenia, demony, historyczne wydarzenia i legendy oraz dwie linie czasowe - przeszłość i teraźniejszość. Całe szczęście, że był to wyważony balans między rzeczywistością a fantastyką. Inaczej podejrzewam, że mogłabym nie przebrnąć przez tę książkę. Wszystko to zostało zgrabnie połączone z trójkątem miłosnym. Mamy tu zakazane uczucie, różnicę wieku i tajemnice. Dałam się porwać tej mrocznej i seksownej odsłonie autorki.

"Byłem przeklęty. Wiedziałem o tym od urodzenia. Jeśli liczyłem, że będę mógł normalnie żyć z kobietą, którą kochałem, okazałem się po prostu naiwny."

Zdecydowanie męscy bohaterowie - Angelo i Dante wysunęli się na pierwszy plan. I w przeciwieństwie do mocno kochliwej Joanny byli bardziej interesujący, a przede wszystkim zagadkowi. Piekielnie przystojni bracia... to może pobudzić wyobraźnię.

"Czarne jak heban włosy, czarne oczy, ciemny ślad zarostu na policzkach, pełne usta, długie rzęsy. Urodził się chyba tylko po to, aby kusić. INFERNO znaczy piekło. On był piekielnie przystojny. I ujmujący, szarmancki zarazem. Na mojej zatracenie."

Można jedynie mieć pewne zastrzeżenia co do pędzącej akcji. Taka szybkość czasami nie pozwalała na głębsze wniknięcie w relacje postaci, głównie przez zbyt dużą ilość scen erotycznych. Zwykle zasada mniej sprawdza się lepiej.

Dodatkowym atutem okazały się ciekawostki o historii i sztuce urokliwego, niewątpliwie pięknego miasta, jakim jest Florencja. Aż sama chciałabym się tam znaleźć.

Lucyfersko-diaboliczne klimaty są zdecydowanie dla mnie. A Ty, czy odważysz się wejść do mrocznego i niebezpiecznego świata? "Piekło Florencji" czeka...

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
Przeczytane:2023-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje 2023,
Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela. Tom 3
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela. Tom 3

Czy zaufanie da się odbudować? Jak dalece sięga pamięć i czy powinniśmy czerpać doświadczenie z przeszłości? Bohaterką książki jest Zuzanna, która...

Gangsta Paradise. Reno
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Gangsta Paradise. Reno

Byłem złym człowiekiem. Byłem mścicielem. Byłem mordercą. Byłem gangsterem. A to był mój pieprzony raj! Galina Jegorowna Aristowa umarła w wieku osiemnastu...