Planeta dobrych myśli dla dzieci

Każdy człowiek sam decyduje o tym
jak będzie wyglądało jego życie.
Czy chcesz być narzekającym dorosłym,
który ma zawsze za mało czasu,
za mało pieniędzy i za mało zdrowia?
Nie musisz.

Możesz być mądrym, dobrym i silnym człowiekiem,
który spełnia swoje marzenia,
ma czas na wszystko, co jest ważne
i kocha swoje życie.
I tego ci życzę!

Informacje dodatkowe o Planeta dobrych myśli dla dzieci:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-05-21
ISBN: 978-83-7778-649-9

Kup książkę Planeta dobrych myśli dla dzieci

Planeta dobrych myśli dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2021-02-25, Ocena: 3, Przeczytałam, Parenting, 52 książki 2021, Miałam, Dla dzieci,

Książka Pawlokowskiej o pozytywnym myśleniu skierowana do młodszych czytelników. Dla mnie jednak nudna i pełną mało życiowych rad.

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2019-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, przeczytane, 12 książek 2019,

Książka napisana prosto i w myśl zasady, że pozytywne myślenie może zdziałać cuda. Zachęca do dostrzeżenia i docenienia tego, co się ma, a także do życia w zgodzie z sobą i światem.

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,

Zbiorów cytatów na pólkach księgarń jest cała masa. Sama posiadam może dwie sztuki takich pozycji. Jednakże są to myśli zebrane, pochodzące z wielu źródeł.
Jednak brakowało mi w ofercie wydawnictw takiego zbioru, który, by pełnił role uniwersalną, poruszał wiele życiowych tematów i był spójny. Spójność przemyśleń miałoby gwarantować pochodzenie, czyli jednego "myśliciela".

I w końcu znalazłam. Moja radość jest tym większa, że jest to lektura autorstwa mojej ulubionej polskiej podróżniczki- Beaty Pawlikowskiej. Po dzieła tej dziennikarki zawsze chętnie sięgam. Mam kilka jej pozycji na półkach i jak doskonale wiecie, i przeanalizujecie wpisy na blogu to dostrzeżecie, ze jest tym twórcą, którą wam dosyć często polecam.

Nie inaczej jest tym razem. "Planeta dobrych myśli" tym razem nie jest relacją z kolejnej, dalekiej wyprawy Beaty Pawlikowskiej.
"Planeta dobrych myśli" to zbiór licznych przemyśleń, refleksji, zastanowień nad istota życia, szczęścia, ale i samej osoby pisarki.

"POŚPIECH TO STRES, A STRES USZTYWNI CIĘ OD ŚRODKA. WTEDY WSZYSTKO JEST TRUDNIEJSZE: MYŚLENIE, DZIAŁANIE, TWORZENIE"

Piękna oprawa graficzna, twarda obwoluta aż prosi się, by wziąć ją do ręki i przyjrzeć się jej z bliska. Na okładce napisano, że jest to książka dla dzieci od lat siedmiu, do stu lat. Śmiem podważyć to twierdzenie. Jest to pozycja nawet dla młodszych dzieci. Może nie każdy cytat, ale większość tak, gdyż traktuje o wartościach uniwersalnych oraz dotyczących każdego.
Mogłabym tu przytoczyć chociażby takie: tolerancja, samozadowolenie, udoskonalanie się pod względem intelektualnym, żywieniowym czy cielesnym itp.

"ŚWIAT JEST DOBRY DLA TYCH, KTÓRZY PATRZĄ NA NIEGO DOBRYMI OCZAMI. UŚMIECHNIJ SIĘ"

Beata Pawlikowska jest bardzo otwartą, pozytywną, ciepła osobą
Od podróżniczki aż biję przychylność, panegiryczny stosunek do świata, ludzi , inności .

I taka jet ta książka. Książka pełna mądrych, niewyszukanych słów. Ciepło płynące prosto z serca autorki.
Tu nie ma banału. Czytelnik odnajdzie jedynie otwartość, świeżość, nietuzinkowość oraz niesztamowe przekazanie tego, co w duszy Beaty Pawlikowskiej gra.

"PAPIEROSY, NARKOTYKI I INNE UŻYWKI TO KŁAMSTWO, KTÓRE TWORZY KRÓTKĄ ILUZJĘ. A JEDNOCZEŚNIE NISZCZY TWOJĄ NATURALNĄ ODPORNOŚĆ I WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGĘ ORGANIZMU. I NIE DAJE CI NICZEGO WARTOŚCIOWEGO Z WYJĄTKIEM ZŁUDZENIA".

I tak, jak barwną osobowością może pochwalić się autorka, tak ten pełen koloryt pokazała w swojej książce.
Wystarczy spojrzeć na zamieszczone przez ze mnie fotografię. Piękne, neonowe kolory, własnoręczne rysuneczki, które są adekwatne do myśli .
Niektóre powiedzonka fani Beaty Pawlikowskiej mogą znać z wcześniejszych jej publikacji, ale są i nowe. Czyli pigułka na smutek, rozterki, zniechęcenie .

Cudny zbiór. Odtąd mój ulubiony! Polecam

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-10-21, Przeczytałam,
Blondynka w Paragwaju
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka w Paragwaju

W najdalszym zakątku Paragwaju jest wioska, do której nie prowadzi żadna droga. Można tam tylko dopłynąć towarową łodzią, która raz w tygodniu wypływa...

Blondynka na Amazonce
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na Amazonce

Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I jedna z najbardziej upartych blondynek świata – z plecakiem...