Pocałunki w Londynie

Czy istnieje coś bardziej magicznego niż rozświetlony bożonarodzeniowymi lampkami Londyn? Jason i Cassie spotykają się w tym mieście przypadkiem. Łączy ich wyjątkowa wrażliwość na sztukę i piękno, a także na niezwykłą aurę Bożego Narodzenia. On, Amerykanin, marzy o karierze aktorskiej, ona, Brytyjka, ma przykre doświadczenia związane ze światem teatru. Nastolatkowie poznają się na pokazie Nędzników i tego samego wieczoru postanawiają wspólnie odkrywać tajemnicze zakątki Londynu... Czy magia świąt będzie sprzyjała również magii serc?

Poruszająca opowieść o dwójce zagubionych w wielkim mieście ludzi, którzy dowiadują się, że mimo rozczarowań i złamanych serc szczęście jest wciąż tuż obok.

Informacje dodatkowe o Pocałunki w Londynie:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Kiss me in London
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Kup książkę Pocałunki w Londynie

Pocałunki w Londynie - opinie o książce

Książka przyjemna, raczej poprawna. Czytało się dobrze, jest spójna, momentami zabawna, ale raczej nie wniosła nic nowego do mojego życia.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Zakochaj się na święta !

Okres przedświąteczny i świąteczny to czas chętnie wykorzystywany jako tło przez pisarzy czy scenarzystów w swoich dziełach. Nie inaczej jest w "Pocałunkach w Londynie".

Akcja powieści tym razem dzieje się w przedświątecznym Londynie. Dwoje młodych ludzi związanych w taki czy inny sposób z teatrem spotka się przypadkiem na musicalu "Nędznicy", a to spotkanie zapoczątkuje szereg zaskakujących zdarzeń. Cassie i Jason podczas tych kilku dni, które spędzą w swoim towarzystwie, dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o sobie i o tym, czego tak naprawdę pragną w życiu.

Obydwoje bohaterowie tej przeuroczej powieści borykają się z niemałymi problemami. Zarówno Cassie jak i Jason mają trudności z porozumieniem się z rodzicami. Ich opiekunowie nie mogą pogodzić się z tym, że ich dzieci mają na siebie i na swoje życie zupełnie inny plan. Nasi bohaterowie poszukują także swojej drogi, próbują znaleźć pomysł na swoją przyszłość, taki pomysł, który zapewniłby im szczęście i satysfakcję z tego co robią w swoim życiu. To przypadkowe spotkanie gdy oboje znajdują się na zakręcie, na swoistym rozdrożu życiowym, zastanawiając się co dalej, pomoże im uwierzyć w siebie, otworzyć się na siebie i na świat, a także odnaleźć miłość. W końcu jest to opowieść romantyczna. ;)

Główni bohaterowie są bardzo sympatycznymi postaciami. Cassie, Brytyjka, zagubiona nastolatka, której życie się rozsypało, która kocha teatr i sztukę, ale nie widzi siebie na scenie, przeżywająca do dziś swoją sławę zyskaną za pomocą pewnego sławnego świątecznego filmu, szuka drogi dla siebie, pragnie decydować o sobie i spełniać się w tym co kocha i co będzie przynosiło jej szczęście. Jason natomiat, młody Amerykanin marzący o karierze aktorskiej, przyjechał do Londynu by spełniać swoje marzenia. Czego dowie się o sobie, co da mu spotkanie z Cassie, czy odnajdzie szczęście i uda mu się spełnić marzenie, a także czy uda mu się robić to, co kocha i co jest jego planem, a nie planem jego rodziców, tego wszystkiego dowiecie się sięgając po "Pocałunki w Londynie" ! :)

"Pocałunki w Londynie" to kolejna bardzo udana propozycja od Catherine Rider(czyli duetu James Noble&Stephanie Elliot). Napisana przystępnym językiem, z perspektywy obojga bohaterów, pozwala wczuć się nam w ich emocje i płynąć przez tę historię. Wraz z Jasonem i Cassie poznajemy olśniewający świat desek teatru londyńskiego. Dlatego myślę, że zaintrygowani aktorstwem, sztuką i teatrem czytelnicy zakochają się w tej książce. Doprawdy jest ona ciepłą, uroczą, przesympatyczną opowieścią, rozgrzewającą jak kubek gorącej czekolady w ten mroźny czas zza oknami. Spodoba się ona wszystkim miłośnikom komedii romantycznych, uwierzcie mi na słowo ta powieść was zachwyci i wywoła uśmiech na waszych twarzach. Lekka, przyjemna historia, którą idealnie czyta się pod kocykiem z kubkiem ulubionej herbaty obok. Ja bawiłam się przepysznie, ale to moje klimaty, bo uwielbiam takie historie. Na uwagę zasługuje też przepiękna oprawa książki, jest zachwycająca :) Polecam Wam z całego serca !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Feeria Young.

Pocałunki w Paryżu
Catherine Rider0
Okładka ksiązki - Pocałunki w Paryżu

Ten przedświąteczny weekend w Paryżu miał wyglądać zupełnie inaczej! Serena miała spędzić go z mamą i siostrą, wędrując śladami swoich rodziców...

Pocałunki w Nowym Jorku
Catherine Rider 0
Okładka ksiązki - Pocałunki w Nowym Jorku

Na lotnisku w Nowym Jorku czuć przedświąteczną atmosferę. Wśród gorączkowej bieganiny trwają ostatnie odprawy. Nie wszystkim udziela się jednak radosne...