Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Tom 1 cyklu Poczytaj mi, mamo

Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona. Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka... Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia „Naszej Księgarni” postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii „Poczytaj mi, mamo”. Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków.

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
"Daktyle"

Data wydania: 2010-11-10
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 978-83-10-11914-8
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Elżbieta Gaudasińska, Julitta Karwowska-Wnuczak, Edward Lutczyn, Maria Orłowska-Gabryś, Danuta Przymanowska-Boniuk, Zbigniew Rychlicki, Anna Stylo-Ginter, Zdzisław Witwicki

Kup książkę Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Nasza Księgarnia wpadła na doskonały pomysł, by wznowić książeczki z serii "Poczytaj mi mamo". W pierwszym tomie dostaliśmy znakomity wybór 10 bajeczek stworzonych przez najlepszych twórców, nie tylko pisarzy, ale i ilustratorów. Zostały one wydane twardych okładkach, ale w identycznej szacie graficznej co przed laty. Dzięki temu przypomniało mi się wiele zapomnianych opowiadań z dzieciństwa nie tylko przez ich czytanie, ale także oglądanie ilustracji. Są tu historie i dla chłopców, jak i dla dziewczynek, ale tak naprawdę każdą miło się czyta, bez względu na płeć czytelnika. Uważam, że to doskonała lektura nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców, którzy wychowali się czytając tą serię. Być może były to pierwsze książeczki, które trzymaliśmy w rękach, bądź doskonaliliśmy na nich czytanie swoich pierwszych literek. Tak było w moim przypadku. Znalazłam tylko jedną wadę tej książki - bajeczek jest zdecydowanie za mało! Mogłabym je czytać bez końca. Dobrze, ze na tej jednej części się nie skończyło i wydawnictwo sukcesywnie wydaje następne. A ja dziś wieczorem sięgam po kolejną.
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 4, Przeczytałem, Dla dzieci, Mam, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
W dzieciństwie miałem kilka tych bajek. Dziś już nie robią na mnie takiego wrażenia co kiedyś, ale czyta się sympatycznie, chociaż obrazków jest zdecydowanie więcej niż tekstu. Ale przecież są to opowiastki dla dzieci.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cudna podróż do krainy dzieciństwa:)
Avatar użytkownika - Nidaba
Nidaba
Przeczytane:2012-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Polecam wszystkim, którzy dorastali w latach 70. lub 80.-tych - z pewnością taka sentymentalna podróż jest warta odbycia:) A w dodatku książka naprawdę pięknie wydana - doskonała zarówno na prezent, jak i na domową półkę (niezbyt wysoką, bo na pewno sięgnie się do niej nie raz:)

Nieraz wracałam myślami do tej serii bajek z mojego dzieciństwa. Byłam ciekawa nowego wydania, ale już po pierwszych stron przekonałam się, że pragnę znów ugościć je na stałe w mojej domowej biblioteczce. Piękne ilustracje, spokojne historie - idealne dla najmłodszych. Bajki zawarte w tej serii uczą, bawią i nie są przesycone nadmiarem bodźców, płyną spokojnie przez stronice. Czyta się lekko, przyjemnie o losach Filemona, jeżyka, ziewczynki z zeszytu, czy też wierzby płaczącej.  Z pewnością sięgnę po kolejne części z tej serii.

Avatar użytkownika - angellyla
angellyla
Przeczytane:2018-03-30, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Ta książka to taki powrót do dzieciństwa. Kupiłam ją dla chrześnicy, jednak nie byłam się oprzeć jej cudownym ilustracjom i opowieściom. Większość z nich mama czytała mi i mojej siostrze na dobranoc, dzisiaj to moja siostra czyta je swojej córce. Ta ksiązka zdecydowanie łączy pokolenia.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Warszawa lata 20
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Warszawa lata 20

W szóstym już albumie z serii FOTO RETRO, cofamy czas o blisko wiek, by pokazać naszą stolicę w latach 1920-1930. Do miasta, zaniedbanego i zubożałego...

Śmierć warta zachodu
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Śmierć warta zachodu

Tematem tego zbioru reportaży, wywiadów i esejów pióra wybitnych polskich autorów jest służba, służba dla kraju, służba dla drugiego człowieka. Służba...