Pokonaj stres z Kaizen

Otrząśnij się z bezsensownych stresów!

Stres i jego przyczyny, czyli czego naprawdę się boisz Akceptacja i dystans, czyli jak oswoić własne odwieczne lęki Próba sił, czyli co może Ci dać codzienne mocowanie się ze stresem

Stres działa na człowieka od zawsze — i to wielokierunkowo. Pozwala nam przetrwać, a jednocześnie bywa potężną barierą, uniemożliwiającą normalne funkcjonowanie. Silny, przewlekły, często związany z niezdrowym trybem życia, staje się przyczyną wielu chorób, utrudnia kontakty z ludźmi, zmienia życie w koszmar. Znasz to? Nie śpisz po nocach, zjadają Cię nerwy na egzaminie, jesteś zmęczony nieustannymi zmaganiami z nawracającym lękiem? Okazuje się, że wcale nie musisz tak żyć. Pokonaj stres z Kaizen — tak jak oswaja się dziką bestię.

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie nasuwają Ci się w związku ze stresem. Dowiesz się, jak wpływa on na Twoje zdrowie i co może go powodować. Odkryjesz głębokie, prawdziwe przyczyny Twoich lęków i zrozumiesz, że tylko zmiana perspektywy, szersze spojrzenie na konkretny problem jest w stanie skutecznie osłonić Cię przed nimi. Nauczysz się także radzić sobie z nim za pomocą filozofii małych kroków, zmiany nastawienia i wyobraźni. Uświadomisz sobie, że każda trudna sytuacja — także ta, która dopada Cię właśnie w tej chwili jak tygrys wyskakujący zza drzewa — jest szansą na nowe otwarcie, a nie paraliżującym, ostatecznym doświadczeniem. Poddaj się temu, co niesie Ci życie, i szukaj w tym inspiracji, zamiast bez końca się lękać. To naprawdę możliwe!

Tygrysa da się pokonać, ale można go również oswoić!

- - -

Jarosław Gibas – socjolog, trener, coach. W 1995 roku debiutował powieścią Gniazda aniołów, wydaną przez gdańskie wydawnictwo Marabut. Dwa lata później, nakładem Wydawnictwa Literackiego, ukazała się kolejna powieść: Salve theatrum. Swoje teksty publikował także na łamach czasopism: „FA-art.”, „Opcje”, „List Oceaniczny”, „Kresy”, „Śląsk”, „NaGłos”, „City Magazine” i wielu innych. W latach 1992-1996 był redaktorem w kwartalniku „Opcje”, a w latach 2005-2007 redaktorem naczelnym „Echa Miasta Katowice”, a ostatnio redaktorem naczelnym „Nowej Gazety Śląskiej”.

Od lat prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej . Jest też aktywnym coachem. Prywatnie miłośnik dużych motocykli - prowadzi motocyklowego bloga bigbiker.pl. Mieszka z żoną i psem w Katowicach.

Informacje dodatkowe o Pokonaj stres z Kaizen:

Pokonaj stres z Kaizen - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Stres... czyż nie znamy go wszyscy? Może więc... czas go pokonać? Ciekawa pozycja. Może i, co bardzo łatwo zarówno książce jak i jej autorowi zarzucić, pełna truizmów, lecz również, dla równowagi, mnóstwo tu użytecznych treści. Być może wyłożonych w bardzo łopatologiczny sposób, ale tak w sumie... po namyśle... czy jest inny sposób na pisanie o rzeczach takich jak własnie stres? Chyba nie bardzo... Z własnego doświadczenia oraz po lekturze wielu różnych pozycji wydawniczych o charakterze poradnikowym, muszę powiedzieć jedno: najlepszą metodą na pokonanie problemu jest w pierwszej kolejności oswojenie go - a żeby tego dokonać, najlepiej jest rozłożyć go na czynniki pierwsze. "Pokonaj stres..." podejmuje taką właśnie próbę. Czy jest to próba udana? Myślę, że do pewnego stopnia tak. Do pewnego stopnia - jak każda bowiem tego rodzaju publikacja, tak i ta pokazuje tylko pewne spojrzenie na dany problem i wskazuje ewentualne narzędzia do walki z nim. To, czy z tych narzędzi skorzystamy, to już zupełnie inna sprawa. Puenta jest prosta: przeczytać można, ale jeśli ma to być lektura owocna, warto byłoby z niej skorzystać w sposób praktyczny, przynajmniej próbując zastosować płynące z niej wnioski w praktyce własnie. Proste? Zapewne będzie tu tyle zdań, ile opinii... ;) Kaizen... cóż to takiego? Najprościej będzie powiedzieć, że to metoda małych kroków radzenia sobie z "czymś" - w tym wypadku ze stresem. Czy skuteczna? Do tego odniosłem się powyżej - moim zdaniem będzie skuteczna, jeśli damy temu wszystkiemu szansę w praktyce. Co do treści książki... Autor opisuje osobno sam stres jako zjawisko emocjonalne z dziedziny psychologii, opisuje jego wpływ na nasze życie, skupia się na czynnikach stresogennych... słowem analizuje zjawisko z wielu możliwych punktów widzenia, a na koniec wskazuje kilka przynajmniej narzędzi do walki z tymże zjawiskiem. Moim skromnym zdaniem autor zabrał się za to zadanie całkiem fajnie i poszło mu to co najmniej nieźle. Na koniec moja mała, prywatna dygresja. Im więcej mam do czynienia z lekturami z nurtu wszelakiego poradnictwa, tym mniej rozumiem krytyków tychże lektur... Generalnie, na upartego, można stwierdzić, że schemat konstrukcji tego rodzaju publikacji jest bardzo podobny: istnieje problem, autor go opisuje, stara się oswoić, po czym wskazuje metody jego zwalczenia. O co więc chodzi generalnie krytykom?... O to, że żadna z takich książek nie daje do ręki gotowej recepty na sukces? Tak nigdy nie będzie... Tak więc niechaj taka będzie puenta tej dygresji: nie pojmuję krytyków takich książek. Samą książkę rzecz jasna polecam :) Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sensus i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/06/pokonaj-stres-z-kaizen-jarosaw-gibas.html Zapraszam!
Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)
Jarosław Gibas0
Okładka ksiązki - Motocykl po czterdziestce (zamiast kochanki)

Przygotuj się, by poczuć wolność... Po co ci ten motocykl, czyli jak przekonać otoczenie, że nie zwariowałeś Co musisz wiedzieć, żeby się... nie zabić...

Salve Theatrum
Jarosław Gibas0
Okładka ksiązki - Salve Theatrum

„Salve Theatrum” to druga po „Gniazdach aniołów” powieść Jarosława Gibasa; ukazała się w 1997 r. nakładem krakowskiego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;