Polowanie na Escobara

Prawdziwa historia budowania potęgi i spektakularnego upadku najsłynniejszego barona narkotykowego na świecie. Pablo Escobar - jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Rozpętał terror zamachów i krwawą wojnę narkotykową. Jego sława wykroczyła daleko poza granice obu Ameryk. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu Narcos. Mark Bowden, nagradzany dziennikarz i autor słynnego Helikoptera w ogniu, pokazuje, że rzeczywistość może być o wiele bardziej przerażająca niż fikcja. W swoim szczegółowym śledztwie odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z "Królem Kokainy".

Informacje dodatkowe o Polowanie na Escobara:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2016-11-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Killing Pablo. The Hunt for the World's Richest, Most Powerful Criminal in History
Język oryginału: Agnielski
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Kup książkę Polowanie na Escobara

Polowanie na Escobara - opinie o książce

Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2018-11-00, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane przez A.,

Historie tego jegomościa znałam już wcześniej, a wszystko dzięki „Narcos”. W czasie sesji wiadomo, że trzeba jakoś zagospodarować nadmiar wolnego czasu, a seriale idealnie się do tego nadają. Ale przecież nie serial, a książkę chcę zrecenzować
Pablo Emilio Escobar Gaviria dzięki przemytowi kokainy stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według rządu USA i Kolumbii oraz opinii publicznej był jednym z najpotężniejszych oraz najbrutalniejszych baronów narkotykowych.
Książka Marka Bowdena „Polowanie na Escobara” opisuje życiorys „króla kokainy”. Autor opisuje je już od jego najmłodszych lat. Zaczął handlować kokainą, której rynek kontrolował aż w 80%. Przyjmuje się, ze kartel Escobara zarabiał w najlepszych latach kariery nawet 28 m i l i a r d ó w dolarów rocznie. Opisywane jest również jego wykreowanie się na współczesnego Robin Hooda. W rodzinnym Medelin był bardzo popularny, a w rewanżu za okazane wsparcie mieszkańcy często pomagali mu się ukrywać przed policją.
Dziennikarzowi należą się brawa za rzetelną pracę w pozyskiwaniu informacji, bez których książka nie miałaby racji bytu. Jednak jeśli chodzi o moje odczucia - mnie po prostu czasem się dłużyła. Może to jednak być spowodowane ty, że był to pierwszy wysłuchany przeze mnie audiobook. I to chyba jednak nie jest dla mnie. Za szybko się rozpraszam, nie zawsze potrafię się wystarczająco skupić. Słuchanie przed snem też nie było dobrym pomysłem, bo później śniły mi się wojny karteli.
Podsumowując – osobom chcącym poznać historię Escobara polecam jednak serial. Książka według mnie nie oddaje tylu niuansów co „Narcos”. Jest to dobra książka dokumentalna, ale przeznaczona dla tych, którzy znają już jakieś informacje na temat Pabla oraz ówczesnych kolumbijskich wydarzeń.

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-09-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jest to historia najsłynniejszego barona narkotyków. W pewnym okresie życia kontrolował 80% śiatowego rybku kokainy. Władze Kolumbii oraz USA wiele lat zmagały się z Escobarem. Mark Bowden w swojej książce ukazuje rzeczywistość tego przestępczego świata, przerażającej rzeczywistości.

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2017,
Zabić Bin Ladena Audiobook
Bowden Mark0
Okładka ksiązki - Zabić Bin Ladena Audiobook

Najnowsza trzymająca w napięciu powieść Marka Bowdena, autora słynnego Helikoptera w ogniu. Dowiedz się, jak doszło do wytropienia śmiertelnie niebezpiecznego...

Zabić Bin Ladena
Bowden Mark0