Polowanie

Tom 2 cyklu Alfa i Omega

Nieuchronnie nadchodzi moment ujawnienia światu obecności wilkołaków. Marrok, choć przekonany o słuszności tej decyzji, woli pozyskać przychylność watah spoza Stanów Zjednoczonych. Spotkanie na szczycie, na które przybywają delegacje z kilku największych watah Europy, ma być okazją do negocjacji i ustalenia porozumienia. Staje się jednak areną bezprecedensowej i krwawej rozgrywki. A w centrum huraganu znajdują się Charles i Anna. Ich połączenie jest silne a wzajemne uczucie jeszcze silniejsze, ale w starciu z pradawną magią, wampirami i najdzikszą wilkołaczą bestią w historii, może nie wystarczyć. Na szczęście dla nich, przeciwnicy kompletnie nie doceniają Anny, która szybko przypomni światu, że Omega nie znaczy słabeusz. Omega zrobi wszystko, by zatriumfować i obronić tych, których kocha. Bez względu na to, czy wymaga to kulenia się w obecności dominujących osobników, czy rozerwania wroga na strzępy.

Informacje dodatkowe o Polowanie:

Polowanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - marektuz
marektuz
Przeczytane:2023-04-09,

Pierwszy tom serii "Alfa i Omega" Patricii Briggs, czyli "Wilczy trop" nie do końca przekonał mnie do siebie, pomimo oczekiwań i potencjału, jednakże za namową innych czytelników sięgnąłem po kontynuację tej powieści, czyli "Polowanie". Zdecydowanie nie żałuję tej decyzji, ponieważ uważam, że ta część jest lepsza od tomu pierwszego.

"Wilczy trop" pod względem fabuły nie był zły, jednak w pewnym momencie według mnie autorka zbyt dużo miejsca poświęcała relacji bohaterów niż akcji, przez co miałem lekki kryzys podczas lektury. W "Polowaniu" fabuła jest jeszcze ciekawsza i jak dla mnie lepiej napisana. Przez cały czas trwania akcji coś się dzieje, czasem mniej, czasem więcej, ale nie ma nudy. Można delikatnie przyczepić się jedynie do finału, ponieważ w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że już nie poznam rozwikłania zagadki w tym tomie, po czym akcja przyspieszyła i wszystko się rozwiązało, w dosyć szybkim tempie.

Co do bohaterów, to uwazam, że relacja między nimi jest lepiej wyważona względem całej fabuły i nie dominuje nad akcją. Zarówno Annę, jak i Charlesa lubię coraz bardziej, więc czytało się to dobrze. Podobali mi się również nowi bohaterowie, którzy są różnorodni i wnoszą nowe okruchy magicznego świata do miejskiego klimatu.

Uważam, że "Polowanie" to pozycja, która przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom, dlatego idealnie nada się na prezent walentynkowy lub na inną okazję 😉

Zdecydowanie sięgnę po kolejną książkę z serii Patricii Briggs, gdy tylko pojawi się w Polsce.

Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2023-01-22,

W literackiej ofercie Wydawnictwa Fabryka Słów bardzo ważne miejsce zajmują opowieści o wilkołakach i innych zmiennokształtnych, którzy zarówno w swej zwierzęcej, jak i ludzkiej postaci, walczą ze złem i wszelkimi okropieństwami świata. I właśnie oto ukazała się najnowsza pozycja tego nurtu - książka Patricii Briggs pt. „Polowanie”, o której to postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji. Zapraszam!

Stało się... Marrok - amerykański przywódca wilkołaków i niekwestionowany lider tej nacji na całym świecie, podjął decyzję o ujawnieniu ludzkości faktu, iż wilkołaki żyją wśród nich. Zanim jednak do tego dojdzie, postanawia on zwołać w Seattle  swoiste zebranie wilkołaczych delegacji z całego świata, by w ten sposób przekonać wciąż nieprzekonanych, jak i wysłuchać ich obaw. Marroka reprezentuje jego syn Charles (wilkołak Alfa) wraz z towarzyszącą mu ukochaną Anną (wilkołak Omega). Bardzo szybko okaże się, że nie wszystkim zależy na pokojowym przebiegu obrad...

Patricia Braggs zaprosiła nas tą opowieścią kolejny raz do współczesnego świata ludzi i wilkołaków, gdzie nieustannie toczy się walka o dominację, władzę i wpływy. Tę naszą czytelniczą podróż znaczy zaś wartka akcja, wielka przygoda, pokaźna porcja czarnego humoru oraz namiętność, która w tej historii odegra bardzo ważną rolę. I tym samym możemy stwierdzić z pełnym przekonaniem, iż lektura tego tytułu daje nam dokładnie wszystko to, czego tylko moglibyśmy od niego oczekiwać.

Główna oś fabularnej relacji skupia się na kolejnych losach Charlesa i Anny, ukazując nam okoliczności przybycia do Seattle, przygotowania do obrad delegacji, ich przebieg oraz nieprzewidziane problemy, które z czasem zamienią w najprawdziwsza walkę o życie - z innymi wilkołakami, wampirami, jak i mroczną magią. I z każdą kolejną stroną napięcie wzrasta, każdy rozdział wielce nas zaskakuje, jak i wreszcie finał porywa swoim spektakularnym przebiegiem,  którego nie zapomnimy przez bardzo długi czas...

Powieść ta wyróżnia się jednym ważnym elementem - możliwością poznania zupełnie innych przedstawicieli wilkołaków z całego świata, m.in. zawsze chętnych do bitki, ale skądinąd kulturalnych Hiszpanów, pewnego zblazowanego Anglika, podstępnych i mających za nic ludzkie życie Francuzów, czy też nieobliczalnych Rosjan... To coś innego, zaskakującego i bardzo intrygującego, co w jakiejś mierze pozwala spojrzeć nam zupełnie inaczej na ten cały, powieściowy świat wilkołaków i ludzi...

Intrygujące jest również to, że mamy tu do czynienia z tak naprawdę dwoma równie udanymi wątkami - pierwszym, skupiającym się na wydarzeniach związanych z obradami delegacji wilkołaków, niepokojącymi czynami niektórych z nich oraz wielkim zagrożeniem, jakie dotyka Charlesa i Annę..., jak i drugim, który obrazuje nam wciąż skomplikowane relacje pomiędzy powyższą parą, gdzie z jednej strony jest miłość, pożądanie i bezgraniczne zaufanie..., ale z drugiej także i pewien lęk przed tym, co się dzieje. I oba te wątki wzajemnie się tu ze sobą pięknie przeplatają, czyniąc tę relację tyleż bardziej złożoną, co i zróżnicowaną w swoim tempie.

Oczywiście zachwycają nas przedstawione tu stricte fantastyczne akcenty - współegzystowanie człowieczej i wilczej duszy w ciele wilkołaków, związane z tym faktem możliwości, ale też i pewne ograniczenia, czy też najprawdziwsza magia, które w tej książce odegra bardzo ważną rolę. I jest to fantastyka niezwykle interesująca, bazująca na poprzednich odsłonach tego i podobnych powieściowych cykli, ale też i potrafiąca nas wciąż sobą przyjemnie zaskakiwać.

Skoro o przyjemności mowa, to ta wypełnia sobą czas naszego spotkania z tą książką, gdy angażujemy się w losy bohaterów, odkrywamy kolejne elementy podstępnego spisku, czy też dzielimy wraz z Charlesem i Anną ich niezwykłą, nie tylko miłosną wieź. To emocje, misternie budowane napięcie, liczne niespodzianki i znakomita rozrywka, na polu której wielką rolę odgrywa także mocno tu zaakcentowany humor.

Powieść Patricii Briggs pt. „Polowanie”, to kolejna udana, świetnie napisana i doskonale przełożona na polski język przez  Dominikę Schimscheiner, odsłona tego cyklu. Magia, przygoda, miłość i ten niepowtarzalny, wilczy klimat – to wszystko czeka na nas na 310 stronach tej książki, do której to poznania gorąco was zachęcam. Polecam!

The Hob's Bargain
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - The Hob

Her gift of sight has shown her visions of mayhem and murder. So, to save her village from ruthless raiders, Aren of Fallbrook strikes a bargain with the...

Dotyk ognia
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - Dotyk ognia

Napięcie między nadnaturalnymi a ludźmi sięga zenitu. Mercy i Adam, alfa wilkołaczej watahy, zostają wezwani na pomoc. Powstrzymanie szalejącego trolla...