Polowanie

Tom 2 cyklu Alfa i Omega

Pierwszy tom serii "Alfa i Omega" Patricii Briggs, czyli "Wilczy trop" nie do końca przekonał mnie do siebie, pomimo oczekiwań i potencjału, jednakże za namową innych czytelników sięgnąłem po kontynuację tej powieści, czyli "Polowanie". Zdecydowanie nie żałuję tej decyzji, ponieważ uważam, że ta część jest lepsza od tomu pierwszego.

"Wilczy trop" pod względem fabuły nie był zły, jednak w pewnym momencie według mnie autorka zbyt dużo miejsca poświęcała relacji bohaterów niż akcji, przez co miałem lekki kryzys podczas lektury. W "Polowaniu" fabuła jest jeszcze ciekawsza i jak dla mnie lepiej napisana. Przez cały czas trwania akcji coś się dzieje, czasem mniej, czasem więcej, ale nie ma nudy. Można delikatnie przyczepić się jedynie do finału, ponieważ w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że już nie poznam rozwikłania zagadki w tym tomie, po czym akcja przyspieszyła i wszystko się rozwiązało, w dosyć szybkim tempie.

Co do bohaterów, to uwazam, że relacja między nimi jest lepiej wyważona względem całej fabuły i nie dominuje nad akcją. Zarówno Annę, jak i Charlesa lubię coraz bardziej, więc czytało się to dobrze. Podobali mi się również nowi bohaterowie, którzy są różnorodni i wnoszą nowe okruchy magicznego świata do miejskiego klimatu.

Uważam, że "Polowanie" to pozycja, która przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom, dlatego idealnie nada się na prezent walentynkowy lub na inną okazję 😉

Zdecydowanie sięgnę po kolejną książkę z serii Patricii Briggs, gdy tylko pojawi się w Polsce.

Więcej recenzji znajdziecie na moim Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam

Informacje dodatkowe o Polowanie:

Kup książkę Polowanie

Czas ciszy
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - Czas ciszy

Napadnięta i porwana na własnym terytorium, Mercy dostaje się w szpony potężnego wampira, który zamierza posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy...

Hunting Ground (Alpha & Omega, Book 2)
Patricia Briggs0
Okładka ksiązki - Hunting Ground (Alpha & Omega, Book 2)

Wydawnictwo: ACE Books Anne Latham didn`t know how complicated life could be until she became awerewolf. And until she was mated to Charles Cornick...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;