Ponieważ wierzę w ciebie

AUTORKA #1 NA LIŚCIE ,,NEW YORK TIMESA" Jakim mianem się określisz, skoro inni zdecydowali już, kim tak naprawdę jesteś?

Sześć lat temu, gdy Camden Daniels wrócił z wojny z młodszym bratem w trumnie, nikt w niewielkiej Albie w stanie Kolorado nie chciał mu tego wybaczyć - a już zwłaszcza ojciec. Cam ponownie wyjechał, zarzekając się, że już nigdy tu nie wróci.

Jednak kiedy zdesperowany tata zadzwonił i poprosił o pomoc, syn się poddał. Zdrada i ból przywiodły go z powrotem do domu, w którym czekała na niego jedyna kochająca go osoba - Willow. Dziewczyna, której nie mógł mieć, ponieważ miasteczko skrywało tajemnice, a te nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Gdyby tylko zdołał przekonać serce, aby jej nie akceptowało...

Ponieważ wierzę w ciebie to wzruszająca opowieść o rodzinie, zdradzie i ostatecznych decyzjach, jakie jesteśmy gotowi podjąć dla dobra tych, którzy najbardziej nas potrzebują.

Informacje dodatkowe o Ponieważ wierzę w ciebie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2024-04-17
Tytuł oryginału: Great and Precious Things

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Ponieważ wierzę w ciebie

Ponieważ wierzę w ciebie - opinie o książce

[Reklama] Wydawnictwo FILIA

Poczucie winy. Małomiasteczkowy klimat. Problemy rodzinne i zdrowotne. To tylko niewielka szczypta tego, co znajdziemy w tej książce. Książce, która porywa od pierwszej stronie. Historii miłosnej, na która czekają wyzwania i testy.
    Cudowna powieść. Przepadłam na samym starcie. A im głębiej się wczytywałam, tym nie mogłam się powstrzymać. Pasjonująca, przewrotna, niesamowita. Słodko-gorzka.
   Ogromnie mi się podobała. Autorka zaczarowała moją rzeczywistość zapraszając na wyprawę pełną zagadek, tajemnic i sekretów. Podarowała także ogrom różnorakich emocji. Pięknie również rozwijała się relacja dwójki bohaterów, którzy znali się od małego ale masa niedopowiedzeń zrobiła swoje. Przypadła mi do gustu również kreacja postaci. Każdy z nich dostał indywidualną osobowość i wyrazistość.
   Cóż mogę więcej powiedzieć - bomba. Przemieliła moje serce. Wzruszająca i jednocześnie rozpalająca ale na swój wyjątkowy sposób. Zmuszająca do refleksji. Nie warto zwlekać z czytaniem - zachęcam do jak najszybszego sięgnięcia po tę pozycję. A ja już szukam pozostałych książek autorki - tak mi się ta spodobała, że czuję niedosyt i ochotę na więcej.

Polecam

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2024-04-28,

💙”𝓟𝓸𝓷𝓲𝓮𝔀𝓪ż 𝔀𝓲𝓮𝓻𝔃ę 𝔀 𝓬𝓲𝓮𝓫𝓲𝓮” 𝓡𝓮𝓫𝓮𝓬𝓬𝓪 𝓨𝓪𝓻𝓻𝓸𝓼 💙

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Powrót Cama do rodzinnego miasteczka, gdzie każdy już wydał na niego wyrok i osąd za jego poczynania w przeszłości, nie jest najlepszym pomysłem. Jednak wystarczył jeden telefon, by mężczyzna porzucił wszystko i wrócił do miasteczka, gdzie wiele osób nim gardzi. Promykiem nadziei jest Willow, dziewczyna jego zmarłego brata. Między nimi jest niezaprzeczlna chemia…

Rebecca Yarros pisze niesamowite historie, które zawsze wywołują we mnie dużo skrajnych emocji. Do tej pory jeszcze żadna jej książka mnie nie zawiodła. Każda z jej powieści zawsze przynosi mi różne odczucia i doznania, mimo iż autorka w największym stopniu skupia się na miłości i uczuciach między dwójką ludzi. Jednak za każdym razem potrafi nas czymś nowym zaskoczyć, podoba mi się to, że Yarros mimo iż kieruje się podobnymi schematami w swoich książkach, to czasami stara się wychodzić na przeciw wszystkim książkom o podobnej tematyce i tworzy coś nowego, świeżego. Dlatego ja - bez dwóch zdań, mogę nazwać się jej największą fanką i wiem, że przeczytam każdą książkę, która wyjdzie spod jej pióra.

Autorka porusza w książce ważny temat choroby Alzheimera u ojca Cama. Ta postać szczególnie mnie rozczulała, bowiem ta choroba odbiera człowiekowi wszystko: wspomnienia, zdolność umysłu. Rebecca nie boi się trudnych tematów. Zrzuca na swoich bohaterów mnóstwo przeciwności. Tym samym pokazując ich siłę w drodze do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Łączy ze sobą tajemnice z przeszłości, trudne relacje rodzinne i społeczne, chorobę oraz utratę najbliższych.

„Ponieważ wierzę w ciebie” to książka, którą się przeżywa całą sobą. Nie mogłam się oderwać od tej historii. Rozdział za rozdziałem mi umykał i wiedziałam, że nie zasnę dopóki nie poznam zakończenia. A gdy już skończyłam to nie mogłam zasnąć, ponieważ emocje nagromadzone we mnie przez książkę spowodowały burzę uczuć. Smutek, wzruszenie, kilka łez, by na koniec na twarzy zawisł ogromny uśmiech i podziw dla autorki, że stworzyła tak niesamowicie emocjonalną historie! Gorąco polecam! Fani autorki z pewnością będą zachwyceni. ❤ Autorka słynie z romansów, ale historie jakie tworzy zawsze niosą ze sobą istotne przesłanie, które trafiają prosto do serca czytelnika. 💙

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam książki Yarros. Wszystkie podobały mi się w większym lub mniejszym stopniu. Moja ukochaną książką autorki jest "Ostatni list" i liczyłam na to, że "Ponieważ wierzę w ciebie" będzie choć w jakiejś małej części na podobnym poziomie. Niestety trochę się zawiodłam. Chociaż może to wynika z tego, że "Ostatni list" tak wysoko postawił poprzeczkę i mało która książka autorki może to przebić. Jednak to nie oznacza, że PWwC mi się nie podobała.

Zdecydowanie nie jest to książka w stylu "Ostatniego listu" czy nawet "Rzeczy, których nie dokończyliśmy". Nie zaliczyłabym jej nawet do typowych romansów. To raczej obyczajówka. W moim odczuciu autorka skupiła się tutaj głównie na więzach rodzinnych. Co samo w sobie było bardzo dobrze poprowadzonym wątkiem.

Camden i Willow, główni bohaterowie książki, ich związek, to wszystko było dla mnie drugoplanowym wątkiem. Dwójka przyjaciół, dla których nadszedł właściwy moment na miłość. Ktoś mógłby powiedzieć, że relacja między nimi była gwałtowna. Owszem, ale powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Ta dwójka znała się całe życie. Nawet czas nie zmienił ich uczuć. Do tego trzeba przyznać, że ta książka w porównaniu z innymi książkami Yarros, jest dość krótka. Nie da się zmieścić bardzo rozbudowanej fabuły w takiej ilości stron.

"Ponieważ wierzę w ciebie" to udana książka, która bardzo mi się podobała, ale nie będzie w moim top 3 autorki. Czy jest bardzo wzruszająca? Dla mnie nie. Choć były smutne momenty, to obyło się bez łez. Jest za to piękną historią opowiadającą o rodzinie i o wielkiej stracie. Autorka świetnie uchwyciła małomiasteczkowy klimat i na przykładzie Camdena pokazała jak tak zamknięta społeczność, bazując na błędach młodości, może kogoś odrzucić. Ta książka pokazuje także, ile jesteśmy w stanie dla kogoś zrobić. Mówi o poświęceniu i oddaniu. Uważam, że w PWwC Yarros dalej trzyma wysoki poziom pisania. Polecam?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-04-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Ponieważ wierzę w Ciebie" to kolejna książka autorki ,,Ostatniego listu" czy robiącej ostatnio furorę wśród fantastyki serii o smokach.

Tym razem autorka przekazuje w nasze ręce romans, ale trochę inny niż dotychczas. Akcja książki dzieje się w małym miasteczku.

Camden to były żołnierz, który wraca do Alby na prośbę swojego ojca chorego na Alzhaimera. Mężczyzna całe życie uznawany był za czarną owcę. A wszystko to przez pewne zachowanie w młodości i to, że w czasie wojnie z jego winy zginął brat.

Willow to dziewczyna, która od zawsze mieszkała w Albie. Często myśli o swoim ukochanym, którego szybko straciła. Jest graficzką, która woli pracować zdalnie niż wyjechać do dużego miasta i robić karierę. Kocha swój dom.

,,Ponieważ wierzę w Ciebie" to opowieść o rodzinie, zdradzie i o trudnych decyzjach, które trzeba podjąć dla dobra tych, którzy nas potrzebują. Książka porusza wiele trudnych tematów. Rozłąkę, chorobę, stratę, śmierć najbliżej osoby, trudne dzieciństwo.

Chociaż książka zaliczana jest romansów, to dla mnie jest bardziej dramatem. Autorka skupiła się bardziej na opisie dość skomplikowanej relacji braci i ojca. Wątek romantyczny też tutaj występuje. Jest to uczucie, które szybko wybucha pomiędzy Cam i Willow. Nie jestem jednak do końca zadowolona z opisu miłości pomiędzy bohaterami. Czegoś mi tutaj zabrakło.

Pomimo wszystko książka podobała mi się. Dostarczyła mi wielu emocji. Nie znajdziemy tutaj zaskakujących zwrotów akcji, ale naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł.

Camden to nasz główny bohater, jest żołnierzem. Jednak sześć lat temu, wrócił do domu z wojny, z bratem... Niestety z bratem, który tej wojny nie przeżył .. Mieszkańcy małego miasteczka nie potrafili się pogodzić z taką tragedią, a już na pewno nie ojciec chłopaków.. Camden obiecał sobie, że już nigdy więcej nie wróci do miasteczka, a już na pewno nie do domu ojca. Jednak jak wiadomo, życie zaskakuje i mężczyzna jednak zjawia się i to na dłużej..

Na miejscu od razu wpada w gąszcz wydarzeń.. choć jego powrót zdecydowanie nie należy do tych prostych, przyjemnych... Co mimo wszystko mnie szokuje, bo nie tak mieszkańcy powinni witać bohatera wojennego .. Tym bardziej takiego, który sam się tym nie chwali!

W miasteczku spotkał też Willow, dziewczynę o której myślał przez wiele lat, lecz ta była i jest dla niego niedostępna, czemu? Och, po prostu przeczytajcie!

Co to była za książka! Uwielbiam ją... Naprawdę jej potrzebowałam! Autorka porusza szalenie ciekawe tematy i to trudne! Zdrada, żałoba, choroba, miłość, walka o ukochanych ..

Wiele razy podczas lektury zastanawiałam się co ja bym zrobiła na miejscu braci .. Zdecydowanie mieli trudny wybór... Ale oczywiście jestem całym sercem za Camem ? Wątek miłosny stanowi takie piękne tło, tej historii, a zarazem dopełnia całość, wywołując szybsze bicie serduszka ??. Ta książka będzie satysfakcjonująca dla wszystkich czytelników, którzy szukają głębi w książkach, ciekawych wydarzeń i głębszych przemyśleń! Ja polecam ogromnie! Jestem totalnie zauroczona! ? Teraz rozumiem fenomen tej Autorki! ?

Ostatni list
Rebecca Yarros0
Okładka ksiązki - Ostatni list

Beckett, jeśli to czytasz, cóż... wiesz, jak to jest z listami pożegnalnymi. Przeżyłeś. Ja nie. Jednak daj sobie spokój z wyrzutami sumienia, bo wiem...

Fourth Wing. Czwarte Skrzydło
Rebecca Yarros0
Okładka ksiązki - Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

Smok bez swojego jeźdźca cierpi. Jeździec bez swojego smoka ginie. (Artykuł Pierwszy, Ustęp Pierwszy, Kodeks Jeźdźców Smoków) Oto brutalny, elitarny świat...