Portret nieznanej kobiety

Tom 22 cyklu Gabriel Allon

Legendarny szpieg i konserwator sztuki Gabriel Allon odszedł w końcu z funkcji szefa wywiadu izraelskiego i osiadł w Wenecji - jedynym mieście, w którym zaznał spokoju. Jego piękna żona Chiara przejęła zarządzanie firmą Konserwacja Zabytków Tiepolo, a dwójkę małych dzieci potajemnie zapisali do lokalnej podstawówki. Gabriel całymi dniami szwenda się po uliczkach i kanałach podmokłego miasta, uciekając od demonów ze swojej tragicznej i pełnej przemocy przeszłości. Ale kiedy ekscentryczny londyński marszand Julian Isherwood zwraca się do niego z prośbą o zbadanie okoliczności odkrycia i zyskownej sprzedaży arcydzieła sprzed wieków, Gabriel daje się wciągnąć w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Allon szybko odkrywa, że obraz, o który chodzi - portret nieznanej kobiety rzekomo pędzla Antoona van Dycka - to nieprawdopodobnie udany falsyfikat. Chcąc znaleźć tajemniczego fałszerza i zdemaskować wielomiliardowy przekręt wśród elity świata sztuki, obmyśla jeden z najbardziej wyszukanych podstępów w swojej karierze. Lecz jeśli plan ma się powieść, Gabriel musi się stać lustrzanym odbiciem człowieka, którego szuka, czyli największym fałszerzem sztuki, jakiego widział świat.

Stylowy, wyrafinowany i niezwykle pomysłowy ,,Portret nieznanej kobiety" to pasjonująca podróż po ciemnej stronie świata, w którym pozbawieni skrupułów marszandzi na co dzień oszukują swoich klientów, a bogaci inwestorzy traktują wielkie dzieła sztuki jak kolejny towar, który można kupować i sprzedawać z zyskiem. Poczynając od eleganckiego wprowadzenia, aż po nieoczekiwane zwroty akcji w punkcie kulminacyjnym, powieść ta stanowi istny majstersztyk. Jest też kolejnym dowodem na to, że jako autor powieści szpiegowskich i thrillerów Daniel Silva nie ma sobie równych.

DANIEL SILVA - wielokrotnie nagradzany autor bestsellerów ,,New York Timesa", ma w dorobku ponad 20 tytułów, m.in. ,,Inną kobietę", ,,Nową dziewczynę", ,,Zakon" i ,,Wiolonczelistkę". Sławę przyniosła mu długa seria thrillerów o szpiegu i konserwatorze sztuki Gabrielu Allonie. Książki Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem.

Informacje dodatkowe o Portret nieznanej kobiety:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2022-11-23
Tytuł oryginału: Portait of an Unknown Woman
Tłumaczenie: Robert Ginalski

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę Portret nieznanej kobiety

Portret nieznanej kobiety - opinie o książce

Niezmiennie lubię czytać książki o Gabrielu Allonie. To już ostatnia książka, którą posiadam. O następną będę musiała zawalczyć. Gabriel jest na emeryturze i mam wrażenie, że mimo iż nadal prywatnie para się pomocą dla przyjaciół to trochę stracił już pazur. Świadczy o tym chociażby zakończenie, spodziewałam się rozwiązania bardziej radykalnego. No cóż, jak widać pesel działa na szkodę każdego z nas. Miło spędziłam kolejne godziny czytając o przygodach Gabriela i zastanawiam się, czy kolejna książka o byłym już izraelskim agencie będzie ostatnia? Tu zawsze coś się dzieje a akcja wywołuje huśtawkę emocji. Super jest cały cykl o tym bohaterze. Kto lubi książki sensacyjno - szpiegowskie to polecam.

Dom szpiegów
Daniel Silva0
Okładka ksiązki - Dom szpiegów

Było ich dwunastu. Wszyscy spędzili jakiś czas w ośrodku szkoleniowym ISIS. Dotarli do Wielkiej Brytanii pojedynczo, większość przywitano z otwartymi ramionami...

Spowiednik
Daniel Silva0
Okładka ksiązki - Spowiednik

Po raz kolejny Gabriel Allon, konserwator sztuki i agent izraelskiego wywiadu, wkracza do akcji. Tym razem próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa...