Pory roku

Publikacja jest częścią innowacyjnego systemu nauki i zabawy w jednym. Interaktywne pióro KAKADU uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki.

Mały czytelnik oglądając piękne i pełne szczegółów ilustracje Anny Simeone, poznaje kolejne pory roku. Słucha ciekawych informacji, obserwuje budzącą się do życia przyrodę, słyszy głosy ptaków i szum rzeki, towarzyszy bohaterom na wakacjach, wyrusza z nimi na spacer do jesiennego lasu, uczestniczy w przygotowaniach do świąt i słucha kolędy.

Dzięki odkrywaniu nazw poszczególnych elementów ilustracji i słuchaniu tekstów dziecko rozwija mowę i wzbogaca słownictwo. Co więcej, na każdej stronie może sprawdzić swoją pamięć i spostrzegawczość, odpowiadając na pytania. Książka zawiera również ciekawostki i instrukcje kreatywnych zabaw.

Wyjątkową atrakcją jest premierowa piosenka z podkładem muzycznym, którą dziecko może śpiewać samo lub z pomocą dorosłego. Na uwagę zasługuje świetna oprawa lektorska.

Interaktywne pióro Kakadu nie jest dołączone do książki - trzeba je zakupić osobno.

Pozostałe tytuły interaktywnych książek serii Kakadu:
Widzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta domowe
Widzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta świata
Angielski słowniczek obrazkowy
Pierwsze litery
Kim zostanę, gdy dorosne?

Informacje dodatkowe o Pory roku:

Wydawnictwo: Jupi jo!
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Ilustracje:Anna Simeone

Kup książkę Pory roku

Pory roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To część, po którą chętnie sięga młodszy syn (2,5).

Książka prowadzi przez cztery pory roku - wiosnę w parku, lato na wsi, jesień w lesie i zimę w górach. Każdej z nich poświęcone zostały dwie rozkładówki, na których dodatkowo dziecko poznaje najczęstsze aktywności (topienie marzanny i sporty, wakacyjne wyjazdy, przygotowywanie przetworów a także święta Bożego Narodzenia).

Ilustracje są szczegółowe a pióro odczytuje każdy element. Niektóre z nich (jak np. zwierzęta czy pojazdy) mają zakodowane także dźwięki. Oprócz tego na każdej stronie zawarto kilka prostych pytań sprawdzających spostrzegawczość. Są także piosenki w dwóch wersjach - z tekstem i sam podkład muzyczny.

Książka jest też pełna ciekawostek i pomysłów "zrób to sam".

To ciekawa propozycja dla młodszych dzieci, łącząca zabawę z nauką. Książka wspiera rozwój słownictwa, kojarzenie faktów i wiedzę ogólną.