Potworna sprawa

- Lucek, poczekaj! - zawołała. - Czy ty chcesz, żebym szukała z tobą jakiegoś potwora? Przecież my nie jesteśmy rycerzami. Wiem, że twój tata się na nich zna, ale ja się boję! One są straszne!

- A widziałaś jakiegoś?

- Nie, ale mama mówiła...- ...że są niebezpieczne i atakują ludzi - dokończył zdanie Lucek. - Mówiłaś mi to już ze sto tysięcy razy. Nie to nie! Idę sam.

Ojciec Lucka, badacz potworów zostaje niesłusznie aresztowany przez wojska króla. Chłopiec chce go uwolnić. Rusza z przyjaciółmi na misję odnalezienia potwora. Na każdym kroku spotkają ich jednak trudności. Gdy już znajdują potwora, okazuje się, że nie są w stanie się z nim porozumieć. A może pomoże w tym zaszyfrowana wiadomość w notatkach ojca?

Tymczasem okoliczni mieszkańcy zapadają na tajemniczą chorobę - niemożycę. Choroba dotyka także małą córkę króla. Lucek odkrywa, że kolejny raz, to właśnie potwór może okazać się pomocny i przynieść lekarstwo na chorobę. Jednak potwór został pojmany! Czy uda się chłopcu uwolnić potwora, wyleczyć mieszkańców i przekonać króla, by ten uwolnił jego ojca?

Jest to historia o przyjaźni, miłości, walce i pokonywaniu własnych lęków. Przede wszystkim to opowieść, z której czytelnik dowiaduje się, że nie należy oceniać po pozorach oraz, że cechy, których w sobie nie lubimy, mogą nieoczekiwanie stać się naszymi atutami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Potworna sprawa:

Wydawnictwo: Dziwimisie
Data wydania: 2022-01-25
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Ilustracje:Ewa Kownacka

Kup książkę Potworna sprawa

Potworna sprawa - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-01-16, 12 książek 2022,

Potworna sprawa"
@kasiakilczuk_pisze.
Ilustracje Ewa Kownacka @czarymalary

Historia Lucka, którego tata Jakub, badacz potworów został niesłusznie aresztowany przez strażników królewskich i trafił do więzienia.
Lucek postanowił udowodnić niewinność swojego taty. Rusza więc z przyjaciółmi na misję odnalezienia potwora. Na każdym kroku spotkają ich jednak trudności. Gdy już znajdują potwora, okazuje się, że nie są w stanie się z nim porozumieć, nie znają ich języka. Lucek był z tego powodu bardzo zawiedziony, bo chciał być kimś niezwykłym - dokładnie tak samo jak jego tata i dziadek.
A może w porozumieniu się z potworami pomoże zaszyfrowana wiadomość w notatkach ojca?
Chłopiec bardzo tęsknił za tatą i pragnął go uratować. Bał się, że nigdy go już nie zobaczy. Musiał, więc zrobić wszystko aby poznać język Potworów. Musiał pokonać swoje lęki.

Co się działo dalej, czy Luckowi uda porozumieć się z Potworami, kim jest Fiolka, dowiecie się czytając książkę.

"Potworna sprawa" jest to historia o przyjaźni, miłości, walce i pokonywaniu własnych lęków. To historia o miłości, która wszystko zwycięży.
To opowieść, z której dowiadujemy się, że nie należy nikogo i niczego oceniać po pozorach. A naszymi atutami mogą stać się cechy, których w sobie nie lubimy.

Przepiękne ilustracje, śliczne wydanie książki w twardej okładce
Rekomendowany wiek: 9+

Premiera książki nastąpi 25 stycznia.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;