Poza czasem

Podobno prawdziwa miłość pokona każdą przeszkodę... Nawet różnicę wieku. Całego wieku.

Osiemnastoletnia Amanda przeprowadza się z Polski do Irlandii Północnej. Tam poznaje Henry'ego, który od razu zwraca jej uwagę. Jego wyszukane maniery, nienaganny strój, elegancja w wyglądzie, gestach i zachowaniu - wszystko to jest fascynujące, choć może nieco... niedzisiejsze? Amanda mimo to nie przypuszczałaby, że Henry przybył z Londynu początku XX wieku. Irlandzkie klify i ogromne przestrzenie będą scenerią, wśród której rozegra się niezwykły dramat dwojga zakochanych ludzi rozdzielonych przez czas. Czy ich miłość rzeczywiście jest w stanie wszystko przetrzymać?

Informacje dodatkowe o Poza czasem:

Wydawnictwo: Books4YA
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Poza czasem

Poza czasem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nanka_czyta
Nanka_czyta
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książkę, która dzisiaj dla Was zrecenzuję, wielokrotnie pokazywała mi się na Instagramie i musiałam ją koniecznie przeczytać!

Amanda przeprowadziła się wraz z rodziną z Polski do Irlandii Północnej.
Poznaje tam rodzeństwo Jessice i Igora.
Wraz z nową koleżanką zaczyna przygodę z serfowaniem i zwiedzanie klifów Irlandii gdzie poznaje również Henry’ego.
Chłopak od razu wpada jej w oko, ponieważ jest zupełnie inny niż reszta chłopców, których zna.
Amandzie podoba się w Henrym jego staroświecki styl bycia.
Chłopak wygląda i zachowuje się, jakby był nie z tej ery.

Czy relacja między Amandą i Henrym się rozwinie?
Czy dowiemy się, dlaczego Henry jest taki inny?

Przyjemna i lekka książka.
Wydaje mi się, że gdybym tę książkę przeczytała parę lat temu, byłabym nią zachwycona, niestety obecnie uważam ją za przyjemną, ale podejrzewam, że nie zostanie w mojej pamięci na długi czas.
Pomysł na książkę bym naprawdę dobry i świetnie się zapowiadała, ale niestety dialogi wydawały mi się nad wyraz sztuczne.
Niektóre sytuacje z książki były wręcz paradoksalne i nie wiem, jak to mogło się wydarzyć.
Natomiast opisy miejsc mnie zachwyciły!
Nie miałam najmniejszego problemu z wyobrażeniem sobie otoczenia bohaterów.
Idealna książka po ciężkim dniu pracy, kiedy chcecie, by Wasz umysł odpoczął.

Ocenka: 7/10

Przypadkowe spotkanie
Agnieszka Rusin0
Okładka ksiązki - Przypadkowe spotkanie

Czasem nawet przypadkowe spotkanie może sprawić, że dotychczasowe życie zupełnie się zmieni... Chwilami zabawna i przejmująca historia czterdziestoletniej...

Pokojówka na salonach
Agnieszka Rusin0
Okładka ksiązki - Pokojówka na salonach

Julia wraca do swojego rodzinnego miasteczka z Norwegii nie tylko bez perspektyw na dalsze życie, ale także ze złamanym sercem. Sytuację komplikuje kosztowne...